1. dedektif

  dedektif Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  43
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  Başınız Ağrıyorsa

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında dedektif tarafından paylaşıldı.

  [h=3]Başınız Ağrıyorsa[/h]Baş ağrıları tüm dünyada hekime başvurularda en sık dile getirilen yakınmayı oluşturuyor. Kadınların yüzde 5’i ve erkeklerin yüzde 2.8’i her yıl 180 gün ve üzerinde süreyi baş ağrılarıyla geçiriyor. Baş ağrılarının 300’den fazla farklı tipi var. Birçoğunun kökeni halen tam anlaşılmamış olmakla beraber genellikle iyi huylu özellik sergiliyor. Ancak bazen ciddi ve yaşamı tehdit eden nedenlerle ilişkili olabiliyor.
  Baş ağrısı çok çeşitli hastalıklarla birlikte ortaya çıkabilen bir belirtidir. Genellikle basit rahatsızlıkların, ama bazen de ağır hastalıkların belirtisidir ve bu nedenle küçümsenmemelidir. Baş ağrısının nedenlerinin aydınlatılması çok önemlidir.
  Tıbbi uygulamada baş ağrısının birbiriyle ilişkili üç ana biçiminden söz edilir: Bütün başın içinde tam bir ağrının görüldüğü olgular, yüzeysel nitelikte ağrının bir duyu siniri boyunca yayıldığı olgular ve başın genellikle bir yanında migren tipi ağrının görüldüğü olgular. Migrende ruhsal ve görsel bozukluklarla bulantı ve kusma gibi genel belirtiler birlikte görülür.
  Eşit miktarda ada çayı, oğul otu, ıhlamur, nane, safran, 1-2 adet kakule karıştırılır.
  Hafif baş ağrılarında bir tutam demlenerek içilir.


  kaynak: bitkiblog   
Başınız Ağrıyorsa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başınız mı ağrıyor her baş ağrısı migren değildir işte Başağrısı Türleri

  Başınız mı ağrıyor her baş ağrısı migren değildir işte Başağrısı Türleri

  baş zonklaması alında uyuşma başta uyuşma hissi başta baş zonklamasının nedenleri Baş Ağrısı Semptomları Tablosu'nda baş ağrısı türleri belirtilmektedir. Semptomların herkeste aynı şekilde olmadığını hatırlatmak isteriz. Bazı insanlar hem migren ağrılarından hem de kronik gerilim tipi baş ağrılarından şikayetçi olmaktadır. Bu "karma" baş ağrısı türünün teşhisi ve tedavisi zor...
 2. Başım ağrıyor olmaz sendromu

  Başım ağrıyor olmaz sendromu

  mutluluk testesteron bandı başım neden ağrıyor demeyin 1950 li yıllarda kadınlara hamilelik testi yapmak için kullanılan hayvan 1920'li yıllarda doktorlar cinsel problem yaşayan kadınları muayenede elle uyararak tedavi etmeye çalışırdı. Daha sonraki yıllarda pille çalışan vibratörler, doktorların yerini aldı. 1950'li ve 1960'lı yıllarda Amerikalı seksolog Alfred Kinsey, erkek bakış açısıyla...
 3. 7 haftalık hamileyim başım ağrıyor

  7 haftalık hamileyim başım ağrıyor

  Kızlar 7-8 haftalık hamileyim ve başım inanılmaz çok fazla ağrıyor, bu neyin belirtisidir tam olarak ne yapmalıyım nasıl geçer bu baş ağrısı bilgisi olan var mı ?
 4. kasıklarım ağrıyor

  kasıklarım ağrıyor

  kızlar 3 haftalık gebeyim nerdeyse hergun kasıklarım belim agrıyor adetim gelcekmis gibi agrılarım oluyor siz hiç yasadınızmı böyle bi sakıncası var mı simdiden tesekkurler :):cry:
 5. Sürekli başım ağrıyor nedeni nedir?

  Sürekli başım ağrıyor nedeni nedir?

  İnsan yaşamında en sık karşılaşılan şikayetlerden birisi baş ağrısıdır. Başağrısı çok değişik sebeplerle ortaya çıkabildiğinden, tedavisi de farklılıklar gösterir. Çeşitli muayenelere rağmen baş ağrısının sebeplerinin açıklanamadığı durumlar sık görülür. Migren, beyin omurgasında kireçlenme (atroz), beyin kanaması, beyin infekti, beyin ve beyin zarı enfeksiyonları (menenjit, ensefalit),...

Sayfayı Paylaş