1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Bebeğin cinsiyeti kaç günlükken haftalıkken aylıkken belli olur?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur,bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur,bebeğin cinsiyeti kaç günlükken belli olur,bebeğin cinsiyet tarihi hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>


  Anne ve babalar büyük heyecanla bekledikleri bebeklerinin hangi cinsiyetten olacağını maalesef 9 ay boyunca beklemekten sıkılabiliyorlar ve bir an önce çocuklarının erkek mi kız mı olacağını öğrenmek istiyorlar.
  .
  Bebeğin cinsiyeti aslında döllenme olduğu zaman belli olur. Babanın spermlerin taşıdığı kromozom türü belirleyicidir.
  Döllenen sperm Y kromozomuna ait ise erkek, X kromozomuna ait ise kız olur. Fakat bebeğin cinsiyetin tespiti, bebeğin cinsel organları görülecek boyuta geldiğinde sadece ultrasonlar görülmektedir. Kadınlar sadece X kromozomu taşımaktadır. Erkeğin kromozomu YX, Kadınların ise XX dir.


  Genellikle bebek 14. haftaya geldiğinde cinsiyet tespiti sağlanmaktadır. Fakat 20.hafta netlik kazanmaktadır.
  20.haftada artık bebeğinizin tüm organ sistemleri fonksiyonel olmuştur. Bebekte de cilt altındaki yağ deposu da dolmaya başlamıştır. Bebeğinin cinsiyeti tamamen görülmüştür.
  Nadir de olsa cinsiyet yanılmaları olabilmektedir. Erkek bebekte penis olduğu için yanılma olmaz ama kız bebekler de yanılmalar olabilir. Penisini görülememesini kız bebek diye algılanabilir.


  Evde yapılan cinsiyet belirleme testleri de vardır. % 80 belirleyicidir, ama bu testler önceden belirlenip kürtaj yaptırdıkları için yasaklanmıştır.
  Bebeğin cinsiyetinizi belirmeden bazı batıl inançlar vardır. Bunlardan birkaçı şu şekildedir ;
  • Erkek çocuğu olması için ilişkiden sonra kadın yerinden bir süre kalkmaz ya da ayakta ilişki pozisyonu tercih etmeli, öncelikle erkeğin orgazm olması gerekmektedir.
  • Kız çocuğu olması içinde kadın erkeğin altında olmalı, kadının cinsel ilişkiyi başlatması ve kadın ilk orgazm olması lazımdır.
  • Erkek çocuğu olması için gece geç saatlerde cinsel ilişkide bulunulmalıdır, ilişki içinde tek sayılı günler olması lazımdır.
  • Kız çocuğu olmaı için öğleden sonra ilşkiye girilmeli, çift sayılı günler olması gerekir.
  Bunlar sadece batıl inançtır. Kesinlik hiçbir zaman olmamıştır.
   
Bebeğin cinsiyeti kaç günlükken haftalıkken aylıkken belli olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur

  bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur

  Bebeğimin cinsiyeti tam olarak kaçıncı ayda belli olur, yani hamileliğin üzerinden ne kadar geçmesi gerekiyor ki cinsiyeti tam öğreneyim melekler. Ben oğliş bekliyorum ama hayırlısı olsun artık. 3 haftalık hamileyim. Şule Sayan.
 2. 13 Haftalık Gebelikte Bebeğin Cinsiyeti Belli Olur mu ?

  13 Haftalık Gebelikte Bebeğin Cinsiyeti Belli Olur mu ?

  13 haftalık gebelikte cinsiyet belli olur mu bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur bebeğin cinsiyeti ne zaman anlaşılır Gebelik süresince en çok merak edilen konular, bebeğin sağlığı ve elkbette ki cinsiyetinin ne olacağıdır. :) Günümüzde ultrason cihazları sayesinde bebklerin cinsiyeti kısa sürede öğrenilebiliyor. Oysa eskiden öylemiydi? Ancak bebek doğduğunda herşey öğreniliyordu. O...
 3. bebeklerin cinsiyeti ne zaman belli olur?

  bebeklerin cinsiyeti ne zaman belli olur?

  cinsiyet belirleme cinsiyet tahmini Selam kızlar, cinsiyet ortalam 13 haftadan itibaren anlaşılır hale gelir ama bu çoğu zamanda yanıltıcı olur genelde uzmanlar 16 .haftayı beklemek isterler özelikle kız bebeklerde cinsiyet yanılgısı daha çok olur erkek bebek kendini hemen gösterir doktorumda öyle demişti :) ama iste insan hemen öğrenmek istiyor ama bir arkaşımdanda devlet hastanelerinin...
 4. 11 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

  11 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

  bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur,bebeğin cinsiyetini ne zaman öğrenirim,bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur,bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler Bebeğimin cinsiyetini en erken ne zaman öğrenebilirm,bebeğin cinsiyeti kesin olarak ne zaman anlaşılır ,bebeğin cinsiyeti hakkında sor ve cevaplar özellikle uzman doktorlar bebeklerin cinsiyetlerini 11.ci haftadan sonra zaman içinde...
 5. 11 haftalık gebeyim bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

  11 haftalık gebeyim bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

  bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur,bebeğin cinsiyetini ne zaman öğrenirim,bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur,bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur,bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler Gebe kalan her kadınların ilk olarak dileği bebegini sağlıkla dogurmaktır ve bir diger sorunuzda bebeginizin cinsiyet ne zaman belli olur teleşıdır. özellikle uzman doktorlar bebeklerin...

Sayfayı Paylaş