1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Başak burcu 2009 Şubat ayı Yorumu

  Konu, 'Başak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Aşk ve İlişkiler Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olması muhtemel ilk enerjiniz, yöneticiniz Merkür gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Şubat ayındaki gelişmelerin ilk işaretçisi ve tabi ki kararlarınızı verirken kendinize ışık edindiğiniz bu gezegenin yaratabileceği yansımaları beraberce gözden geçirelim. Merkür astrolojik açıdan, hızlı ve oldukça aktif ele avuca sığmayan yumurcak bir çocuğa benzer. Oğlak burcunda ilerlediği zamanlar ise onun için oldukça zorlayıcıdır. Çünkü disiplinli ve ciddi hareket etmesi gerekmektedir. Bir Başak için kusursuzluk son derece önemli olduğundan, Oğlak burcundaki ilerleme açıkçası pek rahatsızlık vermez.
  Burada biraz ara veriyorum. Bir şey açıklamam lazım. Sizce her Başak burcu mensubu aynı olayları yaşayabilir mi? hayır dediğinizi duyar gibiyim. Aynen öyle. O zaman enerjileri diğer Başak kardeşlerinizin de yaşayabilecekleri durumları göz önüne alarak da yorumlamak gerekiyor. Bu benim astroloji ilminden yararlanma biçimimdir. Genelleme tabi ki yaparız, yapıyoruz da, ama istisnai durumları da belirtmek zorundayız. Örneğin, Merkür gezegeninin geçtiğimiz 26 Aralık 2008-2 Ocak 2009 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlerken, aşk hayatıyla ilgili konularda sorunlar yaşamış başaklar için, 31 Ocak tarihinde biten geri hareketin önemi büyüktür. O zaman meydana gelenler veya olumlu-olumsuz durumları, 14 Şubat tarihine kadar çözüme kavuşturmanız veya yaşanan ne ise, ona göre tekrar değerlendirmeye almanız artık mümkündür. Diyelim ki sorunlarınız vardı fakat geri hareket başladığı için üstünü örttünüz. Şimdi bunlar tekrar önünüze gelebilir. yapılması gereken mantıklı bir şekilde çözüm bulmaya çalışmaktır. Artık erteleme şansınız yoktur. Diyelim ki bir ilişkiye başlamıştınız ve geri hareket başlayınca onu inceden inceye süzdünüz, analiz ettiniz. İşte şimdi bu değerlendirme sonucunda bu ilişkiyle ilgili nihai kararınızı verebilirsiniz.
  Merkür gezegeninin 14 Şubat tarihine kadar devam edecek Oğlak burcu seyrinin anlamı bu yönde olacağı gibi, yeni başlayan veya devam eden ilişkiler açısından da önemi fazladır. Şöyle ki, karşınızdaki kişiyi daha net algılamanız, belli bir gerçeklik içinde gözlemlemeniz ve bu ilişkinin ne denli ciddiyet taşıdığını şimdi daha net algılamanız mümkündür. Peki Merkür gezegeninin Oğlak burcundaki seyrinin bitiminden dört gün sonra 18 Şubat tarihinde karşıt eviniz Balık burcunda seyrine başlayan Güneş gezegeni sizin için ne anlama gelebilir. Şimdi buna odaklanalım.
  Belki biliyorsunuz veya şimdi öğreneceksiniz. Sizlerin karşıt burcu Balıktır. Yani ilişkiler konusunda Başak burcunun öğreneceği derslerin çoğunluğu Balık burcunun yansımaları altında geçer. Bu demek değildir ki, siz bir Balıkla beraber olacaksınız. Doğum haritası bir bütündür. Partneriniz bir başka burçta olabilir fakat haritasında Balık ağırlığı bulunabilir veya evlilik evi, yükselen burcu Balık olabilir. Venüs veya Mars, Ay gezegenleri Balık burcunda konumlanmış olabilir. İlişki evinin yöneticisi Jüpiter olabilir. Bunlar ancak partnerinizin ve sizin haritalarınızın yorumlanmasıyla anlaşılabilir. Yalnız şu var ki, ilişki bir elmanın yarısı gibi, karşınızdaki kişi aracılığıyla kendinizi tanımlamanız demektir. Durum böyle olunca karşıt evinizde ilerleyecek Güneş, sizin hayata bakış açınız, ilişkinize verdiğiniz öneme, partnerinizin göstereceği tepkinin işareti demektir.
  Bu dönemde her ikiniz de kendi arzularınız ve egonuz gereği davranışlar sergileyeceğiniz için doğal olarak kimi zaman aranızda sorunlar oluşması mümkündür. İşte tam bu noktada eğer ilişkiniz sağlamsa, tutarlı ve dengeliyse, hatta kökleşmiş ise, hiçbir sorun çıkması mümkün değildir. Güneş Balıkta ilerlerken sorunlu olan ilişkilerin tüm ele batan yönleri ortaya çıkar. Çünkü Güneş astrolojik açıdan tetikleyici özelliğe sahiptir. 18 Şubat-20 Mart tarihleri arasındaki bu süreçte neler olabilir. Partneriniz eğer ilişkisine değer veriyorsa sizin bakış açınıza karşı saygı ve sevgisini ihmal etmeyecek hatta size daha fazla bağlanacak, özverili davranmaya çalışacak, ilişkinizdeki birlik ve beraberliği muhafaza edebilmek adına yeri geldiğinde ödün bile verebilecektir. Bu durum sizin için de geçerlidir. Tabi her ikiniz de beraberliğinize önem veriyorsanız.
  İş ve Kariyer
  Mesleki yaşamınız açısından Şubat ayı, üç enerjinin etkinliği altında devam edecektir. Bunlar sırasıyla
  20 Ocak-18 Şubat Güneş

