1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  başarsalardı tarih değişebilirdi!

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Tarihe yön veren bazı kişilerin yaşamlarının herhangi bir bölümünde yaşadıkları başarısızlıklar, dünya tarihinin yönünü değiştirdi.
  Resim çalışmalarına ağırlık veren Adolf Hitler, üç kez sınavlarına girdiği Viyana Güzel Sanatlar Akademisi'ne kabul edilseydi, 2. Dünya Savaşı olmayabilirdi.

  Stalin, annesinin ısrarıyla yazdırıldığı Tiflis'teki dini okulda papaz olarak kalsaydı, 20. yüzyılın tarihi inanılmaz ölçüde değişebilirdi.

  Aykırı Yayıncılık tarafından yayımlanan Donald S. Besore'in kaleme aldığı ''Tarihi Değiştiren Başarısızlıklar'' adlı kitap piyasaya çıktı. Kitapta, Stalin'den Eisenhover'a, Truman'dan, Hitler'e, Roosvelt'den Gaulle'e kadar tarihte iz bırakmış bir çok ünlü kişiliğin hayatlarının bir dönemine damgasını vuran başarısızlıklar konu ediliyor.

  Ressam Olmak İiçin 5 Yıl Viyana'da Süründü

  Besore'nin araştırmalarına göre, tarihin en acımasız kişiliklerinden biri olarak tanınan Adolf Hitler, ressam olmak için 5 yıl Viyana'da süründü. 1908 yılında Güzel Sanatlar Akademisi'ne girmek için Viyana'ya gelen Adolf Hitler, başvuruda bulunduğu akademiden ret cevabı aldı.


  Resmin yanı sıra Viyana için yapabileceği mimari gelişim projeleri için de taslaklar çizen Hitler, yoksulların oturduğu şekilsiz konutları yıkıp yerlerine örnek binalar yerleştirmek istiyordu.

  Daha sonra bir müzikal de bestelemeye çalışan Hitler, dekor ve kostüm çizimleri bile yaptı. Bu dönemde Hitler'in üç bestesi söylendi ve ''Yaylılar İçin Sextet''i çalındı. Sanat akademisinden ikinci kez red cevabı alan Hitler'in taslakları sınava girmesi için yeterli bulunmamıştı.


  Hitler bir süre sonra parası bitince işsizlerin toplu olarak kaldıkları bir barınakta ve kilisede kaldı. Hitler, para kazanmak için kışın kar küredi, bavul taşıdı, hatta dilenmeyi bile denedi ama beceremedi.

  Daha sonra tanıştığı bir ressamla resim yapıp turistlere satarak para kazanmaya başlayan Hitler, bu arada suluboya hatta yağlıboya resimlerini ilerletmişti. Genç ressam akademiye girmek için son bir çaba gösterdi ama yine aynı sonuçla karşılaştı.

  Ressam olmak için 5,5 yıl Viyana'da mücadele eden Hitler, Viyana Güzel Sanatlar Akademisi'ne kabul edilseydi, belki de 2. Dünya Savaşı hiç yaşanmayacaktı ve binlerce insanın ölümünden sorumlu olmayacaktı...


  Papaz Olarak Kalsaydı...

  Rusya'nın tarihinde önemli rol oynayan Stalin ise annesinin ısrarıyla yazdırıldığı Tiflis'teki dini okulda papaz olarak kalsaydı, 20. yüzyılın tarihi inanılmaz ölçüde değişebilirdi.


  Arkadaşları tarafından Soso olarak çağırılan Stalin, annesi'nin ısrarıyla yazdırıldığı Tiflis'deki ilahiyat okulundan, ''ateist, yurtsever ve sosyalist'' eğilimli bir gurup olan ''Mesame Dasi''nin lideri olduğu için kovulmuş, papazlık hakkı elinden alınmıştı.

  Eğer okulun Müdürü Germogern, tarihin gördüğü en acımasız kişilerden biri olarak suçlanan Stalin'e daha farklı davransaydı, 20. yüzyılın tarihi belki de inanılmaz ölçüde değişebilirdi. Stalin, papaz olarak kalsaydı, Rus Devrimi Stalin'den olumsuz etkilenmeyebilirdi.

  Askeri Okuldan Atılmasaydı

  ABD'nin en önemli ressamlarından James Abbott McNeill Whistler da askeri okuldan atılmasaydı, dünyaca ünlü resimlere imzasını atamayacaktı.


  1850'lerde ünlü generalleri yetiştiren askeri okul West Point'e kıl payı kabul edilen Whistler, okulda taslaklar karalamaya ve çevresinde gördüğü herşeyin resmini çizmeye başladı. Nöbet bekleyen, işini yaparken uyuyakalan öğrencileri ve subayları resmediyordu. Çizim yapmak için eline geçen her şeyi, çadır bezini, kağıt parçalarını, defter sayfalarını kullanıyordu.

  Çizim ve taslaklar içinde kendini kaybettiğinden sınıf derecesi gittikçe düşmeye başlamıştı.

  218 ihtar alarak okuldan atılmasıyla kendisini daha da resime veren Whistler, resim sanatını daha da geliştirerek ''THames Nehrinin resmini en fazla yapan ressam'' olarak tarihe geçti.   
başarsalardı tarih değişebilirdi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tarih

  Tarih

  Rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder. Ayrıca tarihi oluşturan tüm sayılar ayrı ayrı da yorumlanır.
 2. Sagopa Kajmer - Değişebilir Her An Adres

  Sagopa Kajmer - Değişebilir Her An Adres

  DJ FUNKY C VERSE Yo! It's time to play the fair game! Not the fuckin take the shit away from my man game! It's time to give it up for what you earn game, What you get game, give your game your own name, It doesn't have to be the same! Patience, effort, hard work anad dedication, Yoy give it your all can't get no recognition! When will someone realize and analize? İnstead of all the...
 3. Bir dakikada Hayatınız değişebilir..

  Bir dakikada Hayatınız değişebilir..

  Tanrı dan gururumu yok etmesini istedim. Tanrı "Hayır. Gurur benim yok edebilecegim bir sey degil, senin bırakabilecegin bir seydir." dedi. Tanrıdan sakat çocugumu iyilestirmesini istedim. Tanrı "Hayır. Onun ruhu saglam, vücut o kadar önemli degil, o geçici bir seydir." dedi. Tanrıdan bana sabır vermesini istedim. Tanrı "Hayır. Sabır büyük acılar çekilerek...
 4. sagopa kajmer-değişebilir her an adres

  sagopa kajmer-değişebilir her an adres

  Dj Funky C] Yo! It's time to play the fair game Not the fuckin take the shit away from my man game It's time to give it up for what you earn game What you get game, give your game your own name It doesn't have to be the same Patience, effort, hard work anad dedication Yoy give it your all can't get no recognition When will someone realize and analize İnstead of all the people always tryin to...
 5. karın büyüdükçe göbek deliğinin şekli değişebilir mi?

  karın büyüdükçe göbek deliğinin şekli değişebilir mi?

  göbek bağı Ay ay gelişim Merhaba kızlar Bazende bende görüyorum göbek deliği dışarı çıkıyor yada kayboluyor benim normal bir şekilde kaldı Hamilelikte rahmin büyümesine bağlı olarak karın içerisindeki basınç artışından dolayı göbek deliği dılarıya doğru çıkabilir, düzleşebilir, göbek belirsiz hale gelebilir. Bu durum normaldir. ancak çok büyük, aşırı bir şişlik varsa göbek fıtığı olabilir,...

Sayfayı Paylaş