Batik Desenli Jean Nasıl Yapılır...İşte Tarifi...

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Batik Desenli Jean Nasıl Yapılır...İşte Tarifi...
Batik Desen Nasıl Yapılır
Batik Desenli Jean Yapımı

Jean pantolonlarınıza biraz hava mı katmak istiyorsunuz...Süper fikir bence işte biz ona batik desen diyoruz ve nasıl yapıldığına dair tarifimizi aşağıda veriyoruz....Ünlülerin son zamanlarda gözdesi olan batik desenli jeanleri kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz hem de maliyeti de yok çünkü evdeki eski bir jeani kullanmanız yeterli. Gerekli malzemeler, eski bir jean pantolon, çamaşır suyu, kalın bir ip veya lastik, eldiven ve kova.


batik desen yapimi (1)-ee.jpg
Kovayı suyla doldurun, pantolonunuzu tamamen ıslak oluncaya kadar suya batırın ve çıkardıktan sonra iyice sıkın.

batik desen yapimi (2)-13.jpgPantolonunuzu katlayarak farklı farklı yerlerinden lastikle bağlayın. Bağladığınız yerlerin arası koyu kalacaktır, bu nedenle kendi istediğiniz şekilde istediğiniz kadar bağlayabilirsiniz, bu sizin zevkinize kalmış.

batik desen yapimi (3)-14c.jpgKovanızı tekrar suyla doldurun ve içine yarım şişe çamaşır suyu ekleyin. Ellerinize eldiven taktıktan sonra bağlı pantolonunuzu kovanın içersine koyun. Pantolonun suyun altında kalmasını sağlamak için üzerine ağır bir şey koyabilirsiniz.


batik desen yapimi (4)-24d.jpgBatik desenin oluşmasını istediğiniz tona göre bir iki saat kovanın içinde bekletin. Ara sıra rengini kontrol edin, istediğiniz renge ulaştığında pantolonunuzu kovadan çıkarın.
Kovadan çıkardığınız pantolonunuzu soğuk suyla durulayın ve kuruması için asın.

batik desen yapimi (5)-2c5.jpgBatik desenli pantolonunuz hazır! Aynı yöntemle diğer giysilerinizi de yenileyebilirsiniz.


batik desen yapimi (6)-110.jpgİşte sonuç.....

heidi klum2-301.jpg
 
Üst