1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Başak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Konu, 'Başak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  başak burcu nisan ayı başak burcu nisan ayı yorumu Başak Burcu Aylık Yorumu
  Sevgili Başaklar baharın tatlı esintilerini, dalında filizlenen çiçekler gibi hissetmeye başlayacağımız Nisan ayına adım atmış bulunmaktayız. Hepimiz umutlarımızın gerçeğe dönüşeceği huzurlu ve güvenlikli bir yaşam sürmek istiyoruz. Sizin gibi seçici ve daima mükemmeli arayan Başakların, arzuladığınız güzelliklere Nisan ayında kavuşmanız dileğiyle yorumunuza başlıyorum.

  Aşk ve İlişkiler

  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında ciddi ilişkiler evinizde seyrini sürdürecek, Mars gezegeninin Balık burcu etkisi hakkında sizleri Mart aylık yorumunuzda bilgilendirmiştim. Bu enerji Nisan ayının üç haftası boyunca etkili olmaya devam ediyor. Bu nedenle önemini korumakta. Şimdi beraberce tekrar o satırları hatırlayalım. Ardından Nisan ayında etkisi hissedilecek diğer enerjileri inceleyelim. Mars gezegeninin Balık burcu seyri altında, partnerinizin hayata olan dayanıklılığı ve dürtüleri, amaçları ve izlediği yollar, kendine olan güven duygusunun olumlu veya olumsuzluğu tamamen isteklerine ve fantezilerine bağlıdır. Aranızdaki sorunlarda veya ilişkinizle ilgili konularda sizin isteklerinize karşı kayıtsız kalması, herşeyi kendi haline bırakması, kaçışlarda bulunması mümkündür. Sanki sizin değerlerinize karşılık kendi isteklerim der gibidir. Duygusal kontrolü oldukça zayıftır. Hem kendini hem de sizi yanıltıcı tarzda davranabilir. Sadakat konusunda garip halleri vardır. Aslında ilişkisini sürdürmek istiyordur, sizden vazgeçemiyor gibidir. Fakat beraberliğin gereklerini yerine getirmesi gerektiğinde, buna yanaşmayabilir. Konuşmaya çalıştığınızda size bazı cevaplar verebilir. Fakat bunlar pek tutarlı değildir. Burada yapılması gereken, yorumun en başında söylediğim gibi, ilişkinizin niteliğini anlamaktır ve gerçekçi saptamalarda bulunmaktır. Yani karşınızdaki kişi doğru bir kişi mi, bu ilişkide neler yanlış gitmekte bunun mutlaka oturtulması gerekiyor. Ayrıca bu süreçte Venüs gezegeninin Koç burcu seyrini de göz önüne alırsak, tutkuların oldukça güçlü olacağını görmekteyiz. Demek oluyor ki, ilişkinizde sorunlar nedeniyle cinsel paylaşımlarınızda kimi zaman birbirinize çekildiğinizi hissederken kimi zaman birbirinizden oldukça kopuk, uzak durabilirsiniz. Kimi çiftler bu dönemde ortaya çıkacak keyifsiz durumları cinsel açıdan paylaşımlarda bulunarak aşmaya çalışabilir, bazılarınız ise sevginiz sayesinde elele vererek problemleri çözebilir, geri kalan çiftler ise, bu süreçte bitirme kararı alabilirler. Nasıl sonuçlanacağı eşleşim haritanızdaki(ilişki haritası) güce, birbirinizle olan paylaşımınıza, yüreğinizdeki sevgiye ve ilişkinizin kalitesine göre değişebilir. Yapılması gereken çatışmak yerine uzlaşmaya çalışmak, birbirinize destek olmak ve değişken tavırlar göstermemektir.

