başkasının küçülmüşünü çocuğunuza giydiriyormusunuz?

  • Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
başkasının küçülmüşünü çocuğunuza giydiriyormusunuz?
Hayat zor, şartlar pahalı bunu kabul ettiğimi baştan söylim ama konu komşunun çocuğuma kendi çocuklarının eskimemiş eskilerini getirmesi durumunda nasıl davranacağımı bilmiyorum. Gelene bakıyorum yepyeni ama çocuğuma giydirince kendimi kötü hissediyorum.Bu sizde de oluyor mu? :S
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bunun adı başka birşey hayatım, bunun adını tam olarak koyamasamda durumunu gayet iyi anlıyorum. Ama ya onları da bulamasaydın ? Hem bu durumda olmak evladına birşeyler alamamak senin elinde değil ki öyle değil mi ? Hayat şartları böyle, bizlerde küçükken çok fazla amcalarımızın yada komşumuzun küçülen giymediği eşyalarını giydik. Bunun için asla ama asla üzülme....
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kalabalık bir aileden geldiğim için şunu diyebilirimki kardeşler arasında biz birbirimizin giysilerini giyerek büyüdük hatta bazen konu komşunun verdiklerini giyer hatta çok mutlu olurduk. Ben bu tür şeylerden asla gocunmam. Elimden geldiğince kendi çocuklarımında küçülmüşleri varsa ihtiyaç sahiplerine vermeye çalışırım yeri geldiğinde de kendi çocuklarıma giydiririm bunda kötü bir şey yok. Hayatın son derece doğal bir durumu diye düşünüyorum.
 
gothic kız

gothic kız

Aktif Üye
Üye
bizim durumumuzda çok kötü eskiden beri bizde küçülen giysileri konu komşuya akrabaya verdik onlarda bize verdi ben de giydin bunda kötü hissedilecek bişey yok çalmıyosun sonuçta hem komşularının falan sana giysi getirmesi seni küçümsediklerinden falan değil seni sevdiklerinden emin ol.
 
TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kıyafetler sağlam ve temiz olduktan sonra bunun ne önemi var arkadaşım. Sana onu getirenin nasıl kötü bir niyeti olabilir ki ? Ha milletin içinde üstündekini ben verdiydim, bizim oğlanın-kızın eskisiydi diyen biriyse, tabi o komşundan bırak birşey almayı samimiyetini bile bitir. Ama gerçekten iyi birşey yapmak, yardımcı olmak isteyen de belli olur. Kendini kötü hissetme, hepimiz çocuklarımızda böyle durumları yaşadık. Ben hala sağlam ve temiz olmak üzere çocukların küçük gelenlerini veririm. Kuzen abisinin küçük gelenlerini de memnuniyetle giydiririm. Bunun adı tutumlu olmaktır. :tik:
 
gülfem_MG

gülfem_MG

Aktif Üye
Üye
bende cok gıydım komsu cocuklarının elbıselerını ,artnıyet olmadıgı surece sakıncası yok bence
 
deniz-07

deniz-07

Rüya Tabiri Editörü
benim eşim cezaevine girdiğinde kızım 2 aylıktı ve acaba şimdi ne yaparım kızıma istediğimi alamam derdim hep Allah rzaı olsun bir arkadaşım ve bir komşumun kızlarının küçülmüşlerini giydirdim temiz olduktan sonra inan hiç problem değil ve evet bende kendimi hep kötü hissederdim ama sabrettim şimdi kızım 3 buçuk yaşında ALLAHA şükür babamız başımızda ve o günlere inat şimdi marka giydiriyorum en güzelleerini alıyom sabrın sonu selamettir şimdi de ben komşuma ihitayıcı olana veriyorum ama zamanında isyan etseydim gururlansaydım eminim şimdi bu iyi günler beni bulmazdı hem sana şunu diyim benim bir akrabam var o derdiki başkasının elbisesini giyen çocuk nasipli olur sakın gücenmeyin benim 4 kızımada komşuuların verdiklrini giydirdim derdi inanın ve o kızlar şimdi biri baş hemşire biri ingilizce öğretmeni,biri adliyde katip,biri de akdeniz üniverstesinde öğretim üyesi.....gerisini siz düşünün
 
smiley

smiley

Daimi Üye
Üye
bence o veren kisi Titanin dedigi gibi yapmiyorsan sorun yok al giydir bence.
Benim toplam 11 yiyenim var ve dün ablamlara gittigmde ablam bana yiyenlerimin bebeklikte giydigi kiyafetlerinden secirdi, hepsi daha yeni yeni sectim tam 2 poset dolusu aldim geldim. Bizde bu normal ablamgil kendi aralarinda hep öyle yaparlardi, giysiler eskimeden bebeler büyüyor. insan atmaya kiyamiyor, sakliyor sonrada ihtiyaci olana veriyor bence güzel birsey. tabiki bebeme bende yeni seyler alacagim hevesleniyorum oglusuma almak icin ama neden yiyenleriminkinide giydirmeyeyim. bence varken birileri veriyorken gidip gururlu olup yeni kiyafetler almak birazda israfa kaciyor.
 
bernam07

bernam07

Aktif Üye
Üye
sanmıyorum ben yardımlaşmadan paylaşmadan yanayım çokta memnun olunabilecek bir konu bence imc usülü çocuklara giydikleri haram yedikleri helaldir çünkü sürekli büyüyorlar eskitmeye fırsatları bile olmuyor ben asla yanlış bulmuyorum ve genelde her kıyafet dağıtırım sevdiklerime ihtiyacı olanlara hiçte rahatsız olduklarını görmedim.
 
Üst