  4 Şubat-15 Mart arasında Mars ve 14 Şubat-8 Mart tarihleri arasında yöneticiniz Merkürün Kova burcu etkinliğidir.
  Son derece önemli olan bu enerjiler çalışma evinizde gerçekleşeceği için bir Başak olarak bakış açınızı daha geniş tutmanız ve kendinize özgü nitelikleri ifade etmeye çalışmanız lazım. Kova etkisi altında bir Güneş enerjisi siz Başakların, aileniz ve toplumun sizden mesleki anlamdaki beklentileri ile, sizin kendinizle ilgili ne gibi hedefler belirlediğinizin altını çizen bir süreç olması dolayısıyla gayet önemlidir. Burada önemli olan kendi bireyliğinizden taviz vermeden, hayatınızın kontrolünü elinize almanızdır. Bilirsiniz Başaklar bağımlılıklarına düşkün kişilerdir ve o nedenle öyle radikal kararlar vermekte zorlanırlar. Aslında inanılmaz fikirleri vardır, zekaları parlaktır ve bulundukları ortama düzen ve disiplin getirebilen kişilerdir. Fakat durum kendileriyle alakalı olduğunda değişim konusunda oldukça zorlanırlar. Hatta sırf bu yüzden aynı konumda yıllarca görev alabilirler. Oysaki Kova burcu süreci sizler açısından gayet etkili, faydalı ve değişim için uygun zamanlardır. Peki bu değişimi yapabilir mi? bu sorunun cevabı her Başağın kendi haritasında gizlidir. Fakat genel anlamda bir Başak için bu süreçte bir değişim uygulamak zor olabilir.
  Oysaki geri hareketi biten gezegeniniz bundan önceki süreçte aklınıza gelen fikirler, planlar ve projeler için şimdi size yeniden şans getirmektedir. Yorumun başında ne demiştik. Sizin isteklerinizle toplumun sizden beklentileri arasındaki çizgiyi belirlemeniz lazımdır. O zaman şimdi size düşen yaşamınız adına radikal kararı vermek ve çağa uygun gelişmelerin içinde yer alabileceğiniz bir ortamda sesinizi duyurmaktır. Bu yazdıklarım, işinde değişim düşünen fakat bir türlü karar veremeyen Başaklar içindir. Gelelim işinden memnun olan kişilere. Bu durumda olan Başak kardeşlerimizin de yapmaları gereken en önemli şey, gruplarla temas etmeleri, kendilerini geliştirmeleri, gerekirse eğitimden geçmeleri, liderlik güçlerini açığa çıkarmaları veya bilgilerini diğer kişilerle paylaşacak takım çalışmasını gerçekleştirmeleridir. Gelişimsel hedefiniz bu süreçte, gereksinimlerinizi ve gerçek amacınızı belirlemek, kabul edilme arzusu ve sosyalleşme uğruna kimliğinden ödün vermeden kendinizi ifade etmektir. Ayrıca kararsızlık göstermemek, kurban psikolojisi altında hareket etmemek, kapıları çalarak ben de varım diyebilmektir. Zaman sosyal ilişkiler zamanıdır. Tekil hareket etmek yerine birlikte yol alacağınız insanlarla koordine çalışmaktır. Bir elin nesi var, iki elin sesi var diyebilmektir. Herşeyden önemlisi de sürüye boyun eğmemek, yeri geldiğinde hayır diyebilmeyi bilmektir. Umarım bu enerjiler size ışık ve rehber olur.
  Parasal Durum
  Finansal konularda Şubat ayında etkili olacak en önemli enerjiniz para evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin 3 Şubat tarihinde Koç burcunda başlayan ve 6 Mart tarihine kadar devam seyridir. Venüs Koç burcunda astrolojik açıdan zorludur. Kişinin bireysel istekleri adına hareket etmesi ve ne olursa olsun elde etmek için hırslarını bileylemesidir. Açıkçası ben danışmanınız olarak böyle bir enerjinin sizler açısından gayet faydalı olacağını düşünüyorum. Nedeni sizin her zaman kendinizden çok başkalarını düşünen bir yönünüz vardır. İşte bu etki altında şimdi önce ben diyebilir, kaynaklarınızı çoğaltmak veya elde etmek adına girişimci davranabilirsiniz. Tabi ki maddi konularda bazı belirsizlikler devam edebilir. Fakat bu dönemde çıkarlarınızı iyi kollamanız sayesinde en azından zor durumda kalmamanız mümkündür. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta, dağılmamak, belli bir yön ve hedef belirlemek, doğru kişilerle ilişkide bulunmak ve kalıcı adımlar atabilmektir. Yalnız şunu anti parantez ekleyeyim.

