Bebeğimi banyo yaptırırken nelere dikkat etmeliyim

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Bebeğimi banyo yaptırırken nelere dikkat etmeliyim
Melekler, bebeğim banyo yapmaktan hoşlanmıyor,sanırım çoğu bebek böyle.Onu korkutmadan banyoyu nasıl sevdirebilirim?Bir de banyo yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

benimde bebeğim böyleydi.ama ben işi çözdüm.bebek küvetine ideal ısıda su koyuyorum.eşim başını tutuyor ve suya komple sokuyoruz.üşümediğinden hiç ağlamıyor.köpürtüyorum suyu ohhh mis gibi banyo yapıyor.en sonda köpükleri arındırmak için su döküyoruz kaldırıp.kulağınada su kaçmıyor :)

Bebeğinizin banyosunu yaptırırken neler edikkat etmelisiniz.Öncelikle Suyun ısısını kendiniz ayarlayın. Bebeği yıkakkyacağınız ortamın yaklaşık 22-33 derece olmasıkkna Özen gösterin. Bebeğinizi altını açıp, soyun.

Bebeğiniizn Gözlerindeki çapakları, burnunu, boynunu sıcak suya batırılmış bir havlu ya da pamuk ile sildikten sonra, yüzünü ve ensesini de temizleyin. Sonra kollarından kavrayarak küvet veya leğenin içine oturtun ve tutmaya devam ederek yıkayın.

Bebeğiniz sudan korkuyorsa, onu sakın zorlamayın. Suya alışıncaya kadar, onu sıcak sukkya batırılmış bir havlu ile temizleyin. Tabi bu önerimiz, minik bebekler için geçerli. Bebeğiniz biraz büyükse fazla zorlamadan, banyo faslına birkaç gün ara vererek alıştırın.

Bebeğinizin günlük temizliğini, sabunlanmış ve sıcak suya batırılmış bir sünger ile yapın. Banyo sırasında ise çok az su kullanarak yıkayın. Eğer hala korkusu varsa oyunlar yaratın. Suyun içinde yüzen oyuncaklar işe yarayacaktır.

Gözleri yanmasın Bebeğin saçlarının yıkanması onunda hoşuna gidebilir, ancak gözlerine şampuan kaçmaması şartıyla. Ayrıca, bebeğinizin saçlarını yıpratmamak için iyi bir şampuan seçmelisiniz.Ellerini ve parmaklarını sık sık temizleyin. Çünkü tırnaklar ve parmaklar, mikropların yerkkleşmesi için ideal bir ortam oluştururlar.

Bebeğiniz hareketlendiğinde ayakları hemen kirlenir ve çorabındaki iplikler parmak aralarına girer bu yüzden, ayak temizliğinde parmak aralarını sakın unutmayın.

Kulakların dış kısımlarını temizlemek için pakkmuklu çubuk kullanın. Kulağın iç kısmını ise temizlemeye çalışmayın, zedeleyebilirsiniz. Kulağın içinde bulunan mumsu salgı, kendi kendine temizlenir.

Geri