Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

ay_se_l

Yeni Üye
Üye
Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır
Bebeğin cinsiyeti konusu, halk arasında yaygın pek çok yanlış düşüncelere açık bir mevzudur. Aileler bebeklerinin cinsiyeti konusunda heyecan ve merak sahibidirler. Bebeğin cinsiyetindeki etken erkekten gelen hücrenin hangisi olduğunda gizlidir. Pek çok sperm hücresinden hangisi doğum kanalında yumurta hücresi ile birleşirse cinsiyet o şekilde belirir. X kromozomu ile yumurta bir araya gelirse kız, y kromozomu ile bir araya gelirse erkek bebek oluşur. Bebek ilk oluştuğunda cinsiyeti bellidir, fakat bunun anlaşılması için belli bir aya kadar beklenilmesi uygundur.

Halk arasında pek çok efsaneler olsa da şunun kabullenilmesi gereklidir ki bilimsel olarak bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulabilmek için tek bir metod vardır, o da görüntüleme metotlarıdır. Gebeliğin 12 ile 16. haftaları civarında bu tespit mümkün olabilir. Yani ultrason tekniği ile bebeğin bacak arasının gözlenmesidir. Bu gözlem neticesinde bebeğin bacak arasında erkek veya kız genital organının olması uzmanları yönlendirir.

Cinsiyeti tahmin etmek iyi bir cihazla birlikte iyi bir uzman da gerektirir. Bazen yanıltıcı durumlar olabilmektedir. Sözgelimi bazen bebek göbek kordonunu bacak arasına alır ve bu uzmanlar tarafından karıştırabilmektedir. Erkek bebeklerde kız bebeklere göre biraz daha kesin sonuç verilebilir. Kız bebeklerde genital bölgesini sakladığı için sonuç almak gecikebilir. Ancak biraz beklemekle, bebeğin pozisyon değiştirmesi ile cinsiyet kolaylıkla anlaşılabilir. Günümüzde cinsiyet belirlemede en etkin metot ultrason ile görüntüleme metotlarıdır.

kiz-bebek-isimleri-hamilegebelikcom-20.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst