1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Batık tırnağın bakımı ve tedavisi

  Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Tırnak batması çocuk, genç, yaşlı herkesin yaşayabileceği bir tırnak problemidir. Yürümeyi, ayakkabı giymeyi yani kısaca günlük hayatı zorlaştıran bir sorundur.
  Tırnaklar tırnak kökünde bulunan matrix adı verilen bölgede oluşturulur. Bazen tırnağın uç kısımları kıvrılarak yan taraftan deriye batar bazen de tırnak yatağına komple batarak o bölgede enfeksiyon oluşturur. Ağrı ve şişme gelişen tırnakta ayakkabı giymek ızdırap olur.  < Konu Resmi..>  Tırnak Batığınını Oluşum Sebepleri
  - Yanlış tırnak kesimi
  - Tırnak mantarı enfeksiyonu (onikomikoz)
  - Aşırı kilo
  - Genetik yatkınlık
  Batık Tırnak Tedavi Yöntemleri
  - 3TO Tel Sistemi
  - B/S Bant Uygulaması

  Aynı diş teli gibi çengelli yapıya sahip teller batığın şekli ve yerine göre uzman tarafından uçları kıvırarak tırnak deformitelerini düzeltmek amaçlı kullanılır.

  Bu sistemle yatağı bozulup yanlardan et içine gömülü olan tırnak iki taraftan titanyum tellerle askıya alınıp ortadan sıkıştırılarak yukarı duğru kaldırılır. Tırnağın batık yuvasından kurtulup düz bir şekilde uzaması sağlanır.

  3TO uygulamsının hemen ardından hasta ayakkabısını giyer ve günlük yaşantısına devam eder.

  Ameliyata gerek kalmadan kullanılan bu yöntemle hasta belli periyotlarla kontrole gelir ve telin takıldığı yer değiştirilir.

  B/S Bant Sistemi, görsel olarak da yaz günleri açık terlik ve ayakkabılarda varlığının dışarıdan belli olmaması, oje uygulamasına uygun olması, batık problemi olup da tedaviden korkan çocuklar ve diyabet hastalarının batık tedavisinde enfeksiyon oluşmaması gibi nedenlerle tercih ediliyor.

  Batık tırnakta kullanılan B/S Bant Sistemi, uygulamadan önce tırnak yüzeyi freze ucuyla hazır hale getirilir. Özel solüsyonlarla temizlenir. Değişik boyutlarda olan bantlar kişinin tırnak boyutuna göre seçilir ve yatay bir şekilde tırnağa özel bir teknikle yapıştırılır. Kanca olmuş tırnakların batan kısımları yan kenarlardan yavaş yavaş açılmaya başlayarak iyileşme gözlenir. Belli periyotlarla bantın değişimi yapılmalıdır.
  kaynak:mayaestetik.com


   
 2. shedd

  shedd Forum Okuru

  ayak tırnakların kat kat soyuluyor mantarmı bu
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba,
  Tırnağınızın rengi sarı ise mantar olabilir . Sarı değil normal tırnak görünümlü kat kat soyulan şekilde ise mantar değildir. Tırnağınızın yapısı böyledir . Balsamın dermoskin kreminden alın. Nemlendirme ve onarma özelliği bulunan bu krem tırnağınızın görünümünü düzelticektir. Ama öncesi mutlaka dermatoloğa görün .Hekimin incelemesi ona göre bir tedavi uygulaması daha mantıklı olucaktır.
   
Batık tırnağın bakımı ve tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Batık Tırnak ve Tedavisi

  Batık Tırnak ve Tedavisi

  batık tırnak tedavisi ayak batığı tırnak batığı tedavisi batığına ne iyi gelir Çok rastlanan ve ağrı veren bir durumdur.Tırnağın kenarındaki deri tırnağın üstüne büyür,veya tırnak deriye battığı zaman oluşur. Podiatrinin uygulandığı ülkelerde Batık tırnak tedavisini sadece Podiatristler yapabilir .Podiatrist uygun gördüğü durumlarda hastayı Doktora yönlendirir. Nedenler Batık tırnak birçok...
 2. Batık Tırnak Tedavisi

  Batık Tırnak Tedavisi

  batık tırnak tedavisi Batık tırnak sorunu çekenler iyi bilir.Ayakkabı giymenizi zorlaştırdığı gibi size dünyayı zindan ettirecek ağrılar yapar.Batık tırnak oluşmasının sebebleri ve tedavisi ile ilgili sizlere işinize yarayacak bilgileri sunuyorum. Ayağınızı sıkan, ayak yapısına uygun olmayan ayakkabılar batık tırnak oluşmasına neden olabilir. Tırnakları çok dibinden kesmek ya da çok fazla...
 3. Tırnak Kalınlaşması ve Tedavisi

  Tırnak Kalınlaşması ve Tedavisi

  tırnak kalınlaşması tedavisi tırnak kalınlaşması kalınlaşmış tedavisi kalınlaşmasının tırnak kalınlaşması, nedir, neden olur, tedavisi, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yaz ayları geldiğine göre artık ayaklara da özgürlük vermenin zamanıdır.Terlikler ve açık ayakkabılarla ayaklarımız nefes alır.Ama tabi bunun için de ayakların bakımlı görünmesi...
 4. Batık Tırnak Ve Tedavi Yöntemleri

  Batık Tırnak Ve Tedavi Yöntemleri

  batık tırnak batık tırnak tedavisi Binbir hevesle aldığınız yılın modası topuklu ayakkabılar, batık tırnağınız yüzünden size hayatı cehennem edebilir melekler :) Oysa belki de korkudan ötürü çektiğiniz bu ızdırabın çaresi var. Eğer aynı dertten muzdaripseniz rahat olun ve makalemizde ki bilgileri okuyun. Geçmiş olsun :tik: Çok rastlanan ve ağrı veren bir durumdur.Tırnağın kenarındaki...
 5. Batık Tırnak

  Batık Tırnak

  merhabalar arkadaşlar, ayağımdaki tırnak batmıştı etime. Çok rahatsız ediyodu, üstelik görüntü olarakta pek iç açıcı değil. Mavişehir'deki Nailworld'ün batık bandı sayesinde ayağım tekrar eski görünümüne döndü. http://www.nailworld.com.tr/hizmetlerimiz.aspx buradan ayrıntılarına ulaşabileceğiniz batık bandı, benim çok işime yaradı, sizlere de öneririm ;)

Sayfayı Paylaş