Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  bebeğimin çok uyuması normalmi uyku süresi ne kadar olmalı

  Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bebeklerin çok uyuması normalmi cok uyuyan bebekler sürekli uyuyan bebek bebeğin çok uyuması normalmi cok bebek Her bebek için uyku ve uyanıklık süreleri farklılık gösterir.Doğumdan sonraki ilk[​IMG] saatlerde bebekler uyanıktır.
  Doğumdan sonraki 2-3 gün içinde günün büyük kısmını uykuda geçirir, gün içinde sadece bir kaç saat uyanıktır.3 günden sonra daha çok çevresi ile ilgilenmeye başlar, uyku düzeni henüz belli değildir.
  İlk bir ay içinde uyku düzeni yoktur, üst üste iki gece uyuma süreleri çok farklı olabilir, bu nedenle bebeğiniz ne zaman uyursa sizde dinlenmeye özen gösteriniz.
  Bazı bebekler gece içinde 2-3 kez beslenme ihtiyacı duyabilir. Anne sütünün de artması için gece emzirmeye özen gösteriniz.

  Bebekler uyku sırasında hızlı veya yavaş nefes alıp verebilir, gece boyunca sık sık gözlerini açar, el ve kollarını hareket ettirirler. Geceleri sık sık bebeğin yanına gidilmesine gerek yoktur, yataktan kalkarken çıkan gürültü bebeği uyandırabilir ve bir süre bebeğin uyanık kalmasına neden olabilir.

  Her gece aynı saatte uyutmaya özen gösteriniz, uyutmadan önce 10-30 dakika bebeğinizi rahatlatmak için onunla loş ve sakin bir ortamda ilgileniniz.
  Uyku öncesi masaj ve ılık banyo bebeğinizi rahatlatacak ve daha çabuk uyumasını sağlayacaktır.Oyuncak, battaniye gibi bir obje ile uyuması terkedilmişlik duygusunu azaltacaktır.

  Bebeğinizi uykuya hazır ancak uyumadan önce yatağına bırakınız, böylece bebek yatağını tanıdık bir gece ortamı olarak kabul eder.
  Uyku sırasında alt bezini değiştirmek veya beslemek gerekiyorsa, bunu loş bir ortamda yapınız, ışığı açmayınız.
  Gece ağlayan bebeğin yatağından alınmamasına, sallanıp oynatılmamasına özen gösterilmelidir.
  Gece ağlamaları bazen gece korkularına bağlı olabilir, bunu önlemek için gün boyu bebek kucağa alınmalı, fiziksel temas ile bebeğe güven verilmelidir.

   
bebeğimin çok uyuması normalmi uyku süresi ne kadar olmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebeğin çok uyuması normalmi melekler korkuyorum

  Bebeğin çok uyuması normalmi melekler korkuyorum

  Bebeğin çok uyuması normal mi bir bebek tam olarak ne kadar saat uyumalıdır. benim 6 aylık bir kız bebeğim var çok uyuyor ya korkuyorum lütfen yardım edin bana
 2. Çalışma süresi 8 saat olan işyerlerinde öğle tatili süresi en az ne kadar olmalıdır

  Çalışma süresi 8 saat olan işyerlerinde öğle tatili süresi en az ne kadar olmalıdır

  Merhaba Çalışma süresi 8 saat olan işyerlerinde öğle tatili süresi en az ne kadar olmalıdır
 3. Bebeklerde Uyku Süresi Ne Olmalı?

  Bebeklerde Uyku Süresi Ne Olmalı?

  Bu konu bebeklerde uyku düzeni ve süresi hakkında bilgilere yer vermektedir. Bebeklerin bedensel ve ruhsal gelişimi açısından sağlıklı bir uyku düzeni olması gerekiyor. En iyi beslenme şekli uykuda olduğunu hatırlatma fayda var. Birçok anne bebeğinin uyumamasından yakınır. Bebekler büyüdükçe gündüz uykuları azalır ve gece uykuları daha iyi düzene girmeye başlar. Uzmanlardan sizler için...
 4. Normalde Adet Süresi Ve Miktarı Ne Kadar Olmalı?

  Normalde Adet Süresi Ve Miktarı Ne Kadar Olmalı?

  adet kanaması kaç gün sürer,normal adet süresi kaç gündür,adet kanamasının miktarı ne kadar olmalı,adetin uzun sürmesi zararlımıdır,adetin 3 gün sürmesi normalmidir,adet kanaması hakkında bilgiler Adet (regl, mens) kanamasının 2-7 gün arasında sürmesi normal kabul edilir. sadece 1 gün kanama olup bitmesi az miktardadır ve sebebin araştırılması gerekir. 7 günden fazla süren kanamalar da...
 5. Bebeğim ne kadar uyumalı?

  Bebeğim ne kadar uyumalı?

  Farklı ekollerden uyku eğitimi uzmanlarının genelde üstünde anlaşabildiği konulardan biri de gündüz uykusunun gece uyanmalarını çok etkilediği. Aşağıdaki liste rehber niteliğinde, her çocuk tabi ki farklı. Bu listeden de faydalanarak çocuğunuzun günde toplam kaç saat uyuduğunu bir hafta boyunca gözlemleyin. 10 -11 aylık bir bebek günde 14 saat uyuyorsa ve bunun 4 saati gündüz uykusunda...

Sayfayı Paylaş