Etiketler:
 1. narçiçeğimm

  narçiçeğimm Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2010
  Mesajlar:
  673
  Beğenilen Mesajlar:
  283
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Yüreğinin çarptığı yerdeyim

  Bayram günü duası

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

  Peygamberimiz bayram günlerinde şu duayı çok okuyanın kalbinin ölmeyeceğini haber vermiştir. “Yâ Hayyû yâ kayyûm yâ bedia’s-semavati ve’l-ardı yâ ze’l-celâli ve’l-ikram.”
  “Ey Hayy ve Kayyûm olan Rabbimiz ey semâvat ve arzın bedi’i ey Celâl ve Kerem sahibi. Beni sen koru sen istikamette daim eyle. Kötülük ve günahlardan muhafaza et sırat-ı müstakimde dâim ve sabit eyle.
  ”Bayram günleri bayram tebrikleri için musafaha ederken önce davranan biri diğerine şöyle duâ eder:
  “Tekabbellahü minnâ ve minküm.” Allah sizden ve bizden kabûl buyursun.”
  Muhatab olan da buna “amin” demekle karşılık vereceği gibi.
  “Gaferallâhü lenâ ve leküm” diye de cevap verebilir..” Allah bizi de sizi de mağfiret buyursun demektir.

  Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun!

  İslâm dünyasına Müslümanın manevi hayatına yapılamak istenen tahribattan fitneden baskı ve kısıtlamaların kalkması için de Rabbimize niyaz ediyoruz. Aynı şekilde masum vatandaşlarımızı katleden, birlik ve beraberliğimizin kurucu değerlerini hiçe sayan, huzur ve asayişimizi sürekli tehdit edip her birimizi ateş altına almaya çalışan terör fitnesinin de ortadan kalkması için Allah’a yakarıyoruz.

  Ne yazık ki milletimiz bu bayrama bir burukluk içinde giriyor. Van ve Erciş’te meydana gelen depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısı ve geride kalanların yaşadıkları zorlukları derinden hissediyoruz. Bütün varlığımızla depremin yaralarını sarma konusunda seferber oluyoruz. Bu mübarek günler hürmetine kardeşlerimizin sıkıntılarının bir an önce hafiflemesi için yüce Mevlamıza dua ediyoruz.

  Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.
  Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın!
  Bir damla ümit serpilsin yüreğimize, bin damla mutluluk dolsun günlerimize ..

  "Sübhâna'l-lâhi mil'el mizân ve müntehe'l-ilmi ve meblega'r-rizâ ve zinete'l-ars."

  ''Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed ''
  ''La ilahe illallah Muhammedün Resulullah''

  ''Eşhedü en lâ ilahe illâllah ve eşhedü enne muhammeden abdûhu ve resûluh''
  Tövbemiz Nasûh, günahlarımız mağfur olsun...   
  jican, ahueda ve papatyaprenses bunu beğendi.
 2. cücük

  cücük Forum Okuru

  Emegine saglik, cok güzel bir paylasim Allah c.c. senden razi olsun
  Amin
   
Bayram günü duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bayram günü!

  bayram günü!

  Ne zor idi bendeki bu intizâr, Bayrama dek ettim hep âh ile zâr. Sabırsızca buluşmayı beklerken, Gece gündüz uyku gitti gözümden. Uyumayıp hep günleri sayardım, Ayrılık derdine derman arardım. Gündüzleri hep çarşıya çıkarım, Belki o geldi mi diye bakarım. Gözlerim yaş, zihnim ise karışık, Hiç durmadan feryat eder bu âşık. Üstâdım bayramlık neler verecek? Belki ayağına yüz sürdürecek....
 2. cuma günü ve duası

  cuma günü ve duası

  Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Bilhassa Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, diğer günler de selametle geçer.) [İmam-ı Gazali] (Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha...
 3. Aşure günü duası

  Aşure günü duası

  aşure günü duası aşure günü yapılacak dua.Meleklerim her kim bu duayı Aşüre günü 3 kere okursa ölümden bile emin olur..Zira o sene ölümü takdir edilmiş olanlar bu duayı okuyamazlar..ALLAH bunu ona okutmaz unutturur bu duayı kendimiz ve ailemiz okuyalım ELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN...VESSALETÜ VESSELAMÜ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ELAHİ VE SAHBİHİ ECMAİN... ALLAHÜMME ENTEL BEDİYÜL...
 4. Aşure Günü Duası

  Aşure Günü Duası

  Aşure Günü Duası nedir lütfen bana Aşure Günü Duası nı yazın
 5. Cuma günü duası

  Cuma günü duası

  Nihat Hatipoğlu dün cuma günü duası diye bir dua okuyordu geç saatlerde hayal meyal hatırlıyorum bu duayı bilen benimle paylaşabilir mi lütfen. Bu arada herkese hayırlı cumalar olsun.

Sayfayı Paylaş