  22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında, ortak paylaşımlar ve cinsel isteklilikler alakalı yaşam evinizin yöneticisi olan Mars gezegenin Koç burcundaki etkinliği oldukça güçlü bir enerji olarak dikkat çekicidir. Bu arada Venüs geri hareketinin de bu bölgede 17 Nisana kadar devam edecek etkisini de hesaba alırsak, görüyoruz ki, cinsel konularda oldukça etkileyici ve tutkularınızın ön planda olacağı fakat ilişkinizle ilgili mevzularda da belirsizliklerin hala geçerli olduğu bir dönem söz konusu. Bu gösteriyor ki, birbirinize duyduğunuz yoğunluk birbirinizden kopamamanıza neden oluyor. Her ne kadar sorunlarınız devam ediyor olsa da, bunları bir yana koymanıza neden olacak kadar, arzularınıza yenilmeniz mümkün. Mars bu alanda gayet güçlü bir enerji. Bir de Koç burcunda olduğu zaman ilişkisinde problemleri olanlar kişiler, hem birbirleri üzerinde denetim uygulamaya kalkabilirler hem de aralarındaki çekimin nedeniyle bir araya gelebilirler. Cinselliğinizi bir güç aracı olarak göreceğiniz ve gösterebileceğiniz bu enerji altında, en zor şartlarda bile ilişkinizi sürdürme kararı alabilirsiniz. Belki sert tepkilerde bulunabilirsiniz. Fakat bu birbirinizden kopmanız anlamına gelmez. Bilakis, her fırtınadan sonra dinleneceğiniz liman sevgilinizin yanı olabilir. Çünkü teniniz ona alışıktır, onu istemektedir.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu şekilde gelişebilecek bu durumun, ilişkisi olmayanlar yönündeki etkisi ise, karşı cinsle olan ilişkinizde kendi değerlerinize, isteklerinize ve beklentilerinize daha fazla önem vermeniz, ortak paylaşımlar konusunda kimi zaman düşüncesiz ve kibirli davranabileceğinizin işareti gibidir. Yani bir ilişkiyi sürdürmek için, karşınızdaki kişiyle bütünlük oluşturmanız lazımdır. Oysaki bu etki altında, böyle bir niyetiniz yok gibidir. Yani bir ilişki yaşama konusunda öncelikle kendinizi düzenlemeniz, geçmişte yaşanılanların etkisi altında kalmadan yeniden kendinizi düzenlemeniz şarttır. Kaldı ki, 17 Nisan tarihine kadar bu alanda geri hareketini sürdürecek Venüs gezegeni de gösteriyor ki, sağlıklı bir ilişki yaşamak için öncelikle kendinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Hani bir söz vardır. Kimseyi değiştiremeyiz, değişecek olan biziz diye. Aynen böyle. Geçmişte yaşananları gözden geçirmeli ve bundan sonrası adına düzenlemelerde bulunmalı ve yeniye yer açmalı. Ne zaman açmalı derseniz, 17 Nisan sonrası. Çünkü Venüsün geri hareketi o tarihte bitmiş olacak. Ardından Mars gezegeninin güçlü enerjisi devreye girecek ve bu iki güç birbirini dispozite ederek iki misli kuvvet kazanacak. Tabi ki kuvvetten kastım, olumlu manada kullanılırsa. Bunun nasıl olacağını da biraz önce sizlere açıkladım.
  İş ve Kariyer

