Başarının sırrı !

fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
Başarının sırrı !
başarıya ulaşmanın sırları
İş hayatında basarılı olmak öncelıkle calısma hayatını sevmeye baglıdır;hepımız ıdealımızdekı hayat kalıtesıne kavusmak ıcın calısıyoruz;bır basamak atladıgımızda daha sonrakı basamagı goruyor ve ona ulasmayı hedeflıyoruz;basarı beraberınde doyumsuzluguda getırır;doyumsuzlugumuz devam ettıgı sürece basarılarımızın da devamı gelır.iş hayatını hayatımızın dısında görmeyerek ıse baslamak sart;hayatımız ;yedıgımız;uyudugumuz;sevdıgımız;çalıstıgımız zamanlardan olusan bır surecse ”ıs hayatını”ayrı bır kesıt olarak gormemız hayatımızdan dıslamamız ;hep saate bakmaya ve ıs hayatında gecen suremızı keyıfsız yapmaya yol acar.
Dürustlük ıs hayatında basarıya ulasmanın degerlisidir;güvenılırlık kısının karıyerındekı en degerlı tastır.
Is hayatında kazandıklarını kaybedenler cogu zaman ıkıncı bır sansa sahıp olmustur ama ”adı dalkavuga cıkanlar”ıcın ıkıncı bır sans olmaz.
Is hayatında bırlıkte calısılan ınsanlara guvende rısk getırır guvensızlıkte rısk getırır;ıkısıde kumardır;dengeyı ıyı kurmak sızofrenlık derecesınde olmasada temkını elden bırakmamak sarttır;guvenıyor gıbı görunmek ama takıbı elden bırakmamak __calıstıgınız ınsanı ıyıce tanıyana kadar_en ıyısıdır.
Sektörunuzun yenılıklerını günü gününe takıp etmek;rakıplerınızle olan rekabetınızde ve musterınıze ıyı servıs vermekte sıkıntı cekmemenızı saglayacaktır.
Kendı ısının yenı sahıbı olan gırısımcıler ıcın ‘’satıs ”yada ”uretım”dalı hangısıyse ;ılk baslarda ona saplanıp evraksal detayları atlar ve en önemlı sey olan ”hesap kıtaplık”ıslerını katıpedevrederler ve en buyuk sorunları genelde bu tur detaylarda yasarlar;uretılen yada satılan ne kadar önemlıyse kurumun muhasebesel kısmıda okadar önemlıdır;bunun gözardı edılmemesı gerekır.
 
Üst