Bebeğimin başı neden ateşli olabilir elleri de çok soğuk?

İ

İklim8484

Forum Okuru
Bebeğimin başı neden ateşli olabilir elleri de çok soğuk?

Bebeğimin başı ateşli melek kadınlar kulübü bebeğimin başı ateşli elleri soğuk forum'da.​

Arkadaşlar akşam birkaç saattir bebeğimin başı ateşli çok sıcak elleri de buz gibi neden acaba? Bebeğim şuan 7 aylık doktora götürmek için sebep mi? Çok endişeleniyorum ilaç da vermedim ama başı neden bu kadar sıcak olabilir ki? Bebeğimin başı ateşli elleri soğuk ya yardım edin lütfen ne yollar izleyebilirim?

Merhabalar
Bebekler çocuklarda ateş olduğu durumlarda başı çok sıcak olabilir vücudundan göre bu dolaşımın başta çok olduğunun göstergesidir. Bebeğimin başı ateşli durumunda ateş fazla ise çocuk titrer elleri ve ayakları soğuk olabilir bu yüksek ateşin göstergeleridir. İlacı ateşi çok yüksek değilse vermeyin daha önce doktorunuzun verdiği ilaç varsa ateş düşürücü onu verebilirsiniz ama ateşi 38'in altındaysa vermeyin. Yine de çocuğunuzun yaşı küçük olduğu için 1 yaştan küçük olduğu için ateşi düşmezse doktora götürmeniz de daha iyi olur.

Çocuklarda bebeklerde ateş durumunda aşağıdaki linki incelemenizi tavsiye ederim. "Bebeğimin işi var ne yapmalıyım" yazısı yeni anne olanlar için tecrübesiz olanlar için mutlaka incelenmesi gereken bir yazı.

Geri