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak olan kariyer evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Boğa burcu seyrini, sizler açısından gayet olumlu görmekteyim. Bunun birkaç nedeni var. En başta, toprak etkinliği içeren bir enerji oluşu. Yani sağlamlık, güvenlik ve pratik yaklaşımların ön planda olması. Bu durum mesleki konularda daha tutarlı ve geleceğiniz açısından daha güvenli hareket etmek adına kararlı olacağınızın göstergesi. Pratik yaklaşımlar ise, durumlar karşısında ortama uyum sağlamanız konusunda sizi destekleyici. Ayrıca kendinizden farklı düşünen kişilerle çalışma ortamınız içinde sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmeniz açısından da gayet olumlu bir önem anlamı taşıyor. Bu tarihler arasında, mesleğinizde daha iyi bir konuma gelebilmek adına akademik düzeyde eğitimden geçmek, uzman kişilerden ders almak, çeşitli sınavlara katılmak, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak, başka şehir ve ülkelerdeki iş imkanlarını araştırmak veya bizzat gidip yerinde görmek, araştırma ve keşif gezilerine katılmak, kurumlarla bağlantıya geçmek gibi bir çok aktivitede bulunabilir. Bütün bunların hepsi, toplumsal anlamda geleceğinizi belirleyecek meslekte ilerlemektir.
  Bu tarihler arasında mesleki alanda gelişme adına öğrenme isteğiniz oldukça yoğundur. Ayrıca bu gördüğünüz eğitimler sayesinde gelişmeniz ve büyümeniz de mümkündür. Kimileriniz için bu dönemin anlamı ise çok daha farklı olabilir. Siz mesleğinizde belli bir noktaya gelmişsinizdir. Şimdiki amacınız ise, daha geniş kitlelere ulaşmaktır. Yani durağan bir işten ziyade, hızlı ve aktif olacağınız şekilde hayatınızı geçirmek istiyorsunuzdur. Farklı ufuklara açılmak maksadıyla girişimlerde bulunabilirsiniz. Amacınız bundan sonraki hayatınızı sürdüreceğiniz asıl konuma kavuşmaktır. İşte böyle bir etki altında kimileriniz sanatsal bir alana geçiş yapabilir. Örneğin hızlı ve aktif bir görevdeyken, daha sakin bir hayatı tercih etmek yine bu dönemin etkileri arasında yer alabilir. Emekli olmuşsunuzdur. Şimdi gönlünüzce yıllardır yapmak istediğiniz bir işe atılabilirsiniz. Bu alan memuriyet değil, tam tersine serbest hareket edebileceğiniz kimi zaman yolculuklar yaparak kendinizi geliştireceğiniz bir meslek veya hobi olabilir. Her ne olursa olsun bu dönem, mesleki konularda gelişim ihtiyacınızdır. Fakat bu uçuk kaçık bir şey olmaktan ziyade, sağlam temelli ve ileriye yöneliktir.
  Bu tarihler arasında mesleki açıdan kendi değerinizi, kaynaklarınız üzerinde düşünmeyi sıkça yapabilirsiniz. Ne durumdayım, neler yapmalıyım veya daha rahat bir hayat sürmek için nasıl kararlar almalıyım cümlelerini sıkça kurabilirsiniz. Mesleki konularda maddi anlamda gerçekçi bir şekilde düşünmeyi tercih edebilirsiniz. Denenmiş yöntemlerle çalışmak kadar, farklı mesleki alanlara olan ilginiz de artabilir. Kimileriniz ikinci bir işi hobi olarak sürdürebilir. Örneğin bir işte çalışıyorsunuzdur fakat imkanlarınız yeterli olmadığı için, bir de hoşlandığınız başka bir işi hobi anlamında sürdürerek hayatınızı sürdürmeyi tercih edebilirsiniz. Yine bu etki altında yaşanabilecek bir başka örnek, serbest çalışmayı gösterebilir. Yani bilginizi ve deneyimlerinizi veya iş alanında bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri özel eğitmenlik veya başkalarına danışmanlık hizmeti vererek sürdürmeniz olabilir. Ki bu da son derece ilginçtir. Başaklar genel olarak seçici insanlardır. Yani onlar yorulmadan hırsla çalışan, bencil düşünmek yerine insanlara faydalı olmaya çalışan kişilerdir. Merkür bildiğiniz gibi iletişim ve haberleşmeyle alakalı bir gezegen ve sizin yöneticiniz. Bu sebeple, her transiti sizler açısından önem kazanıyor. Boğa burcunda ilerlediği sürelerde ise, maddi ve manevi değerlerinize sahip çıkmak veya değerler kazanmak adına yapılan iletişimi gösteriyor. Fakat tabi ki Boğa burcu geçişlerinde sağlam adımlar atmak, risk almamak önemli. Görüyoruz ki, bu tarihler arasında sizler, mesleki konularda ve toplumsal aktivitenizde, kendinizi garanti altına almak için akıllı ve sağlam adımlar atmaya çalışabilirsiniz.

