Başarılı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin 5 Öneri

nesliangelss82

Yeni Üye
Üye
Başarılı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin 5 Öneri
[h=1][/h]
thumb.php


Kilo vermek için çeşitli diyetleri deniyor ve kendinize bası kısıtlamalar uyguluyorsanız kilo vermek için oldukça kararlı olduğunuz düşünülebilir. Ancak bu kararlılığın sonucunda başarıya ulaşmak bir varsayımdır. Başarıya giden yolda size yardımcı olabilecek 5 altın önerimiz var.
[h=3]1. Gerçekçi ve kısa sürede ulaşabileceğiniz hedefler belirleyin[/h]Kilo verme sürecinde gerçeklik payı önemlidir. Kendiniz için ulaşabileceğiniz hedefler belirlemelisiniz. Hedefe en kısa sürede varmak için doğru adımları takip ettiğinizden emin olun ve daha ufak çizgiler çizerek başlayın.
Ba%C5%9Far%C4%B1l%C4%B1-Bir-%C5%9Eekilde-Kilo-Vermek-%C4%B0%C3%A7in-5-%C3%96neri.jpg

2. Kısa süreli hedefler sizi uzun süreli hedeflere götürür
Kısa süreli hedefler belirlemenin gerçekçi olduğundan bahsetmiştik. Uzun vadeli istekler için belirli bir alt yapı kurmak verilecek kilonun kalıcılığı açısından oldukça önemlidir. Unutmayın ki kısa sürede başardığınız her eylem daha kalıcı ve etkili hedefler doğurur.
3. Spor programı yapın ve buna uyun
Kilo vermenin en etkili yolu elbette aktif spor aktiviteleri ve egzersizlerdir. Kendinize düzenli bir spor programı yapın ve bu programa mutlaka uyun. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez 20 şer dakikalık yürüyüş iyi bir başlangıç olabilir.
4. Vücudunuzu dinleyin
Bir insanın vücudu ile olan etkileşimi kilo alıp verme ile doğrudan bağlantılıdır. Çoğu insan gereksiz ve düzensiz yeme alışkanlığına sahiptir. Aç olmadığınız halde yediğiniz yemeğin kilo aldıracağı bir gerçektir. Ayrıca sağlığınız içinde oldukça zararlıdır. Bu noktada vücudunuzu dinlemelisiniz. Gerçekten aç olduğunuzda yemek yemeli, tok olduğunuzda ise aşırı yememelisiniz.
5. Kendinize meydan okuyun
Eğer uyguladığınız programın sonucunda başarılı olmak istiyorsanız kendiniz ile mücadele etmelisiniz. Psikolojik olarak bilinçaltınıza pozitif telkinler iletmelisiniz.
Ba%C5%9Far%C4%B1l%C4%B1-Bir-%C5%9Eekilde-Kilo-Vermek-%C4%B0%C3%A7in-5-%C3%96neri-3.jpg
 
Üst