Etiketler:
 1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  || BAŞARILI Ama MUTSUZ Olmak ||

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Bazıları İÇ dünyasından kaçmak için İŞine çok zaman harcar yani bir nevi deve kuşunun başını kuma gömmesi gibi onlar da başını İŞİNE gömerler.
  Oysa bir şeye çok yakınlaşmak aynı zamanda başka bir şeyden uzaklaşmak anlamına gelir. Evinizden uzaklaşarak evin yokluğunu işin çokluğu ile gidermeye çalıştığınız bu yeni durum sizi, bir süre sonra sorgulamaya ve birilerini, bir şeyleri suçlamaya götürür.

  Oysa ne kadar önemlidir denge…

  Başarılı ama mutsuz olmak ya da başarısız ve mutsuz olmak istemiyorsanız, önce iç huzurunuzu yakalayacaksınız. Yaşamda iç huzurunuzu yakalamadan dışarıya huzur vermeniz zordur ve siz huzursuz yani bir nevi arı kovanı gibi olursanız olaylar bir çomak gibi sizi karıştırmaya devam eder.

  İtiraf etmek gerekirse asıl başarı işinizde değil içinizde gerçekleşen huzur ve mutluluktur.

  İşinizde egonuzu okşayan bir çok unsur olduğunun farkındayım ama işiniz bir amaç değil sadece bir araç ve lütfen işinizi kimliğiniz gibi görmekten vazgeçin.

  Başarıyı küçümsemiyorum ama başarının maliyeti iç huzurunuz ise yani bu alış verişte kendinizi kaybediyorsanız bu çok büyük bir bedel olur ve bu durumda siz başarılı ama mutsuz biri olur çıkarsınız.

  Tabi iç huzurunuz için zaman zaman İŞ dünyanızdan uzaklaşıp
  İÇ dünyanıza yakınlaşmalı ve kendiniz içinde bir şeyler yapmalısınız.
  Zira kendilerine yeterince ilgi göstermeyen insanlar başkaları için de yararlı olamazlar.

  Kişi ne zaman kendisiyle ilgilenmeye başlarsa, saçını tarar, temiz olur ve kıyafetlerine özen gösterirse o zaman içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan, bunalımdan uzaklaşıyor demektir. Sağlıklı insanlar kendilerine iyi bakarlar.

  İçinde bulunduğunuz durumu değiştirmek için önce duruşunuzu değiştirin…

  Sizi güldüren mizah yeteneği olan bir arkadaşınız olsun. Kendinizi suçlamak yerine hatalarınıza ve hatta budalalıklarınıza gülün zira kendine gülmek de kendinle ilgilenmenin bir yoludur.

  Yürüyüşe çıkın, manzarası güzel bir yere veya bir konsere gidin.  Ve… Lütfen!...
  Kendinize başkalarının size davranmasını istediğiniz gibi davranın…
   
|| BAŞARILI Ama MUTSUZ Olmak || konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sınavlarda başarılı olmak için dua

  sınavlarda başarılı olmak için dua

  sınavda başarılı olmak için dua sınavda başarı duası sınavlarda başarılı olmak için dua olma duası rabbişrahli sadri veyesirli emri vahlul ukdeten minnisani yefkahu kavli
 2. Başarılımı olmak istiyorsunuz o zaman...

  Başarılımı olmak istiyorsunuz o zaman...

  1- Vücudunuzu yeni davranışlara alıştırın. Saçınızı tararken, dişlerinizi fırçalarken, kahvenizi karıştırırken ya da diğer günlük basit işleri yaparken sürekli kullandığınız elinizi değil diğer elinizi kullanın. 2- Gözlerinizi kapatın ve odada yolunuzu duygularınızla bulmaya çalışın. Bilinçli olarak sesleri dinlemeye ve kokuları almaya çalışın. Bazen yerden bir şey almanız gerektiğinde,...
 3. üniversite sınavında başarılı olmak için neler yapmalıyım

  üniversite sınavında başarılı olmak için neler yapmalıyım

  Bu sene ders notlarım kötü başladı. Gerçi şehir değiştirdiğimizden okuluma da henüz alışamadım ama . Bu yıl üniversite sınavlarına da gireceğim. Nasıl çalışmalıyım, sınavlarda nasıl başarılı olabilirim ?
 4. Derslerde Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

  Derslerde Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

  bu konu derslerde başarılı olmak isteyenlerin okuması gereken dualara yer vermektedir. Şimdi ki dua bilgilerimiz okula giden ve derslerin de başırılı olmak isteyenler için okuması gereken dua bilgilerini içeriyor. İnanarak ve temiz bir kalple duaları okuduğunuz da ilim arttırıcı olan duaların etkisini göreceksiniz. Herkesin hakkın da hayırlı olan dualırının kabul olması dileklerimizle......

Sayfayı Paylaş