Bayramda hava nasıl olacak ?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bayramda hava nasıl olacak ?
bayramda hava durumu nasıl olacak ? bölge bölge hava durumu 2011
Evet kızlaaar Bayram geldi çattı bile her yerde inanılmaz bir soğuma başladı. Şimdi gerek tatile çıkanları gerekse memleketinde Bayramı karşılayacak arkadaşlarımızı ilgilendiren bir konudan bahsetmek ve bölge bölge hava durumunun nasıl olacağı ile alakalı bilgiler vermek istiyorum. Merak edenler için bayramdaki hava durumu şu şekilde olacak...
14eb436cbbfcbb.jpg

Bu bayramda havalar nasıl olacak ?

Kızlar Devlet Meteoroloji İşlerinden alınan bilgilere göre öncelikle Karadeniz bölgesindeki yağışlı havanın bu hafta sonuna kadar etkili olacağı ve sonra yavaş yavaş yurdu terk edeceği söyleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Şimdi kızlar gelelim Arefe Gününe; Arefe günü doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak sıcaklıkların, bayramın ilk günü tüm yurtta 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Bayramın ilk günü, Doğu Karadeniz ile Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Kars, Ardahan ve Hakkari çevreleri yağışlı geçecek.

Bayramın 2. Günü İse ;
Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında sağanak etkili olacak. Üçüncü gün ise Doğu Karadeniz kıyılarıyla birlikte Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Van çevreleri yağışlı geçecekmiş kızlar.

Yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bayramın son günü ise İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.

Bu konuyla birlikte herkesin Bayramını Kutluyorum.
 
Üst