1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Basenlerinizi Eritmek İçin Bazı Hareketler

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Basen Eritme Hareketleri Örnekleri Basen Eritme Hareketleri Resimli Anlatım  Türk kadının kilo sorununu en çok yaşadığı bölgelerin başında basenler gelir melekler :) Her ne kadar yemeğin salçalısı kadının kalçalısı sözüyle kendimzi avutsak ta geniş basenler fazlasıyla can sıkar. Ancak uygun bir diyet ve egzersizle basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz basen eritme hareketlerini deneyin ve sonucu görün :tik:
  Bir sandalyenin önüne sırtüstü yere uzanın ve topuklarınızı sandalyeye yerleştirin. Kollarınızı yanlara uzatın ve denge için avuç içlerinizi yere kapatın.

  < Konu Resmi..>


  Sağ bacağınızı yere dikey olacak şekilde kaldırın. Yavaşça popo kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yerden kaldırın. İki saniye bekledikte sonra tekrar kalçanızı yere indirin.

  Sağ ayağınız havada 20 tekrar yaptıktan sonra sol ayağınızı kaldırarak bir 20 tekrar daha tamamlayın.

  < Konu Resmi..>  Bir sandalyeye elleriniz ile tutunup parmak uçlarınızda yükselin. Beliniz düz bir şekilde hafif öne yüklenin ve sol ayağınızı diğer dizinizin hizasına kadar kaldırıp yanaştırın.

  Üst vücudunuzu ve sol ayağınızı sabit tutarak havadaki dizinizi dışa doğru açın. İyice gerdikten sonra yavaşça dizinizi öne doğru getirip açıyı kapatın.

  Hareket boyunca yerdeki ayağınızın parmak uçlarından inmeyin. 10-12 tekrar yapıp bacak değiştirin.

  < Konu Resmi..>  Bir sandalyenin önüne geçip ellerinizi belinize koyun. Sağ ayağınızla sandalyeye çıkıp sol topuğunuzu arkaya doğru mümkün olduğunca kaldırın. Ayağınızı savurmayın, kontrollü kaldırın.

  Yavaşça sol ayağınızı indirip doğrulun ve yere basın. Sandalyede bulunan sağ ayağınızı yavaşça kaldırıp diğerinin arkasına yere koyun ve diziniz yere değecekmiş gibi, tek ayak önde çömelin.

  Tekrar sağ ayağınızı sandalyeye koyarak devam edin ve 10 tekrar yapıp taraf değiştirin. Diğer tarafı da 10 tekrar tamamlamayı unutmayın.

  < Konu Resmi..>  Bir sandalye sırtınızı vererek iki adam ilerisinde eller belde durun. Sol ayağınızın üstünü arkaya sandalyeye yerleştirin.

  Kalçanızı yavaşça indirerek sağ dizinizi bükün ve çömelin. Sağ dizinizin asla ayak parmaklarınızdan ileriye gitmesine izin vermeyin. İki saniye bekledikten sonra doğrulun.

  15 tekrar yaptıktan sonra taraf değiştirin ve tekrarlayın.

  < Konu Resmi..>


  Bir sandalyenin önüne geçip kollarınızı yanlarda serbest bırakın. Dizleriniz 90 derece olana dek yavaşça çömelip kollarınızı yere paralel kaldırın.

  Ani bir hareket ile doğrulun ve kollarınızı dik bir şekilde kaldırıp ayak parmaklarınızda yükselin. İki saniye bekledikten sonra tekrar çömelme pozisyonuna geçin.

  Hareketi 15 kez tekrarlayın Kolay Gelsin Sağlıklı ve zayıf günler dileriz..


   
Basenlerinizi Eritmek İçin Bazı Hareketler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göbek eritmek için hareketler

  Göbek eritmek için hareketler

  göbek eritmek için, hareketler, egzersizler, spor, spor hareketleri, yöntemler, bilgiler ve dahası burada arkadaşlar. Bu yaz mevsimine fit ve incecik bir göbekle girmek mi istiyor sunuz? O halde buyrun size bu konuda yardımcı olacak muhteşem öneriler gelsin Melek'ler.:) İlk olarak 15 dakika kadar ısınma hareketi yapın. Hemen ardından aşağıda verdiğimiz iki egzersizi yapın.Tüm vücudu...
 2. Basenlerinizi Gizlemek için Elbise Tüyoları

  Basenlerinizi Gizlemek için Elbise Tüyoları

  basen eritme basen eritme egzersizleri elbise modelleri hakkında bilgi için buyrun arkadaşlar Basenlerinizden şikayetçimisiz? basenleriniz ile ne giysrniz kendinize yakıştıramıyormusunuz. ozaman sizlere bir kaç tüyo verelim ne dersiniz meleklerim :) Bu tüyoları vermeden Siz Kombinizi oluşturmak için 2012 Çanta modellerinizi Hazır bulundurun :) Pantolon satın alırken; pilisiz, arkasında cepleri...
 3. Sezaryen Göbeğini Eritmek İçin

  Sezaryen Göbeğini Eritmek İçin

  Sezaryen Göbeği Eritme Sezaryen Sonrası Göbek Nasıl Eritilir Sezaryen doğumun kolay olması ve hiçbir acı hissetmemek için çok tercih edilir oldu melekler . Ancak sezaryenden sonra genelde vücutta kalan kilolardan da bir o kadar şikayet ediliyor. Peki sezaryenden kalan göbeğinizden kurtulabilir misiniz? Elbette ki :) Sezeryan sonrası, normal doğuma nazaran göbek sarkması ve göbeklerde...
 4. Göbek Eritmek İçin Süper Tüyolar

  Göbek Eritmek İçin Süper Tüyolar

  Bu konu; göbek eritmek için süper tüyolar konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, fazla kilolarımızın toplandığı yerler malum; bel, karın, göbek, kalça ve basen. Her yerinden orantılı olarak kilo alanlar zayıflama konusunda çok şanslılar. Çünkü diyet ve spora başladıkları gibi her yerlerinden orantılı bir şekilde kilo verebiliyorlar. Ancak bölgesel kiloya sahip olanlar için kilo...
 5. Göbek eritmek ve basen eritmek icin...

  Göbek eritmek ve basen eritmek icin...

  Arkadaslar merhaba cogu bayanin sorunu göbek ve basen sorunu. Bi arkadasimdan ogrendim sizinle paylasmak istedim bunu denemedim ama en kisa zamanda deneyecegim. Gobel eritmek icin ; 2yemek kasgi yogurt 1cay kasgi pul biber ceyrek limon haftada 2kere yapms ve faydasini gormus. basen eritmek icin kendim yaptim ve kesin net cozumu eski basenlerimden eser yok. Dustan cikacagnz sirada soguk suyu...

Sayfayı Paylaş