Bebeğim banyo yapıyor!

$ul€

Yeni Üye
Üye
Bebeğim banyo yapıyor!
Bebeğinizi ilk defa yalnız başınıza yıkayacaksınız ve nasıl yıkamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu konuda anneniz hep destek çıkardı ama biliyorsunuz onun da bir evi var o sizin bebeğiniz. O zaman telaşa gerek yok. Herşey çok basit. Bebeğinizi yıkarken dikkat etmeniz gerekenleri şöyle bir sıralayalım.

bebek9-216.jpg

Bebeğinizi evin herhangi bir odasında yıkayabilirsiniz. Oda sıcaklığına dikkat edin. Oda sıcaklığı 24 derece olmalıdır.

Kendine özel küvetinde ya da normal küvette suyu ılıştırın. Bebeğinizi duş başlığı ile de yıkayabilirsiniz. Ancak suyun sıcaklığının değişmemesine özen gösterin.

Tüm gerekli malzemeleri yanınıza alın. Çünkü banyo esnasında odadan dışarı çıkamayacaksınız. Peki hazırda olması gereken malzemeler neler? Küvet içine sünger veya küvet hamağı, bebek şampuanı, tas, bebek sabunu, sünger ya da küçük bir havlu ve son olarak büyük bir havlu.

Bebeğinizi küvetin içindeki hamağa ya da süngere koyun. Bir elinizle bebeğin sırtına ve başına destek olun. Hafifçe kaldırın.

Diğer elinize havlu ve süngeri alıp ıslatın. Bebeğinizin önce gözlerini kulaklarına kadar sonrasında ise yüzünü silin. Bebeğinizi ıslatın.

Bebeğinizin gövdesini, kollarını, bacaklarını ve genital bölgesini süngerle yıkayın. Sonra durulayın.

Bebeğinizi dikkatlice ters çevirin. Bir elinizle tekrar bebeğinizin başına ve gövdesine destek olun.

Sırt ve poposunu ıslatın, sabunlayın ve durulayın.

Bebeğinizin son olarak başını ıslatın, şampuanlayın ve durulayın.

Son olarak havlusuna sarın. Bebeğiniz tertemiz oldu.

Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha var. Bebeğinizi asla yalnız bırakmayın. Sabunluyken onu kucağınıza almayın. Yetişkinler için olan şampuan ve sabun kullanmayın. İlk zamanlarda haftada 2 ya da 3 kez banyo yaptırmak yeterlidir. Bebeğiniz büyüdükçe bu sayı artabilir. Bunda hiçbir sakınca yoktur.

bebeğimin banyosu ve sonrası için bebemis bebek şampuanı, bebek losyonu ve bebek yağı

merhabalar,

bebeğimin banyosu benim içinde cok önemli :) bende onun üstüne cok titriyorum her anne gibi...:)

Sizlerde kullandınız mı bilmiyorum ama , doktorumun tavsiyesi üzerine bebeğim için bebemis bebek şampuanını ve de diğer bebemisin ürünlerini kullanmaya başladım( bebemis bebek losyonu ve yağı) .

Bebeğimi bebemisin şampunıyla yıkamaya başladım cokta memnun kaldım, internetten araştırıp baktığımda web sitelerini buldum (bebemis.com.tr/bebemis-bebe-sampuani--u]Bebemis Bebe Şampuanı ) tüm bilgileri yazıyor resimlerini de koymuşlar siteye. Sitede bilgilendirmeler de var ayrıca numune isteyip ürünü deneyebiliyorsunuz

sizi yönlendiriyorlar :) kesinlikle tavsiye ediyorum mümkün olduğunca herkesin bundan yararlanması için forumlarda da bilgisini geçeceğim ... tüm eczanelerden de alabilirsiniz

Geri