Başörtüsü takmak istiyorum ama .....

karakuzu

Daimi Üye
Üye
Başörtüsü takmak istiyorum ama .....
Kizlar uzun zamandir kapanmayi istiyorum ama cesaret edipte bi türlü yapamadim.Cesaret edemedigim sey , kapanipta sonra geri basörtüsünü bi kenara atip acilip sacilmak degil.Yasadigim yer Avusturya.Acaba cevremdekilerin bakislarindan rahatsiz olurmuyum , dislanirmiyim.Pööfffffffffhhhhhhhhhhh ne zor bi karar.Kizlar fikirlerinizi bekliyorum beni cesaretlendirin :hıms:

Canım benim insanlar ne düşünür diye değilde,Allah ne der diye düşün bence. Belki bazı insanlar yanlış tepkiler verebilir ama unutma sen Allah'ın sözünü dinlersen oda kâinattaki herşeyi senin emrine vercektir.

canım bende liseye gidiyodum kapanmaya karar verdiğimde turistik bir yerdee yaşıyoruz tepkiler bi değişik kimi yaşalnmışsın diyo kimi arkadaşlığını kesip tanımamazlıktan geliyo ailem bile kapanmamı istemedi neymiş kariyer yaparmışım engelmiş allah hizmeti için geldiğimiz şu fani dünyada kula hizmet için emrimi çiğniyeyim kabul eden böyle etsin kabul etmiyende allahından bulsun sonuç olarak 10 snedir kapalıyım kimin ne dediği değil rabbimin ne istediği önemli benim için doğru bir karar vermişsin vazgeçme kararındn

İnsanların ne düşündüğü önemli değil zira,insanlar ne düşünür diye her konuda hareket edersek hayat bizim değil onların hayatı olmuş olur.Biz sadece insanların düşüncesi doğrultusunda hareket eden kukla görevi görmüş oluruz.Bende açıktım,hemde öyle bir açıktımki kimse kapanacağıma inanmıyordu bile ..Allahın sevgili kuluymuşum ki örtünmeyi nasip etti.Allahın emridir örtünmek canım..Merak etme Allah sana yardım edecektir.Sıkıntılar olucaktır lakin paygamberimizi düşün dinimiz için ne kadar çile çekti değilmi?

ahzap suresi ayet 59 :

[<<Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. (evin dışında erkeklerin arasına çıktıklarında) cilbablarını, kendilerini baştan aşağı örten dış elbiselerini üzerlerine alıp örtünsünler.

bu, onların başkaları tarafından tanınıp rahatsız edilmemeleri için daha uygundur. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir. >>

canım sen kendi istediğin için örtün.başkaları ne düşünür diye yaşarsak say say bitmez.umursamaz olmayı öğrenmeliyiz aslında.insanlar seni sen olduğun için sevmeli.kapanmak o kadar huzur verici bişeyki aslında.ben kapanmak nedir bilmezken şuan o kadar başkayımki kimse umrumda değil.herkes şaırıyor değiştiğime çünkü çoook açık giyinirdim.şuan çok şükür hersey değişti.rabbim yanında olsun.

başörtüsü

Bende almanyada yaşıyorum... ve 18 yaşındayım. Kapanmak istiyorum.gerçi şimdikte açik giymem sevmiyorum cünki.. dedikleri gibi dünyadwki denilenlere bakarsak vay halimize. Kariyer konusunda da şunu belirtmek isterim, bende okulun en iyi ögrencilerden biriyim okumakta istiyorum oda problem degil Uni ye girmek ama iş bulma konusunda başkaları belki birazcik daha şansli olabilir ama biz herşeyin en iyisini kazaniriz zaten. Bir adim atana allah bin adim yaklaşir bundan guzeli nedirki.... bende kararsizim aama hergun dua ediyorum allah yardimci olurInsha Allah... Selamet ile

kuzum her kafadan bir ses cikacagi kesin. Ama inan o simdide cikiyordur... Öyle degilmi.. Sevmeyen zaten hic bir sekilde sevmez, seven ise her sekilde sever seni canim...
Benco cok güzel bir karar almissin kapanmakla, Rabbim kismet ederse bende kapanacagim insallah... Banada kesin cok sey diycekler Türkiyeye gitti zorla kapandi felan fisman... bosver densin, günahimizi alirlar... Umarim seni yeterince motive etmissimdir, eger edemediysem... yaz hemen takviye yaparim... gerci yukardaki meleklerimiz o kadar güzel güzel yazmislarki... bana söyleyecek pek birsey birakmamislar :D:D

feyzullah bir ışık 'ın bir bayan niçin örtünmek adlı kitabını oku sordugun ve şüphe ettğin herşeyi bulacaksn .. hakkında hayırlısı..

bende aynı durumdayım.. kapanmayı çok istiyorum fakat beni dışardaki insanlar değil annem babam engelliyor. uzun süredir bunalımdayım. ailemin psikolojik baskıları beni çok yordu. saolsun eşim hep destekçim bana. benim bırakın ailemi 7 göbek sülalemde kapalı kimsecikler yok.. bu da beni o kadar zor duruma düşürüyor ki anlatamam. Allahım biliyo ki sağlığım daha önemli. eğer bu savaşı sağlığım için bırakırsam.. Allah affeder beni diye düşünüyorum.. önce sağlık sonra senin ne istediğin önemli.. Allah bize güç versin inşallah...

Geri