1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Başarının sırrı !

  Konu, 'Ekonomi iş dünyası' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  başarıya ulaşmanın sırları İş hayatında basarılı olmak öncelıkle calısma hayatını sevmeye baglıdır;hepımız ıdealımızdekı hayat kalıtesıne kavusmak ıcın calısıyoruz;bır basamak atladıgımızda daha sonrakı basamagı goruyor ve ona ulasmayı hedeflıyoruz;basarı beraberınde doyumsuzluguda getırır;doyumsuzlugumuz devam ettıgı sürece basarılarımızın da devamı gelır.iş hayatını hayatımızın dısında görmeyerek ıse baslamak sart;hayatımız ;yedıgımız;uyudugumuz;sevdıgımız;çalıstıgımız zamanlardan olusan bır surecse ”ıs hayatını”ayrı bır kesıt olarak gormemız hayatımızdan dıslamamız ;hep saate bakmaya ve ıs hayatında gecen suremızı keyıfsız yapmaya yol acar.
  Dürustlük ıs hayatında basarıya ulasmanın degerlisidir;güvenılırlık kısının karıyerındekı en degerlı tastır.
  Is hayatında kazandıklarını kaybedenler cogu zaman ıkıncı bır sansa sahıp olmustur ama ”adı dalkavuga cıkanlar”ıcın ıkıncı bır sans olmaz.
  Is hayatında bırlıkte calısılan ınsanlara guvende rısk getırır guvensızlıkte rısk getırır;ıkısıde kumardır;dengeyı ıyı kurmak sızofrenlık derecesınde olmasada temkını elden bırakmamak sarttır;guvenıyor gıbı görunmek ama takıbı elden bırakmamak __calıstıgınız ınsanı ıyıce tanıyana kadar_en ıyısıdır.
  Sektörunuzun yenılıklerını günü gününe takıp etmek;rakıplerınızle olan rekabetınızde ve musterınıze ıyı servıs vermekte sıkıntı cekmemenızı saglayacaktır.
  Kendı ısının yenı sahıbı olan gırısımcıler ıcın ‘’satıs ”yada ”uretım”dalı hangısıyse ;ılk baslarda ona saplanıp evraksal detayları atlar ve en önemlı sey olan ”hesap kıtaplık”ıslerını katıpedevrederler ve en buyuk sorunları genelde bu tur detaylarda yasarlar;uretılen yada satılan ne kadar önemlıyse kurumun muhasebesel kısmıda okadar önemlıdır;bunun gözardı edılmemesı gerekır.


   
Başarının sırrı ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başarının Sırrı

  Başarının Sırrı

  Sevgili arkadaşlar! Okulda, hayatımızda, çalıştığımız işyerinde, her nerede olursa olsun başarının sırrı, insanın yaptığı işi azimle, severek yapmasıyla olur. Bir işi yaparken sevmesek dahi, başarılı olmak için sabırlı olmalı, başarıya götürecek çalışmayı yapmalıyız. Bir insan yapacağı işi başaracağına inanmazsa, zaten başarısız olur. Her konuda kendimize güvenmeli, başarılı olacağımıza...
 2. Şirketlerde Başarının Sırrı

  Şirketlerde Başarının Sırrı

  Şirketlerde Başarının Sırrı Nedir? Şirketler yeni bir fikir veya fırsatla doğarlar. Bu fikir veya fırsat çoğu zaman firma sahibine ait olur, firma sahibi riski üstlenir; satışlar ve gelirler (fikrin başarılı olduğunu varsayıyorum) hiç zorlanmadan belli bir seviyeye kadar hızla ulaşır. Pazardaki ihtiyaçtan dolayı seviye artar ve şirket hızla kazanır, büyür. İlk etapta firma sahibi tarafından...
 3. Başarı

  Başarı

  Rüyasında başarılı olduğunu gören insanın gizli bir korkusu vardır.
 4. başarı !

  başarı !

  ‎4 yaşında başarı ....donuna işememektir. 12 yaşında başarı..........arkadaş bulabilmektir. 16 yaşında başarı.................araba surebilmektir. 20 yaşında başarı........................seks yapabilmektir. ...35 yaşında başarı .......................para kazanabilmektir. ...50 yaşında başarı .......................çok para kazanabilmektir. 60 yaşında başarı ........................seks...
 5. başarı

  başarı

  Acaba akrep burçları için bu yıl başarılı olarak şanslı geçebilecek mi

Sayfayı Paylaş