1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bayrakla haberleşmenin icadı, Bayrakla haberleşmeyi kim buldu

  Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bu yazı: Bayrakla haberleşmenin icadı, Bayrakla haberleşmeyi kim buldu içerik kısaca.. Bayrakla haberleşme ne zaman bulundu, bayrakla haberleşmenin bulunuşu, hakkında bilgiler içermektedir.

  Eskiden, şimdi ki gibi telefonla yada internet üzerinden haberleşmek yerine, bayrakla haberleşilirmiş Melek'lerim. Eminim ki bunu zaten bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Peki bayrakla haberleşmenin kim tarafından bulunduğunu biliyor muydunuz? Merak mı ettiniz; o hadle buyrun merakınızı giderin Melek'ler:)

  < Konu Resmi..>  Bayrakla haberleşme ne zaman bulundu, bayrakla haberleşmenin bulunuşu, bayrakla ilk ne zaman haberleşildi

  1400 ve 1600 yılları arasında, tam 200 yıl boyunca, donanma komutanları, filolarındaki gemilere belirli mesajlar göndermek için ya ateşli silahlar kullanarak işaret verirler, ya da kendi gemilerini önceden saptanmış doğrultularda hareket ettirerek ne demek istediklerini anlatmaya çalışırlardı.

  1777 yılında Amerikan karasularında seyreden İngiliz Donanması’nın komutanı Amiral Richard Howe, bayrakla haberleşme yöntemini buldu. Bu yönteme göre, her harf, belirli bir bayrak işaretiyle gösterilebiliyordu. Amiral Home Popham, bu bayrak alfabesini daha kolay hale getirdi. 1805 yılında yapılan Trafalgar Deniz Savaşı’nda, Amiral Nelson, ölmeden hemen önce bayrak işaretleriyle donanmasına şu emri veriyordu: “Düşmana daha çok yaklaşın”.

  1817 yılında, İngiliz Kraliyet Donanması’ndan Yüzbaşı Frederick Marryat, uluslararası bir bayrak alfabesi geliştirdi ve bu alfabe tüm uluslar tarafından kabul edildi. Günümüzün gelişmiş haberleşme sistemlerine rağmen, bayrak haberleşmesi hâlâ geçerlidir.


   
Bayrakla haberleşmenin icadı, Bayrakla haberleşmeyi kim buldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Haberleşme

  Haberleşme

  Her türlü iletişim vasıtasi ile gerçekleştirilen haberleşme 'yarı buluşma' mesabesinde olup, akraba ve dostluk bağlarının pekişmesine, rızık ve uzun ömre, Savaşan tarafların haberleşmesine tanık olmak hastanın vefatına, düşmanlıkların giderilmesine, Habeer getirip götürmek izzet ve şerefe delalet eder.
 2. Haberleşmede Vergi İndirimi

  Haberleşmede Vergi İndirimi

  ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, telekomünikasyon faturaları üzerinde indirime gidileceğini söyledi. Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde düzenlenen 11’inci Bal ve Kültür Festivalinin açılış törenine katıldı. Bakan Yıldırım, telekomünikasyon sektörünün ilerlemesi için faturalardaki vergi yükünün kaldırılmasını planladıklarını söyledi. Telekomda serbestleşmeyle birlikte sektöre hakim olan...
 3. Haberleşme Araçları Nelerdir

  Haberleşme Araçları Nelerdir

  merhaba arkadaşlar Haberleşme Araçları Nelerdir lütfen bu konuda bana yardım edin arkadaşlarım
 4. Haberleşme araçlarıyla ilgili etkinlikler

  Haberleşme araçlarıyla ilgili etkinlikler

  merhaba arkadaşlar selam diyor ve size Haberleşme araçlarıyla ilgili etkinlikler hakkında bigi var mı diyorum. Haberleşme araçlarıyla ilgili etkinlikler istiyorum sizden lütfen
 5. bayrak

  bayrak

  genişliği 7 cm olan türk bayrağı ile ilgili 7 soru (cevaplarıyla birlikte) yaza bilirz misiniz

Sayfayı Paylaş