  Para Konuları

  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketini sürdürmekte olan Venüs, Nisan ayının ilk iki haftasında etkisini hala korumaya devam edecek. Bu nedenle finansal konularda önemi devam etmekte. Şimdi tekrar bu durumun yansımalarını bir hatırlayalım. Geri hareket zamanları genel anlamıyla bir konuda tekrar düşünmek, hesaplamak, incelemede bulunmak, eksikleri saptamak, yapılacakları planlamak açısından etkilidir. Fakat yenilik anlamında bir uygulamada bulunmak yanlıştır. Sizler bu tarihler aralığında parasal açıdan kimlerle ortak ilişkiniz var, bu kişiler nedeniyle sorunlarınız var mı bütün bunları bir gözden geçirmenizde faydalı olur. Diyelim ki iş ortağınız nedeniyle sürekli maddi kayıplara uğramaktasınız. O zaman hesaplarınızı iyice gözden geçiriniz, baktınız ki bu ortaklık size zarar vermekte, taraflar olarak eskiye ait konulardan başlamak üzere bunları inceleme altına alın. Edindiğiniz sonuçlara göre ne yapmaya karar verdiyseniz bunları 17 Nisan sonrası yürürlüğe koyabilirsiniz. Bir başka örnek şu olabilir. Eşinizin iş durumu veya eş kaynaklı bölüşümlerde bir sorun yaşıyor musunuz? Eve giren ortak para adil bir biçimde dağıtılıyor mu? Eğer bu durumda bir sorun varsa, eşinizle konuşmaya çalışın. Fakat bunu yaparken ılımlı hareket etmeyi ihmal etmeyin.

  Maddi sıkıntılarınız için banka kredisi almayı düşünüyorsanız, özellikle bu tarihler arasında son derece dikkatli olun. Hızlı ve dürtüsel kararlar almamaya çalışın. Ben merkezci düşünmeden önce hesabınızı mutlaka iyi yapın. Eğer herşey ayarlı ve planlanmışsa ve gücünüz bir borcun altına girmeye müsaitse, herhangi bir sorun oluştuğunda acil bir yedek planınız varsa, kredi talebinde bulunmanızda tabi ki sakınca yoktur. Ayrıca aileniz veya başkalarından bu dönemde maddi destek göremediğinizde veya tam tersine sizi zor durumda bıraktıklarında çatışmaya girmek yerine içinde bulunduğunuz durumu dürüst bir şekilde paylaşmanız yararlı olabilir. Son söz olarak şunu söyleyeyim ki, bu dönemde lütfen hesapsız işler yapmayınız. Kaynak arayışlarında dikkatli olunuz. Eşiniz, aileniz veya size destek olan kişilerle iyi geçininiz. Size destek olmaları için kimseye baskıda bulunmayınız. Sakin ve kontrollü bir şekilde hesabınızı yapınız.
  17 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında Venüs gezegeninin geri hareketi sona erdiği için yenilik anlamında uygulamayı düşündüğünüz konularda, önünüzdeki engellerin bir çoğu kalkmış oluyor. Yani başkalarının kaynaklarını, ister kredi anlamında edinmeyi düşündüğünüz paralar veya eş, ortak vasıtasıyla elinize geçen paralar konusunda talepte bulunmanızda karşılaştığınız engellerin, gecikme ve sıkıntıların yavaş yavaş ortadan kalkabileceğini söyleyebiliriz. Nitekim, 22 Nisan sonrası Mars gezegeninin Venüsle yapacağı görünüm gayet kuvvetli bir etkinin bu alanda oluşacağını gösteriyor. Tabi ki Mars gezegeni kişinin dürtüsel hareket etmesi ve ben merkezci düşünmesi anlamına geldiğinden bu enerjiyi düzgün ve ılımlı bir şekilde kullanmak gerekiyor. Yani acele etmemek, sistemli bir şekilde gitmek. Ayrıca bu tarih itibariyle, evlilik, ortaklık, miras, nafaka, sigorta gelirleri açısından da olumlu bir dönem geçirebileceğinizi söyleyebiliriz. Tabi ki bunun için biraz önce değindiğim gibi, sakin bir şekilde ve akıllıca hareket etmek şart. Baskı kurmamak, illa dediğim olacak tarzda düşünüp insanları mecbur etmemek gerekiyor. Özellikle 17-22 Nisan arası sakin ve beklemede kalmak gayet mantıklı olur.

