bebeğim uyumuyor kızlar yardım edin

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bebeğim uyumuyor kızlar yardım edin
Bebeğim var 1.5 aylık ve doğduğundan beri uyku sıkıntısı yaşıyoruz, artık düşüp bayılacam o derece, doğumdan evvel burdan bilgi alıyordum o yüzden size sormak istedim.Şu an daldı soluğu burda aldım.Ne olur siz yazın ben sonra okuyacam

Aslında yeni doğan bebeklerde uyku sorunu yoktur. Yeni doğan bebekelrin uykuları zaten düzensizdir. Gece gündüz farkını ayıredemeyen bazı bebekler 13-15 saat uyurken, kolik gibi bazı gaz sancıları yaşayan bebekler gece boyunca uyumazlar. Yani uyku sorunu denen aslında yeni doğanın dünyaya alışma sürecidir.

Zaten bebek eğer gece boyunca hiç uyanmıyorsa annenin onu 2-3 saatte bir uyandırıp beslemesi gerekir. Yenidoğan bebekler ortalama 18 saat, 6 aydan sonra genellikle 10-12 saat ( gündüzleri 2 kez yapılan şekerleme dahil) uyurlar.

Bebeklerin gece uyanmalarının ve ağlamalarının en büyük sebebi ise koliktir. Yeni doğanların gaz sancısı olarak adlandırılan kolik ilk 3 aydan sonra azalarak biter.Bu süreçte yapılacak en önemli şey annelerin sinirlerine hakim olması, mümkün olduğunca dinlenmesi ve bebek her ağladığında ona güven vermesidir.

şöylede yapabılırsın canım bir gun gunduz hıc uyutma oyna onunla emzır oyna aksama tıpıs tıpıs uyur :D:D ben denedım ıse yarıyo

canim kolay gelsin,ben acik havada dolastiriyordum,yanina benim iyice kokum sinmis ki bununicin 1 hafta yikanmadim atlet,tisört vs.koy...bide sen sinirli olunca anliyor,onun icin esinin kucagina ver bak nasil uyuyor,bizzat kac defa sahit oldum.....valla ben bide araba koltuguna koyup esimle arabada gece gece tur atmistik,acaayip ise yariyor...

ah ahhh yenidoğan eski doğan farketmiyor uyumayan çocuk uyumuyor arkadaş benim ikizlerden kız olanı 20 aylık halen banamısın demiyor bazen sabaha kadar uyumuyor büyüdükçe düzene girer derler ama halen uyku düzenimiz yok.

Geri