1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  || Bazen Bir Hayal Kırıklığı Bazen de Bir Başlangıçtır Ayrılık ||

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Ahhh ayrılık, yaman ayrılık… Kimi zaman bomboş bir evdir. Kimi zaman da boş kalan bir el. Bazen bir hayal kırıklığı, bazen de bir başlangıçtır. Ayrılık denince aklımıza çoğu zaman vedalarımız, özlediklerimiz ve bizi özleyenler gelebilir. Gözümüzün önünden bizi en derinden etkileyen olaylar da onu takip eder peşi sıra.


  Ayrılık, zaman zaman düşünülerek karar verilen bir hareket, bazen ise bir anda gerçekleşen bir durumdur. Yalnız, değişmesi zor bir durum vardır; ayrılık denince çoğumuzun içi titrer.

  Aklımıza kendi ayrılıklarımız gelir. Ancak, hangi durumda olursa olsun ayrılık bir yerden ya da bir şeyden uzaklaşma durumudur. Bu ister bir kişi olsun, ister bir ev, isterse bir şehir olsun. Her durumda ayrılık, uzaklaşma durumudur.  Okulundan mezun olan bir öğrenci arkadaşlarından ayrıldığı için üzülebilmektedir. Oysaki yıllarca o okuldan mezun olabilmek için çok çabalamıştır. Yani; ayrılık her zaman üzüntü verecek bir sonuç getirmez. Öğrenci okuldan mezun olur ve istediği bir okula girmeye hak kazanmıştır. Bu güzel bir başlangıçtır. Dolayısıyla bir yerden uzaklaşma durumumuz yani ayrılmamız güzel bir başlangıca sebep olabilmektedir. Bunu kişi kendi yüklediği anlamlarla gerçekleştirir.

  Sevdiğinden ayrılan bir kişiyi üzen şey, sevdiğinin olmaması değildir. Sevdiğini görememektir çoğu zaman. Bu anlamı, bu özlemi o sevgiliye kendi yüklemiştir. Yıllarca yaşadığı evden taşınan kişinin özlediği, bıraktığı boş ev değildir. Eski evinin balkonunda çay içmeyi özlemektedir. O evi özlenecek hale getiren, ona yüklenen anlamdır.


  Hem ağlarım, hem giderim’’ der annesinden ayrılan gelinler. Çünkü uzun yıllar boyunca yaşadıkları aileden uzaklaşmaktadırlar. Kendilerine yepyeni bir hayat kuruyordur. Hayatlarındaki çoğu şey yenidir. Aslında bu ayrılığın kararını çoğu zaman kendileri vermiştir. Ancak, yaşadıkları ortamdan ayrılmak onları yine de üzebilir.


  Şimdi ‘’Ayrılık iyi mi, kötü mü?’’ diye bir soru soruyor olabilirsiniz. Çevremizde insanların hep ayrılıklar yüzünden üzüldüğünü görürüz. Aslında ayrılık ne iyidir ne kötüdür. Yani bir yerden, bir olaydan, bir durumdan uzaklaşmak iyi ya da kötü değildir. Kişi kendi yüklediği anlam ile ayrılma durumunu üzücü bir durum haline getirebilir.


  Bir şehirden ayrılıyor olabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında şehirden uzaklaşma durumudur. Dolayısıyla iyi ya da kötü değildir. Ancak yaşanmışlıklarla anlamlar yüklenir. Bu durum ayrılığın kötü bir durum olduğu anlamına gelmez. Ayrılık bir anlam taşımaz, kişi ayrılığa anlam yükler. Ayrıldığı duruma, olaya, kişiye anlam yükler. O kişiyi, o durumu özleyeceğini bildiği için ayrılık onun için kötü bir durumdur. Oysaki ayrılık anlamsızdır burada. O olumlu ya da olumsuz anlamı kişi kendisi yükler. Yani, bu durum iyi ya da kötü kişiye bağladır.


  "İyi ve kötü, sadece aynı paranın farklı taraflara bakan iki yüzüdür."


  Yeni bir başlangıç her zaman biz insanoğluna çok çekici gelmiştir. Ancak, yeni başlangıçlar için bir şeylerden dolayı bedel ödememiz gerekir. Eğer kendimize bir hedef belirlemişsek bundan dolayı ayrılmamız gereken durumlar olabilir. Bu da bizim bir hedefe ulaşmak için ödeyeceğimiz bedeldir.


  Kararını verdiğimiz;
  -daha iyi bir yaşam için, büyüdüğümüz mahalleden,
  daha güzel bir meslek için, ailemizden,
  ve belirlediğimiz hedefimize ulaşmak için bazı alışkanlıklarımızdan, ayrılmamız gerekebilir.


  Eğer hedefiniz için ayrılıyorsanız, bu sizin bedelinizdir.


   
|| Bazen Bir Hayal Kırıklığı Bazen de Bir Başlangıçtır Ayrılık || konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bazen

  Bazen

  Bazen, Bütün bildiklerimin yalan olduğunu düşünüp, Gerçekleri aynaların diğer taraflarında arıyorum. Gerçek anlamda, Kendimi bir kenara koyduktan sonra, İnandığım ve tanıdığım insanların birer şizofren olma ihtimalleri geliyor aklıma... Aklımdaki aykırı fikirler, beynimi kemiriyor. Çok fazla kan... ...ve her satırın altını çiziyorum artık... Yetmiyor... Bazen, Bütün duygularımın yalan...
 2. bazen...

  bazen...

  bazen
 3. Aşk; bazen bir zaman hatasıdır.

  Aşk; bazen bir zaman hatasıdır.

  Aşk; yalnız bir operadır kış güneşinde dinlenen. Aşk; bazen bir zaman hatasıdır. Aşk; bazen kavuşamamak adını karalamaktır kağıtlara. Uzun bir suskunluktur ya da durmadan ondan konuşmaktır. Aşk; bir filmin bir karesinde takılıp kalmak... Bazen tuhaf bir cesaretle meydan okumaktır. Aşk; bazen nedenini bilmediğiniz bir duraksamadır. Aşk; bir harabenin ortasında birşey bulup da ne yapacağını...

Sayfayı Paylaş