Başak Burcu 2009 Yılı Astro Analizi

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Başak Burcu 2009 Yılı Astro Analizi
başak burcu satürn 2010 yılı başak burcu 2010 basak yili
Başak Burcu 2009 Yılı Yorumu

Jüpiter Genel Etkileri:

5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni, yıl boyunca çalışma hayatınızla alakalı her konuda özgür yaklaşımlar içinde, orijinal ve sıradışı yeniliklere açık olmanız gerektiğinin işareti olarak son derece önemlidir. Bu senenin genelinde hakim olan en önemli olgu, çalıştığınız alanda kendinizi geliştirmeniz ve ustalık, beceri kazanmanızdır. Bu sizi hem işinizde tatmin olmanızı hem de değişimlerde bulunarak, çalıştığınız alanda lider konumunuza gelmenizi sağlayabilir. Buradan şunu da çıkarabiliriz. Yani artık, bilgisizlik ve deneyimsizlik yerine, bu işte ne kadar ehil olduğunuzu göstermeniz ve ifade etmeniz değer kazanmakta. Yine bu yılın bir önemli konusu, ekip halinde çalışmanın önemini gösteriyor. Tek başınıza hareketten ziyade, tecrübelerinizi belli bir kadro içinde yer alarak, yetersizlik hissettiğinizde sırf kendiniz adına değil, tüm ekibin yararına olacak şekilde geliştirmeniz gerekiyor. Orijinal işler bu yıla damgasını vurabilir. Özellikle sosyal organizasyonlar yaratıcılık ve özgürlük içeren meslekler, teknolojinin her alanda kullanıldığı alanlar dikkat çekiyor. Bilgi işlem bu yıla da damgasını vurmakta. İleri ve çağdaş olan, geleneksel kalıplar içinde sürmeyen, yeri geldiğinde radikal değişimlere açık sahalarda görev almak gayet yararlı olabilir. Biraz önce değindiğim, kendi alanınızda ustalaşma konusu son derece önemli. Konumunuz ne olursa olsun, daha ileri noktalara gelmek ve ileride üst düzeyde bir görev alabilmek için, mesleğinizle alakalı her konuda bir çırak gibi eğitimden geçmeli, uzman kişilerin izlediği yolları araştırmalı, açılan kurs, staj ve gelişiminizle alakalı olabilecek her türlü yeniliği öğrenmelisiniz. Bir yandan Satürn gezegeninin ince eleyip sık dokuyan enerjisine karşılık, çalışma hayatında hızlı hareket edebilme, sisteme ayak uydurma çabanız zorlayıcı gözüküyor. Fakat burada söz konusu olan ne olursa olsun geleceğinizi düşünerek kuvvetli adımlar atabilmeniz son derece önemli. Gruplarla temas bu yıl oldukça önemli. Sizinle aynı amacı paylaşan, aynı hedefe yol alan kişilerle temasta bulunmanız gelişiminiz açısından değerli. Hangi sistem içinde yer alırsanız alın, bulunduğunuz konu hakkında değişik fikirler ve yöntemler sunabilmeniz ve o alana değişimler getirecek plan ve projeler hazırlamanız, bunları kendinize güvenli bir şekilde sunmanız, sizi diğerlerinden birkaç adım öteye götürdüğü gibi, daha çabuk yükselmenizde de etkili olabilir. Eskinin yerini, yeniliklere bırakacağı bu sistemde geri kalmamak için işveren ve çalışan kesim olarak el ele hareket etmek değerli gözüküyor. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, özellikle çalışma hayatınız, iş ilişkileriniz ve gelişiminizle alakalı konularda ani kararlardan uzak durmanız, ilişkinizi yeniden ele alarak aksayan noktaları düzenlemeniz açısından son derece önemlidir.

