bebeğim çok ıkınıyor yardım

• Konbuyu başlatan çaresiz anne
  • Başlangıç tarihi
Ç

çaresiz anne

Forum Okuru
bebeğim çok ıkınıyor yardım
selamlar benim üç haftalık bir kızım var ama doğduktan bir hafta kadar sonra inanılmaz derece de gaz sancıları oluştu gece gündüz yatmıyor sürekli ağlıyor ve çok ıkınıyor ıkınmaktan göbeği dışına fırladı resmen çok korkuyorum doktorun verdiği bir takım bebek gazına iyi gelen ilaçları denedim ama çok fazla faydalarını göremedim halen çok ıkınıyor bende haliyle o uyumayıp huzursuz olunca uyumuyorum tecrübeli annelerden bu konuda yardım istiyorum bebeğin gaz sancısına en iyi gelen doğal yöntemler hakkın da yardım edin lütfen

Bebeklerde ki gaz sancısı için öncelikle annenin de yediğine içtiğine çok dikkat etmesi gerekiyor. Her yenidoğan bebekte gaz sancısı olur ve genellikle 5/6 ay kadar sonra kendiliğinden geçer. Kimi bebekte gaz sancısı yani kolik sancılar daha şiddetli olabilir buda bebeği çok huzursuz eder. Sürekli ıkınır ve ağlar. Sıcak suyun içine bir çay kaşığı kimyonu koyup için sütünüz aracılığı ile etkisi bebeğinize de geçecektir Anason çayı da çok iyi gelen bir yöntemdir. Bunun yanın da bebeğine masaj yapın onun gazını çıkarmasına yardımcı olun. Her anne sütünü emmesinden hemen sonra mutlaka gazını çıkartın.

Yine benim de denediğim ve işe yarayan bir yöntemden bahsetmek istiyorum bebeğinizi sırt üstü yatırın ve aktarcılardan alabileceğiniz adaçayı acı elma yağından birkaç damla alarak bebeğinize masaj yapın ve ayaklarına da sürmeyi unutmayın asla içirmeyin tamamen harici kullanım içinder faydasını görmüştüm ben;)

KARDEN-ADACAYI-ACI-ELMA-YAGI-20-ML__39026530_0-500x500.jpg

Son düzenleme:
Geri