1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Bebeğin cinsiyeti Selnas Yöntemi ile belirlenebilir

  Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bebek cinsiyeti belirleme yöntemleri cinsiyet belirleme yöntemleri selnas yöntemi hamilelikte cinsiyet selnas Cinsiyet belirleme yöntemi hakkında farklı görüşler olsada hala birçok kişi bunun için doktorlara başvurup bebeğin cinsiyetini belirleme adına bilgiler alıp yöntemlere başvuruyorlar

  Kimi doktorlar etnik olarak bu görüşe karşı gelsede kimi doktorlarda cinsiyetin belirlenebileceğini belirtiyorlar

  Selnas yöntemi denilen bir yöntemle uzmanlar bebeğin cinsiyetinin belirlenebileceğini açıkladılar
  Bu yöntem ne kadar garanti ve kesin sonuç veriyor mu? şimdi detaylı bilgilere geçiyorum

  Aynı cinsiyette iki çocuğu olan ya da tek çocuklarına, karşı cinsten kardeş arzu eden aileler için Selnas Yöntemi geliştirildi. Doğaya uygun olarak uygulanan bu yöntemle, aileler istedikleri cinsiyette çocuğa sahip olabiliyorlar. Sanılanın aksine, ailelerin tercihi kızlardan yana…

  Çocuk sahibi olmak isteyen bazı ailelerin kız ve erkek çocuk için beklentileri aynı değil. 155 aile üzerinde uygulanan testlerde bunlardan 81 çiftin kız çocuğu, 74′ünün de erkek çocuğu sahibi olmak istediği anlaşılmış.

  İlerleyen tıp bilimi artık, ailelere istedikleri cinsiyette çocuğa sahip olabilme şansını veriyor. Yapılan araştırmalara göre, memelilerde cinsiyetin önceden belirlenmesine yarayan yöntem, yumurtanın elektrik yükünün döngüsel olarak değişmesi esasına dayanıyor.

  İşte çocukların cinsiyetini belirlemeye yarayan “Selnas Yöntemi” ile, bu döngüsel elektrik yükü değişimi, yumurta zarını dölleme için “x” ya da “y” kromozomu taşıyan spermlerden herhangi birine uygun hale getiriliyor.

  Bu yöntemi tercih eden 155 aileden ikisi, üçten fazla çocuk sahibi, 68 çift aynı cinsiyette çocuk sahibi, 11 çift farklı cinsiyette iki çocuk sahibi, 64 çift tek çocuk sahibi ve 10 çiftin ise henüz çocuğu yok.
  < Konu Resmi..>

  Nasıl uygulanıyor?
  Çocuk sahibi olmak isteyen aileler için özel olarak hazırlanan takvimde, arzu edilen bebeğe yılın hangi günlerinde yapılacak cinsel ilişkiyle kavuşulabileceği açık bir biçimde gösteriliyor. Takvime kesinlikle uyulması ve elverişli günler dışında girilecek cinsel ilişkilerde mutlaka korunulması gerekiyor.

  Pek çok ülkede uygulanan Selnas Yöntemi Fransa’nın çeşitli bölgelerinde çok sayıda çift üzerinde denenmiş ve yüzde 98 sonuca ulaşılmış. Hiçbir risk ve yan etkisi bulunmaması da yöntemin bir diğer özelliği. Adet dönemlerinin düzensiz oluşu, daha önce çocuk düşürmüş olmak ya da hormon tedavisi, yöntemin uygulanmasını engellemiyor. Dilerseniz seçimi her zamanki gibi doğaya bırakabilirsiniz.   
Bebeğin cinsiyeti Selnas Yöntemi ile belirlenebilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cinsiyet tahmin yöntemi

  Cinsiyet tahmin yöntemi

  cinsiyet tahminleri cinsiyet tahmini tahmin yöntemleri tahmini yöntemleri ücretsiz hamilelikte Çinlilerin bundan 700 yıl önce Pekin yakınlarında bulduklarını iddia ettikleri bu tablo, yine iddialara göre doğacak bebeğinizin cinsiyetini %90 doğrulukla tahmin ediyor. Tek yapmanız gereken anne adayının gebe kaldığı yaşı ile gebe kalınan ayın kesiştiği kutucuğu bulmak... Şu an için dünya üzerinde...
 2. cinsiyet belirleme erkek ve kız bebek belirleme yöntemi

  cinsiyet belirleme erkek ve kız bebek belirleme yöntemi

  cinsiyet belirleme merhaba bebek istiyoruz.1 oğlum var, diğerinine Allah nasip ederse kızım olsun istiyorum acaba belirleme şansım varmı bilmiyorum doğum tarihim 20.08.1987 son adet tarihim 06.11.2011 aralık ocak gibi hamile kalmayı düşünüyorum yada nisan dan sonra ne yapmalıyım nasıl belirleyebilirim.. cevap yazarsanız sevinirim...
 3. çocuk cinsiyeti belirlenebilir mi?

  çocuk cinsiyeti belirlenebilir mi?

  dolunaydan önce olursa erkek ovulasyondan önce kız olma şansı yüksek.... lütfen fikri olan söylesin.
 4. Acaba The Sims 3 de çocuk cinsiyeti belirlenebilir mi

  Acaba The Sims 3 de çocuk cinsiyeti belirlenebilir mi

  arkadaşlar Acaba The Sims 3 de çocuk cinsiyeti belirlenebilir mi ne dersiniz bu konuda bilgi sahibi olan var mı?
 5. bebeğimin cinsiyeti

  bebeğimin cinsiyeti

  doğum tarihim:4 kasım 1984 son regl:31 ekim 2011 ama düzenli değildi aybaşım buna göre bebeğimin cinsiyeti ne olacak

Sayfayı Paylaş