Satürn Genel Etkileri:
Sevgili Başaklar, Eylül 2007 yılından bu yana Satürn gezegeninin, geleceğiniz adına ne yapmanız gerektiğini, nelere ihtiyacınız olduğunu ve nelerle sınanacağınızı, türlü zorluklarla öğrenmenizi sağlayan sınavlarını birçok Başak yaşamakta ve yaşamaya devam ediyor. 29 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek bu enerji, bu yılın tümünde etkili olmayı sürdürecektir. Yani dersler henüz bitmedi diyebiliriz. Evet o, öğretileri akıldan çıkmayacak değerli bir öğretmen gibi başınızda durmayı sürdürebilir. Fakat bu yıl, üst paragrafta belirttiğim gibi, Jüpiterin özgür enerjisi altında, hem çalışma hayatınızda gelişime açık olmalı, hem de disiplinli bir şekilde çalışmayı sürdürmelisiniz. Nasıl öğretmenlerimizin öğrettikleri veya başarısız olduğumuz zaman bize olan kızgınlıklarını, yıllar sonra, iyi ki kızmış, iyi ki kulağımı çekmiş veya iyi ki azarlamış diye anıyorsak, Satürn gezegeninin de derslerini aynı böyle hatırlayacağımızı söyleyebiliriz. Satürn gezegeni, astrolojik anlamı gecikmeler yaratarak kıymet bildirici, kısıtlayarak, engel çıkartarak kim olduğunuzu anlamanızı sağlayıcı ve sarsarak, kimi zaman eğerek sizi bilgeliğe ulaştırıcı olmasıdır. Evet dersleri, sınavları belki ağırdır ama bir şey var ki, onunla öğrendiğiniz hiçbir şeyi asla unutmazsınız. Bu dönem bittiğinde öğrendiğiniz her ne varsa, sizi olgunlaştırır, deneyim sahibi yapar ve bütün bunlarla hayata daha güvenli bakmanızı sağlar. Bu enerjinin olumsuz yanlarını bilerek, olumlu anlamda kullanmaya başladığınızda ise yaşamınızı en güvenli şekilde geçirmenizi sağlayan, bir iş ve düzene sahip olabilirsiniz.
31 Aralık 2008 -16 Mayıs 2009 tarihleri arasında Satürn gezegeni Başak burcunda geri hareket yapacak. Bu süreçte ani kararlar vermemenizi, bilgilerinizi tekrar gözden geçirmenizi, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi öneriyorum. Bu süreçte beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
29 Ekim 2009 itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezeni, bu sefer de, maddi ve manevi kazanımlarınız konusunda etkili olmaya başlayacaktır. Satürn Terazi burcunda gayet güçlü bir enerji olduğu için, sizler yukarıda izah etmeye çalıştığım Başak burcu seyri altında edindiğiniz tecrübeler sayesinde paranızı daha dikkatli harcamayı, huzur ve güvenliğinizi daha fazla önemsemeyi, dengeli ve adil bir şekilde yaşamayı deneyimleyeceksiniz. Satürn gezegeninin Terazi burcunda tam olarak ilerlemesi ise, gezegeninin ileri geri hareketleri dolayısıyla Temmuz 2010 tarihini bulacaktır. Bu nedenle 29 Ekimde başlayacak Terazi geçişini ben parasal konulardaki ön prova olarak görmekteyim. Satürn Terazi burcunda oldukça güçlü bir enerji. Bu nedenle korkmanıza hiç gerek yok. Sadece yapmanız gereken harcamalarınızı belli bir sistem içinde düzene koymak, geleceğinizi düşünerek dikkatli hareket etmek, eskilerin tabiriyle ayağınızı yorganınıza göre uzatmak olmalıdır.