  Pozitif Enerjili Günler : 2-3- 6-7-10-11-12-25-26-29-30

  Zayıf Enerjili Günler : 1-13-14-20-21-27-28-

  Aşkta En Şanslı Günler : 15-16-17

  Yeniay : 6-7
  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay : 20-21
  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle,


   
Başak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  başak mart başak burcu mart ayı burcu ayı yorumu 2010 Aşk ve İlişkiler Sevgili Başaklar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Mart ayına yine umutlarla ve yine yaşamımız adına olumlu adımlar atabilmek heyecanı içinde giriyoruz. Ben aradığınız güven, huzur ve başarıların sizinle olmasını dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zaman olduğu gibi aşk hayatımız ve...
 2. Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  başak burcu haziran ayı haziran ayı başak burcu yorumu Aşk ve İlişkiler Aşk evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin burcunuzdaki seyri 2007 Eylül ayından bu yana etkili olmaya devam ediyor. Tam anlamıyla rahatlamak için tabi ki Temmuz 2010 yılını beklememiz gerekiyor. Fakat Satürn gezegeninin asıl önemli dersleri ve zorlu zamanları geri hareket süreçleridir. Bu tarihe kadar iki geri...
 3. Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  ekim ayı hangi burç başak burcu ekim ayı yorumu 2009 başak burcu burcunun resmi Aylık burcunu takip eden kaçırmayan Başak Burcu melekler için 2009 Ekim aylık burç yorumları :tik: 24 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında, değerler evinizin yöneticisi Venüs ve ortak paylaşım evinizin yöneticisi Mars gezegenlerinin Akrep burcu seyirleri, gerek yakın çevreniz gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda...
 4. Başak Burcu 2011 Nisan Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2011 Nisan Ayı Yorumu

  nisan ayı başak burcu başak burcu nisan ayı 2011 2011 Başak burcu 2011 Nisan ayı yorumu... Bu ay iki farklı astrologdan yorum buldum ikisinide paylaşıyorum kızlar Rezzan Kiraz Başak Burcu Nisan 2011 Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olması muhtemel ilk enerjiniz, yöneticiniz Merkür gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Nisan ayındaki gelişmelerin ilk işaretçisi ve tabi ki...
 5. 2014 Yılı Nisan Ayı Başak Burcu Yorumu

  2014 Yılı Nisan Ayı Başak Burcu Yorumu

  2014 nisan ayı başak burcu, başak burcu nisan ayı yorumu, aylık burç yorumları Sevgili başak burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Astrolog Zeynep Turan'dan 2014 yılı başak burcu nisan ayı yorumlarını alıyoruz... Haydi, gelin kabul edin; geçen ay kendinizi boşu boşuna yıprattınız. Aslında verimli ve üretken olduğunuz Mart ayı sizin için hem işleri toparlama, hem de özel...

Sayfayı Paylaş