1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Başımıza Çuval Geçirenler

  Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]

  Artık bizim konuşma sıramız geldi!

  Devir her zaman konuşanın değil,

  Gerektiği zaman konuşanındır…

  Neyin ne zaman gerektiğinin kararını da

  Türk milleti en uygun zamanda verecektir!!!

  Ve işte o zaman her şey değişecek!!!

  Birkaç gün sonra ABD askerleri bir birliği basar ve askerlerimizin başına çuval geçirerek başka bir yere götürürler. Birliğin başındaki binbaşı son derece gergindir. Kendisine verilen kesin emirle, karşılaştığı muamelenin kötülüğü arasında bocalar ama emre uyar. Sorgulanacakları yere götürülürken bir çavuş binbaşıya:

  - Komutanım neden bize böyle bir emir verdiniz? Kadın kılığına gir deseydiniz daha az yıkılırdım!..

  - Bu ne biçim konuşma Mehmet, bizim töremizde komutanına böyle hitap etmek var mı?

  - Komutanın siz bize askerin ağzı değil silahı konuşur derdiniz. Silahımı susturdunuz onun için konuşuyorum. Orada çatışsaydık öleceğimiz kesindi ama ben ölümü tercih ederdim.

  - Vatanın askerinden isteyeceği şeylerin sınırı yoktur. Şu anda can vermekten daha fazlasını verdiğini ben de biliyorum. Sen benim nasıl kahrolduğumu biliyor musun? Bu zillete sadece ülkem için katlanıyorum.

  - İnşallah bu işten sağ çıkmam. Eğer sağ çıkarsam görevimden ayrılmak istiyorum. Ülkeme her şeyimi veririm ama siz benden haysiyetimi vermemi istediniz. İnsan kalabilmek için bu görevi yapıyoruz. İnsanlığımı elimden alırsanız yaptığımız işin ne anlamı kalır? Beni bu görevden alın çünkü bir daha böyle bir emrinizi dinlemem ve dövüşürüm. İnsan olmayandan asker olur mu?

  Götürüldükleri yerde elleri çözülünce Mehmet Çavuş kendisini getiren Amerikan askerine bir yumruk atar. Araya hemen Amerikalı albay girer ve Amerikan askerinin karşılık vermesini engeller. Asker:

  - Albayım bu esir bana yumruk attı siz beni engel...


  Yazar: Mahir Kaynak
  Yayınevi: Truva Yayınları
  ISBN: 975-6237-92-9
  Basım tarihi: Ocak 2006
  Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme
   
Başımıza Çuval Geçirenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çuvaldan sanat

  Çuvaldan sanat

  Bu küçük şirin çuvallarımızı hem evimizi süslemek hem de yakınlarımıza hediye etmek için hazırlayabiliriz. ÇİÇEKLİ ÇUVAL Gerekli malzemeler: 20 cm. uzunluğunda ve 8 cm. genişliğinde kesilmiş çuval. Kuru çiçek. Nazar boncuğu. Bir karış uzunluğunda ve ince lame kurdela. Yapıştırıcı. Yapılışı Uzunlamasına ikiye katladığımız çuvalımızı alt kısmını bastırıp iz yapmadan iki yanını birer...
 2. Çuval

  Çuval

  Gizli olanı açığa vurmamaya, sır saklamaya; bekçiye, Çuvaldan bir şey çıkması ihanete, Çuval yapan yuhut satan kimse, iyisi ve kötüsü ile halkın iyi tanıdığı insanlara, Elde çuval birini görmek eşin hamile kalmasına, kız doğurmasına; böyle durumlar yoksaa yolculuğa delalet eder.Boş çuval görmek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yüzden sıkıntı çektiğinizi, doğru ve iyi şeyler...
 3. laparoskopi histeraskopi geçirenler

  laparoskopi histeraskopi geçirenler

  kızlar bıkac hafta once hsg çektırdım rahımde yapışıklıklar sol kanalda tıkalı cıktı laparoskopi ve histeraskopi ameliyatı gecırdım bu amelıyattan geçiren varmı??? bundan sonra nasıl bı yol izledi doktorunuz paylasırsanız sevinirim
 4. Hamilelikte desresyon geçirenler

  Hamilelikte desresyon geçirenler

  Kızlar hamilelikde tepresyon geçirenlerdenim, antideprasan hap veya ilaçları kesinlikle kullanmak istemiyorum. Sizlere sormak istediğim şu. Forumu dışarıdan takip ettiğim kadarı ile çok fazla hamile ve hamilelik sorunu yaşayanlar var. Acaba arkadaşlarım bu derresyondan kurtulmam için bana ne gibi doğal yöntemler önerebilirsini. Lütfen bana yardımcı olur musunuz ?

Sayfayı Paylaş