Uranüs Genel Etkileri
Uranüs gezegeninin 2003 yılından bu yana, evlilik, ciddi ilişkiler ve ortaklık konularındaki etkisinden köşemizde birçok kereler söz etmiştik. Ayrıca bu enerji diğer gezegenler tarafından görünüm altına alındığında sizlere geniş açıklamalarda bulunuyorum. 2011 yılına kadar devam edecek bu enerji, aşk konusunda kimi zaman alışkanlıklarınızın esiri olmanızı ve bağımlılıklarınızdan kurtulmakta zorluk çekmenizi sağladığı gibi, ilişkinizi evliliğe dönüştürme konusunda isteksizlikler görülmesine de neden olmakta. Kimi Başaklar ise tam tersine bir takım nedenlerle aniden evliliğe karar verebilirler. Evli olanlar ise bu süreçte bazı ani gelişmelerle karşılaşabilir, sorunlar yaşayabilir ve aralarındaki özgürlük mücadeleleri veya görüş farklılıkları sebebiyle karşı karşıya gelmeye devam edebilirler. Satürn gezegeninin burcunuzdaki ilerleyişi doğal olarak ilişkileri de kapsadığı için ve bu yıl iki kez, Uranüsle karşıtlık enerjisi yaptığı için şöyle tutarlı ve dengeli bir beraberlik yaşamak zor gibi. 2009 yılının ilk üç ayında ve Kasım, Aralık döneminde yine bu karşıtlığın neden olduğu problemler görülebilir. Bu enerjiyi doğru manada kullanmak için yapılması gereken, bilinçaltınızdaki sıkıntı ve korkularınızla yüzleşmek ve yeniye yer açmak. Yani ne yaşandıysa yaşandı bunları geride bırakınız, diğer yaşadıklarınızla kıyaslamayınız ve ilişki konusunda daha tutarlı seçimlerde bulunmaya çalışınız.

Neptün Genel Etkileri
1998 yılından bu yana çalışma hayatınızla ilgili yaşam alanında ilerlemekte olan Neptün gezegeni, ideallerinizi hayata geçirme konusunda kimi zamanlar dağınıklık, yanılma, hayal kırıklığı ve belirsizlikler yaşatıyor olsa da, bu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak öncelikle gerçekçi bir şekilde hareket etmek, kimliğinize sahip çıkmak, şüphe ve korkular içinde kalmadan hedeflerinizi iyici belirlemek ve üzerine gitmektir. Neptün doğası gereği sanatla uğraşan Başak burçları için çarpıcı ve yenilikçi fikirlerin tasarıma dönüşmesi hususiyetinde son derece faydalı olurken, diğer meslek mensupları için yanıltıcı bir enerji anlamına gelebilir. Öncelikle yapmanız gereken bu enerjinin devam edeceği 2012 tarihine kadar, karşınıza çıkabilecek iş fırsatları veya şu an bulunduğunuz konumda, kararlı ve dinamik bir şekilde ilerlemekten asla vazgeçmemenizdir. Fırsatlar ne kadar renkli ve göz alıcı olursa olsun, hep ileriyi daha ileriyi düşünerek hareket etmeye çalışınız. Günlük veya aylık başarılar için değil, yarınlarınızı garanti altına alabilecek işlerin ve hedeflerin peşinde olunuz. Açıkgözlü hareket ediniz ve herşeyden önemlisi kendinizi iyi tanıyınız. Çünkü kişi kendini bildiği zaman, seçimde bulunacağı veya ilerleyeceği yolun sonunu görmesi mümkündür. Beklentilerinizi gerçekçi sınırlar içinde tutmaya çalışınız ve sağlam olarak yere bastığınızdan emin olunuz. Yeniliklere açık olunuz, değişimlere kendinizi kapatmayınız.Gerisi gayet kolay. Bu yıl Jüpiterin Neptünle beraber iş alanınızda ilerleyecek oluşu, iş yaşamınız açısından gayet olumlu. Siz hedefinizde ne kadar ısrarlı ve gelişime ne kadar açık olursanız, gerek Neptün ve gerekse Jüpiter vizyonunuzu yükseltmenizde size destek olacaktır.

