Basketbol Sözlüğü

Basketbol Sözlüğü
Ce: Basketbol Sözlüğü - U - UNDERHAND PASS Aşağıdan atılan pas.
UNDERNEATH Pota altı.

UNSPORTSMANLIKE FOUL Sportmenliğe aykırı davranış sonucu alınan faul. Hakeme veya rakip oyunculara saldırı. UPCOURT Oyunun cereyan ettiği yarı saha.

Ce: Basketbol Sözlüğü
- V -
V-CUT V harfi şeklinde olup, top almak için yapılan kat. Çembere doğru 1-2 adım atıp aniden yön değiştirip topu almaya çalışma.
VIOLATION Hatalı yürüme, üç saniye ve topu taşıma gibi kural hataları sonucu top hakimiyetini kaybetmek.

Ce: Basketbol Sözlüğü - W -
WALKING Dribbling yapmadan topu taşımak, yürümek.
WARM-UP Isınma.
WEAK SIDE Zayıf veya topun olmadığı taraf.
WEAVE Örme.
WHEELCHAIR BASKETBALL Tekerlekli sandalye ile oynanan basketbol.
WING MAN Kanat adamı.
WNBA Amerikan Bayanlar Ulusal Basketbol Ligi. Bayanlar Profesyonel Ligi.

Ce: Basketbol Sözlüğü - Z -
ZONE DEFENSE Alan savunması.
ZONE OFFENSE Alan savunmasına karşı yapılan hücum.
ZONE PRESS Baskılı alan savunması.
ZONE TRAP Topun belli bir yere sürülüp sıkıştırma yapılan bölge savunması.
Kaynak: forumnba - Taylan Yerlikaya

Kısaca Basketbol Oyun Kuralları hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
basketbolla ilgili bilgi verirmisiniz lütfen basketbolla ilgili bilgi verirmisiniz lütfen
Basketbola fena sarmış durumdayım.Kurallarını falan öğrenmek istiyorum iyice. Buraya benim için basketbolla ilgili bildiklerinizi yazarmısınız ?
Soru-Cevap 1
2013 avrupa basketbol şampiyonası elemeleri hangi tarihlerde olacak 2013 avrupa basketbol şampiyonası elemeleri hangi tarihlerde olacak
Selamlar. Basketbolla yakında ilgiliyim ve 2013 yılında Avrupa basketbol şampiyonası elemelerinin hangi tarihlerde yapılacağını öğrenmek istiyorum..
Soru-Cevap 1
2013 Avrupa basketbol şampiyonası tarihleri ? 2013 Avrupa basketbol şampiyonası tarihleri ?
Basketbol oynuyorum ve turnuvaları yakinen takip ediyorum. Acaba 2013 yılı avrupa basketbol şampiyonası hangi tarihler arasında olacak bilen var mı ?
Soru-Cevap 1
Basketbolda Devre Arası Kaç Dk Basketbolda Devre Arası Kaç Dk
Basketbolda Devre Arası Kaç Dk arkadaşlar devre arasının kaç dakika olduğunu bilen varsa bir zahmet yazsın bana
Soru-Cevap 1
Kısaca Basketbol Oyun Kuralları Kısaca Basketbol Oyun Kuralları
basketbol oyun kuralları basketbol oyun kuralları kısa Sevgili sporsever meleklerimiz, basketbola ilgi duyuyor ve kurallarını öğrenmek istiyorsanız, işte size kısaca basketbol oyun kuralları :)...
basketbol 39