1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Başak Köklükaya kimdir

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  oya başak kimdir basak köklükaya kimdir, hayatı, biyografi, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada.  [​IMG]

  Ünlü oyuncu Başak Köklükaya hakkında merak ettiğiniz ve bilmediğiniz tüm bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.

  Başak Köklükaya (19 Nisan 1974, Ankara), Türk sinema ve TV oyuncusu.

  Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ile Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü'ünden mezun oldu. 1995 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda çalışmaya başladı.
  İlk TV deneyimi 1995 yılında "Yazlıkçılar" ile oldu ve "Bizimkiler" dizisiyle devam etti. İlk sinema tecrübesini Ferzan Özpetek'in "Hamam" adlı filmiyle elde etti. Bu filmle Ankara Film Festivali'nde "Umut veren yeni kadın oyuncu" ödülünü aldı.
  1999 yılında rol aldığı "Üçüncü Sayfa" filmiyle Türkiye'de verilen tüm sinema ödüllerini kazandı. Takip eden yıllarda kariyerini sinema ve dizi projeleriyle devam ettirdi.
  Çağan Irmak'ın "Mustafa Hakkında Her Şey", Tassos Boulmetis'in "Bir Tutam Baharat", Zeki Demirkubuz'un "İtiraf", "Üçüncü Sayfa", Alberto Rondalli'in "Derviş", Ferzan Özpetek'in "Harem Suare" ve "Hamam" filmlerinin yanı sıra, Yılmaz Erdoğan'ın "Organize İşler" filminde de rol aldı. Bir çok sinema eleştirmeni ve yazarına göre duru güzelliği ve doğal oyunculuğuyla, son dönemin aranan oyuncuları arasında önemli bir yer edinmiştir.


  Oynadığı Bazı Tiyatro Oyunları

  Bir Atın Öyküsü
  Savaş Ve Barış


  Oynadığı Sinema Filmleri

  Süt
  Çıngıraklı Top
  Küçük Kıyamet
  Organize İşler
  Mustafa Hakkında Herşey
  Bir Tutam Baharat
  Derviş
  Harem Suare
  Hamam
  İtiraf
  Duruşma
  3.Sayfa
  Mektup


  Oynadığı Dizi Filmler

  Yanık Koza
  Uy Başuma Gelenler
  Çemberimde Gül Oya
  Sultan Makamı
  Esir Şehrin İnsanları
  Aşk Ve Gurur
  Koltuk Sevdası
  Baykuşların Saltanatı
  Rıza Beyler
  Bizimkiler
  Yazlıkçılar
   
Başak Köklükaya kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başak Sayan kimdir

  Başak Sayan kimdir

  başak sayan kimdir başak sayan kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri "Geniş Zamanlar" ve "Yaprak Dökümü" adlı dizilerden tanıdığımız başarılı oyuncu Başak Sayan hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler! Başak Sayan, (d. 17 Haziran 1977, Ankara), Sinema ve dizi oyuncusu. Marmara Üniversitesi, Ekonomi bölümü'nden mezun olan...
 2. Başak Özel kimdir

  Başak Özel kimdir

  başak özel kimdir, hayatı, biyografi, hakkında merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar. Tiyatro ve sinema - dizi oyuncusu, başarılı isim Başak Özel hakkında ve hayatı hakkında ki bilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler! Başak Özel, (d. 1971), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Sanat hayatına Ankara Sanat Merkezi`nde aldığı tiyatro kurslarıyla başlayan Başak Özel, daha sonra Ankara...
 3. Başak köklükaya kimdir resimleri var mı

  Başak köklükaya kimdir resimleri var mı

  Arkadaşlarım, Tek Başımıza dizisinde oynayan başak köklükaya kimdi biyografisi resimleri fotoları hakkında bilgi var mı paylaşırsanız sevinirim.
 4. Tek Başımıza Ahu Türkpençe ve Başak Köklükaya

  Tek Başımıza Ahu Türkpençe ve Başak Köklükaya

  tek başımıza dizisi hikayesi oyuncuları tek başımıza ahu türkpençe tek başımıza başak köklükaya röportajı haberleri burada arkadaşlar. Star Tv'nin yeni dizisi Tek Başımıza iki ünlü ve güzel oyuncuyu bir araya getirdi Melek'lerim. Ahu Türkpençe Tek başımıza dizisi ile ekranlara geliyor ve rol arkadaşı Başak Köklükaya Tek Başımıza dizisi ile kadınların şiddete hayır diyebilmesi için görsel...
 5. Başak Parlak Kimdir ?

  Başak Parlak Kimdir ?

  3 Aralık 1989 senesinde Tekirdağ’da dünyaya gelen Başak Parlak, Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve AB Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini Sırlar Dünyası aldı tv dizisiyle kazanan Parlak, ardından Zalim, Serçe, Doktorlar, Sırat ve Fatih harbiye gibi çeşitli dizi ve reklam yapımlarında yer almıştır. 1.68 boyundaki güzel oyuncu, Renkli gözleriyle de oldukça adından söz...

Sayfayı Paylaş