  Venüs Şubat ayı boyunca Koç burcunda düz olarak seyrine devam etse de, 6 Martta geri hareket yapacak. Bu da gösteriyor ki, Şubat ayında maddi anlamda girişimde bulunduğunuz konular veya başkalarından elde etmeyi düşündüğünüz gelirlerle ilgili noktaları Mart ayında tekrar gözden geçirmek gerekiyor. Yani buradan şunu çıkarıyoruz ki, Şubat ayında ateşli bir şekilde hareket etmeye çalışsanız da, durumunuz tam olarak belli olmayabilir. Ne zaman netleşir derseniz, Venüsün ileri geri hareketlerinin bitimi ve tekrar Koç burcuna girmesi tarihi olan 24 Nisan sonrası. Bu şunu da gösterir. Siz Şubat ayında maddi olarak bazı girişimlerin temelini atmaya başlarsınız. Bunların meyvalarını almak Nisan sonunu bulabilir. Fakat bu demek değildir ki, Şubatta eliniz kolunuz bağlı. Bilakis daha fazla hırslı olmalısınız ki, girişimlerinizin sonucu o denli faydalı olsun. Şu ana kadar sizin bizzat hareketinizden söz ettik. Kimi Başaklar için Şubat ayı, eşinizden veya ortaklarınızdan veyahutta bir takım yollarla elinize geçecek paraları da işaret ediyor olabilir. Yani sizin bir müdahaleniz mümkün olmayabilir. İşte bu durumlar da net olarak Nisan sonundan itibaren daha fazla açıklık kazanmaya başlar diyebiliriz.
  Pozitif Enerjili Günler : 2-3-4-5-6-7-10-11-14-15-16-19-20-21
  Zayıf Enerjili Günler : 17-18-24-25-26
  Aşkta En Şanslı Günler :19-20-21
  Yeniay :10-11
  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :24-25-26
  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
  Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,
  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı   
Başak burcu 2009 Şubat ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  başak mart başak burcu mart ayı burcu ayı yorumu 2010 Aşk ve İlişkiler Sevgili Başaklar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Mart ayına yine umutlarla ve yine yaşamımız adına olumlu adımlar atabilmek heyecanı içinde giriyoruz. Ben aradığınız güven, huzur ve başarıların sizinle olmasını dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zaman olduğu gibi aşk hayatımız ve...
 2. Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  başak burcu haziran ayı haziran ayı başak burcu yorumu Aşk ve İlişkiler Aşk evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin burcunuzdaki seyri 2007 Eylül ayından bu yana etkili olmaya devam ediyor. Tam anlamıyla rahatlamak için tabi ki Temmuz 2010 yılını beklememiz gerekiyor. Fakat Satürn gezegeninin asıl önemli dersleri ve zorlu zamanları geri hareket süreçleridir. Bu tarihe kadar iki geri...
 3. Başak Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu

  başak burcu simgesi başak burcu temmuz ayı yorumu Aşk ve İlişkiler Sevgili Başaklar Temmuz ayını incelemeye başlarken geçtiğimiz 18 Haziranda başlayan ve 12 Temmuz tarihine kadar devam edecek Venüsün yengeç burcu seyri hala devam etmekte olsa da burcunuzda gerçekleşecek Satürn Mars kavuşumunun Temmuz ayı açısından önemi çok daha fazla görülmekte. Eylül 2007 tarihinden bu yana...
 4. Başak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  başak burcu 2009 eylül başak burcu eylül 2009 ayı ayı Aşk ve İlişkiler Venüs gezegeninin geri hareketi nedeniyle tekrar Aslan burcuna dönüşü, siz Başaklar için aşk konusunda duygularınızı göstermek yerine geri planda kalarak yaşadığınız ilişkiyi ve birlikte olduğunuz kişiyi inceleme fırsatı demektir. 9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Aslan burcundaki bu geri hareket 8 Eylül tarihinde...
 5. Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  ekim ayı hangi burç başak burcu ekim ayı yorumu 2009 başak burcu burcunun resmi Aylık burcunu takip eden kaçırmayan Başak Burcu melekler için 2009 Ekim aylık burç yorumları :tik: 24 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında, değerler evinizin yöneticisi Venüs ve ortak paylaşım evinizin yöneticisi Mars gezegenlerinin Akrep burcu seyirleri, gerek yakın çevreniz gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda...

Sayfayı Paylaş