Bebeğimin gece uyurken inlemesi beni düşündürüyor.

• Konbuyu başlatan bebegimben
  • Başlangıç tarihi
B

bebegimben

Forum Okuru
Bebeğimin gece uyurken inlemesi beni düşündürüyor.

Bebeğim uyurken inliyor neden melek kadınlar kulubü bebek uyurken inlemesi forum'da.​

Kızlar bebeğim şuan 5 aylık ve geceleri özellikle 3 ten sonrası bazen inleyerek uyandığını bazen de inleye inleye uyuduğunu görüyorum. Ama sonunda uyanıyor ağlayarak. Başına gelen var mı böyle bir durum. Bebeğim uyurken neden inliyor merak ediyorum. Acaba karnı mı aç oluyor yoksa başka bir sıkıntısı mı var ne dersiniz? Bilemiyorum yani yan yatırıyorum bu sefer de düzeltiyor kendini yine başlıyor inleme sesleri.

Merhaba
Bebeklerin gece inlemelerinin bazı sebepleri olabilir. Bunlardan ilki gaz sorunu olabilir. Sizin sütünüzden geçen gaz yapıcı yiyecekler bebeklerin gaz sıkıntısından dolayı uyurlarken sıkıntı yaşayabilirler. Yine burunları tıkalı mukuslu burundan dolayı da bebekler uyurken inleyebilirler. Bebekler bu sorunlardan başka bebek gece susamış olabilir ya da hazımsızlık sorunu yaşıyor olabilir. Bebekler ayrıca uyanıkken uyurken de dışarıdaki uyarıcılara açık konumda uyurlar o yüzden inleme ya da bazı değişik sesler çıkarabilirler uyurken bile olsa. Kabızlık yaşayan bebekler ya da çocuklar da gece uyurken inleme tarzı sesler çıkarabilir.

Bebeklerin en çok yaşadığı sorunlardan biri de gaz sorunudur. ''Bebeklerde gaz giderici bitkiler'' konulu başlığımıza bakarak bebeklere iyi gelen gaz giderici bitkileri inceleyebilirsiniz.

Geri