Pluto Genel Etkileri
Sevgili Başaklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Başaklar, yaratıcı faaliyetleriniz. çocuklarınız ve aşk ilişkileriniz yoluyla dönüşümünüzü gerçekleştirmek üzere deneyimler yaşatabilir. Kendinizi dış dünyada ifade edebilmek adına son derece istekli olacağınız bu süreçte, iyi bir şekilde tanınmak ve en iyi olmak adına azimle yol almanız mümkündür. kimileriniz için bu süreçte çocuk sahibi olmak isteği oldukça baskındır. Bu amaçla tüm yöntemleri denemekten yana olabilirsiniz. Eğer siz bu süreçte bu konuları ölüm kalım haline getirmeden, belirli bir olgunlukta ilerleyerek durumunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirip düzenleyebilirseniz sonuç gerçekten olumlu olabilir. İçinizde hissettiğiniz baskının tümünde kendinizi gösterme hevesi yer aldığı için farkında bile olmadan tuhaf davranışlarda bulunabilirsiniz.
Bunun için öncelikle sorumluluklarınızı bilmeli, eksiklerinizi tamamlamalı, yanlışlarınızı düzeltme yoluna gitmelisiniz. İlişkilerinizde baskı kurmak, yönlendirmeye çalışmak yada isteklerinize uyulması yönünde direktifler vermek son derece yanlıştır. Bu dönemde çocuklarınız yoluyla dönüşümde bulunabilir, onlar aracılığıyla hayatın farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Yaşadığınız aşk ilişkilerinde cinsellik teması oldukça yüksektir ama dikkatli seçimlerde bulunmak kesinlikle gereklidir. Bu dönemde öncelikle kendi içinizdeki yeteneklerinizi hayata geçirmeli, ruhsal olarak güçlü olmayı başarmalı ve ya hep ya hiç tarzı, saplantılı davranışlar içine girmemeli ve kimsenin sizin gibi düşünmesini beklememelisiniz.
Önemli olan size verilecek gücü gerekli alanlarda gerektiği zamanlarda ve dozajında kullanmaktır. Enerjinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz takdirde hakikaten başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiler gelişiminizi sağladığı gibi, kendinizdeki eksikleri tamamlamak adına da son derece önemlidir. Böylece siz, kendinizi yeniden oluşturabilecek ve kaderinizi yeniden çizebileceksiniz.

