BB krem kullanan varmı?

Uzman SühaN

Administrator
BB krem kullanan varmı?
Öncelikle BB kremin neyin kısaltması olduğu ile başlayalım. BB’nin açılımı genellikle “blemish balm” olarak yapılmaktadır (bazı kaynaklarda beauty balm yani güzellik merhemi olarak da belirtilir) ve “blemish balm” da kusur merhemi anlamına gelmektedir. Yaklaşık 50 yıl önce bir alman dermatolog lazer uygulamalar ya da peeling tedavileri sonrasında hastalarının kullanması için bir merhem yaratmıştır. Bu merhem sadece cildi pürüzsüzleştirip korumakla kalmamış, aynı zamanda kızarıklıkları da kapatmıştır. İlerleyen zamanlarda alman dermatolog bu ürünü “blemish balm” adıyla satmaya başlamıştır.İlerleyen zamanlarda Asya’ya tanıtılan BB krem özellikle Güney Kore’de çok ilgi görmüştür ve yıllardır buradaki birçok kadın tarafından kullanılmaktadır. Bu sebeple de BB kremler bazı kaynaklarda Kore çıkışlı olarak da anılmaktadır.BB Krem’in Cildinize Etkileri6.jpg

BB kremlerin birçok özelliği vardır. Farklı markalara ait BB kremlerin kendine özgü farklı özellikleri olsa da BB kremlerin genel etkileri şöyledir: Cildi nemlendirir, aydınlatır, donuk görünümü canlandırır, bazıları içeriğindeki SPF ile güneşe karşı koruma sağlar, kızarıklık ve ufak lekelere karşı kapatıcı özelliği görürBB kremleri yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. BB kremler hem cildinizi nemlendirir hem de hafif de olsa kapatıcı özelliği görür. Ancak çok kuru bir cildiniz varsa BB kremden önce nemlendirici sürmeniz gerekebilir. Ayrıca daha yoğun bir kapatıcılık isterseniz de önce BB kremi sürüp ardından fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Ancak özellikle yaz aylarında birçoğumuz ağır fondötenler kullanmak istemeyiz. İşte böyle zamanlarda BB kremler imdadımıza yetişir. Elimize alacağımız az miktarda BB kremi yüzümüze sürüp birkaç dakikada daha canlı ve daha parlak görünen bir cilde sahip olabiliriz.

BB Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

BB krem alırken cilt tipinize uygun bir ürün seçmeye özen göstermelisiniz. Cildiniz kuru mu? Yağlı mı? Problemli bir cildiniz mi var? Yaşlılık belirtileri ile ilgili endişeleriniz mi var? Ya da sadece parlak ve sağlıklı görünen bir cilt mi istiyorsunuz? Bu gibi soruları kendinize sorduktan sonra çeşitli markalara ait BB kremleri bulabileceğiniz yerlerden birisine gidip size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Size tavsiyemiz bir karar verdikten sonra o ürünü cildinize uygulamanız ve gün boyunca cildinizde kaldıktan sonra alıp almayacağınıza karar vermenizdir.

BB kremler konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise ten renginize uygun tonda bir ürün seçmektir. Ten renginize uygun olmayan bir ürünü kullanırsanız yapay bir görünüm ortaya çıkabilir.
BB Kremler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

BB kremlerin nemlendirme özelliği de vardır. Ancak çok kuru bir cildiniz varsa büyük ihtimalle BB krem yeterli olmayacaktır. Bu gibi durumlarda önce nemlendirici uygulayıp, ardından BB krem sürebilirsiniz.
Cildinize uygun tonda bir BB krem bulmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü bu kremlerdeki renk seçeneği kısıtlıdır.
Birçok BB kremde SPF koruması vardır. Bu sebeple de bu ürünlerin içerisinde akne ile savaşabilecek malzemeler bulunmaz. Çünkü FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) yönetmelikleri akne malzemeleri ile SPF’in aynı ürün içerisinde bulunmasına izin vermemektedir.Ağır bir makyaj yapmadan sadece bir miktar BB krem kullanarak daha canlı bir görünüme bürünebilirsiniz.
BB kremleri parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Uygulama için mutlaka fırçalara ya da süngerlere ihtiyaç yoktur. Ancak bazı güzellik uzmanları ise fırçayla ürünü daha iyi dağıtabileceğinizi ve aynı zamanda fırçayla sürerseniz daha az ürün kullanmış olacağınızı söylemektedir.Birçok markanın BB kremi vardır. Bazı markaların ürünleri uygun fiyata satılırken, bazı markalarda fiyat yüksektir. Hangi markanın ürününü tercih edeceğiniz ise size kalmıştır. Garnier, Clinique, Mac, Bobbi Brown, Dior, Kiehl’s, Lancome, Loreal, Estee Lauder, The Body Shop ve daha birçok markanın BB kremi vardır.BB kremlerin hafif bir yapısı vardır ve bu da tercih edilmelerindeki nedenlerden birisidir.
Bazı kişiler BB kremi makyaj bazı olarak kullanmaktadır.
Bu yazıda yer alan bilgiler çeşitli kaynaklardan derlenmiştir ve öneri niteliğindedir. Hiçbir şekilde teşhis ya da tedavi amaçlı kullanılmamalıdır..
 
merhaba,
Bende fondöten değilde bb krem tercih edenlerdenim. Bence belli bi yaş altı da bb krem kullanmalı.
Benim tavsiye edeceğim bb krem . La roche Posay gerçekten çok iyi bir marka hem dermokozmetik olduğu için cilde hiç zarar vermiyor
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani bir tane nofollow link almak için, yapmayacağınız takla yok. Biraz çalışıp çabalasanız ölürsünüz dimi !
 
merhaba,
Bende fondöten değilde bb krem tercih edenlerdenim. Bence belli bi yaş altı da bb krem kullanmalı.
Benim tavsiye edeceğim bb krem . La roche Posay gerçekten çok iyi bir marka hem dermokozmetik olduğu için cilde hiç zarar vermiyor

Reklamsız da ürün hakkında yorum yapabilirdiniz. Ama beleşçisiniz işte . Yani ne bekliyorsunuz anlamıyorum bedavadan reklam yapmanıza izinmi vericez ? Bize ve bizim gibi siteleri yapılacak işlemlerden dolayı meşgul ediyorsunuz kul hakkına giriyorsunuz.Yapmayın.Size bu işi yapmanız için para verenler az yesin de ücretli reklam versin :D
 
Geri
Üst