1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Basset Hound

  Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  chihuahua bichon frise basset hound basset [​IMG]


  Temel Özellikleri
  Sakindir ama ürkek değildir. Efendisine karşı duygulu, çocuklara karşı dostça davranır. Isırmaz. Biraz inatçı olabilir. Güzel sesi vardır.

  Neler Yapar ?
  Gerek açıktaki, gerekse inlerindeki hayvanları avlar. Tilki, yaban tavşanı, opossum (keseli sıçan) ve sülün avlamakta kullanılır. Mükemmel bir koku alma duyusu vardır, fakat refleksleri biraz zayıftır.

  Birleşik Devletlerde bir geliştirme döneminden sonra, iyi huylu ve insana eşlik eden bir köpek olarak uluslararası alanda tanınmıştır. Evleri korur. Evde uyuması gerekir. İyi huyludur. Koklayarak iz sürer.

  Kökeni
  Bloodhounddan türetilmiş oldukça eski bir cinstir. Paris Köpek Sergisinde tanıtıldığı 1863 yılında şöhrete kavuşmuştur.

  İngilterede de popüler olmuş ve 1883de Köpek Klübü tarafından bir cins olarak kabul edilmiştir. İngilterede köpek yetiştiricileri arasında canlı bir tartışmaya neden olmuştur. Bir kısmı bu köpeği av köpeği olarak yetiştirmek isterken , diğer bir kısım onu insanlara arkadaşlık eden bir köpek olarak yetiştirmek istemiştir. Bu iki tartışma grubuna daha sonra Amerikalı köpek yetiştiriciler de katılmış ve onu avcı niteliklerini koruyan ve insana arkadaşlık eden bir köpek olarak geliştirmeye karar vermişlerdir.

  Amerikan Köpek Kulübü tarafından 1964 yılında bir cins olarak kabul edilmiştir.

   
Basset Hound konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bassett Hound Cinsi

  Bassett Hound Cinsi

  Bloodhound'dan türetilmiştir. Kısa bacaklı ve çeviktir. Başındaki deri gevşek ve katlıdır. Vücuduna oranla kafası büyüktür. Uzun sarkık kulaklar, siyah gözler ve hafif kıvrık kuyruğu, kısa ve sert tüyleri vardır. Ortalama yükseklikleri 35 cm. ağırlıkları 18-23 kg.ı bulur. Sakin, duygulu ama biraz inatçıdır. Çocuklarla arası çok iyidir. Gelişmiş koku alma duygusu onu iyi bir av köpeği...
 2. Ibizan Hound Cinsi

  Ibizan Hound Cinsi

  Ibizan Hound Temel Özellikleri çok canlı, hareketli ve zekidir. Erkekler öteki köpeklerle kavga edebilir. Evde uyuması gerekir. Neler Yapar? çok hızlı koşar. özellikle yaban tavşanı avında kullanılır. Gece avında da kullanılabilir. Avı bulur ve getirir. Kökeni İbiza’nın Balear adalarının yerlisi olan tazı benzeri bir köpektir. Familya: Avı işaret eden köpek, kuzeyli parya (sokak...

Sayfayı Paylaş