Bebeğim ıkınıyor iki gündür çözüm olarak neler önerirsiniz?

• Konbuyu başlatan Canimailem.
  • Başlangıç tarihi
C

Canimailem.

Forum Okuru
Bebeğim ıkınıyor iki gündür çözüm olarak neler önerirsiniz?

Bebeğim ıkınıyor melek kadınlar kulübü bebeğim sürekli ıkınıyor forum'da.​

İki gündür bebeğim çok ıkınıyor neden olabilir bilgisi olan var mı? Kabızlık filan da yok bezini kontrol ediyorum sürekli. Ama yüzünü kırmızı yapıyor ve ıkınıyor karnı mi ağrıyor acaba nasıl anlarım bunu? Anne olan arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim. Bebeğim ıkınıyor sürekli nedenleri ne olabilir? Bebeğim bu arada 6 aylık. Ya deli olucam valla bebeğimin problemi nedir? Ne yapabilirim bu sıkıntısını gidermek için hanımlar lütfen. En önemli sebebi nedir 6 aylık bebeğin ıkınmasında?

images (15).jpeg

Merhabalar
Anne olmak ne kadar zor değil mi hele bebeğiniz daha konuşmuyorsa derdini anlatamiyorsa daha zor olsa gerek. Küçük bebeklerin sık sık bazı problemleri olabilir. Burada anneler bebeğini sık sık gözlemlemeli ki bebeğinin sıkıntısını anlayabilmeli. Bebeğinizin birçok ıkınma sebebi vardır. Bebeklerde ıkınma neden olur hemen aşağıda yazımızda açıklayalım.

"Bebeğim sürekli ıkınıyor ve kızarıyor neden?"​

Bebeklerde ıkınma nedenleri birinci neden bebeklerde gaz problemi olabilir. Kabızlık olabilir. Dikkatimi çeken şey bebeğiniz ek gıdaya geçmiştir diye düşünüyorum 6 aylık ise. Ek gıdaya geçiş yapan bebekler hem yedikleri yiyeceklerden gaz problemi yaşayabilir ya da kabızlık oluşabilir. Bir diğer sebebi de üşütmesi olabileceğidir.

Bebeklerde en çok görülen sorunlari merak eden annelerimiz aşağıdaki linkten konumuzu inceleyebilir. "Bebeklerde sık karşılaştığımız sorunlar"

Geri