2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
27 Aralık 2008-3 Şubat 2009: Aşkta sağlamlık ve tutarlılık arayışı. Kararlarınızı verirken ciddi ve sorumluluk içinde hareket etmeye özen göstereceğiniz tarih aralığı olarak dikkat çekiyor.
3 Ocak-2 Şubat : Özellikle ciddi ilişkiler konusunda yılın en olumlu tarihlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Sevgide paylaşım, özverili tutum ve partnerinizin size daha fazla sevgi ve samimiyet içinde olduğu zaman dilimi.
15 Mart-21 Nisan : Ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle ilgili konularda çatışmaya açık, gergin bir dönem. Sabırsızlık, kararsızlık ve duygusal açıdan kontrolün en düşük olduğu zaman dilimi.
6 Mart -17 Nisan : ilişkiniz konusunda ani kararlardan uzak durmalı, herşeyi bir kez daha gözden geçirmelisiniz.
22 Nisan-5 Haziran : Cinsellik konusunda yılın en etkili tarihi. Paylaşımlarda tensel arzular ön planda.Deneyimselliğe yatkınlık. İlişkide arzuların en coşkulu ve aktif olduğu zaman dilimi.
6 Haziran-4 Temmuz : Aşk konusunda olumlu bir tarih. Değerlerinize aşırı şekilde sahip çıktığınız bir dönem. İlişkiler açısından sağlam ve sadık olana yönelme zamanı.
1 Ağustos-26 Ağustos : aşkta sahiplenme, koruma ve kollama içgüdünüzün yükselişi ve sosyal hayatta, bu özelliklere sahip kişilerle arkadaşlıklar kurma.
21 Eylül-14 Ekim : Aşk konusunda ve her alanda yılın önemli ikinci tarihi. Aşkta seçicilik ve mükemmeli arama, arzulama dönemi.
8 Kasım-1 Aralık : İlişkilerinizde kıskançlık, sahiplenme, kuruntulu ve kuşkulu davranışlar sergileyebilirsiniz.
2 Aralık-25 Aralık: ailevi ilişkiler açısından abartılı tepkilerden uzak durmanız gereken tarih.
2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
11 Ocak-1 Şubat : İş hayatının yoğun temposuyla alakalı konularda ani kararlardan uzak durulmalı. Merkürün 2009 yılındaki ilk geri hareketi. Yönetici gezegeninizin bu geri hareketinde çalışma yaşamınızda yanlış anlaşılmalar, organizasyonlarda gecikmeler, bağlantı kurmada sorunlar yaşanabilir.
14 Şubat -7 Mart : çalışma hayatınızla alakalı konularda herşey rayına oturmaya başlar. İletişimsel zorlukların üstesinden gelinilir, sorunlarınızı daha iyi bir iletişim kurarak, sosyalleşerek giderebilirsiniz. İş ilişkileri açısından olumlu bir zaman.
8 Mart-25 Mart : İletişimle alakalı konularda gerginlikler yaşanabilir. Özellikle ilişkilerinize dikkat ediniz.
6 Mayıs-30 Mayıs : Yönetici gezegeniniz Merkürün ikinci geri hareketi. İş hayatınızla alakalı konularda dikkatli yaklaşımlar, ani kararlar konusunda temkinli olmak gerekebilir.
6 Eylül-29 Eylül : Yılın üçüncü geri hareketi. Parasal konularda dikkatli olmalı, ani kararlar almamaya çalışmalısınız. Ayrıca ilişkinizle alakalı konularda da temkinli olma zamanı.
2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
20 Ocak-18 Şubat : Çalışma hayatınızda yeniliklerde bulunma, sosyalleşme, çevrenizle bağlantılar kurma, liderliğinizi gösterme dönemi.
4 Şubat-14 Mart : iş hayatınızın gündelik temposunda, yenilikler adına hızlı bir dönem. Özgür yaklaşımlar içinde daha hızlı kararlar verebilir ve üzerinizde denetim uygulanmasına karşı çıkabilirsiniz. Sıradışı ve orijinal işler ön planda.
21 Mayıs -21 Haziran : İş hayatınızla alakalı konularda yoğun iletişim, hareket ve aktivite zamanı. Görüşmeler ön planda. Yalnız bu devrede Merkür geri hareket yapacağı için, karar alma konusunda 21-30 Mayıs arası beklemede kalmanız faydalıdır. Görüşmelerde alınan kararları gölgeli günlerin bitimi olan 7 Haziran sonrasına bırakmanız faydalı olabilir.
5 Temmuz-31 Temmuz : iş hayatında yoğun iletişim ve ilişkiler kurma zamanı.
12 Temmuz-24 Ağustos : Kariyer konusunda hızlı, aktif ve istekleriniz konusunda zekanızla parlayacağınız, aynı anda birden fazla işle uğraşacağınız zaman dilimi. İyi bir planlama ile işlerinizde başarılı olabilir. Girişimlerde başarıya ulaşabilirsiniz. Yeni iş imkanları ve görüşmeleri bu tarih aralığında yoğunlaşabilir.
23 Ağustos-23 Eylül : doğum günü evreniz. Girişimlerde aktif olma zamanı. Yeni başlangıçlarda bulunma, kendinizi ifade gücü kazanma dönemi.
20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Geriye çekilme, herşeyi gözden geçirme zamanı. Ani kararlar ve girişimlerden uzak durulmalı, planlar yeniden gözden geçirilmeli, eksikler tamamlanmalıdır.
2009 Yılı Finansal Takviminiz
22 Nisan-5 Haziran : Parasal konularda destek bulmak, kaynak arayışı içinde olma zamanı. Agresif davranmamanız halinde yararlı sonuçlar elde edebilirsiniz. İlişkilerinize dikkat edin. Maddi ve manevi anlamda yılın en tutkulu olduğunuz zaman aralığı.
23 Eylül-22 Ekim : parasal konularda ilişkilerin önemi. Ortaklık yoluyla kazançlar. Sözleşme yenileme görüşmeleri.
15 Ekim-7 Kasım : parasal konularda yılın olumlu tarihlerinden birisi. İlişkiler aracılığıyla kazanımlar elde etme, eş ve sevgiliden destek görme.
2009 Yılı Sağlık Takviminiz
20 Ocak-18 Şubat : yoğun çalışma dönemi. Stres ve yorgunluklar hissedilebilir.
22 Temmuz-23 Ağustos : Kalp sağlığınıza dikkat. Yorgunluklar baş gösterebilir. Kendinizi güçlü bir şekilde göstermeye çalışma fakat içinde bulunduğunuz durum nedeniyle geri planda kalmanın getirdiği stres. Dinlenmeyi ihmal etmeyin.
2009 yılının siz Başak burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
 

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
KızılÖtesi
KızılÖtesi
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
867
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
961
ilkimsu
ilkimsu
Üst