Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  bebeğinize bebek masajı uygulayın resimli bebek masajı

  Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bebek masajları bebek masajlari yenidoğan masajı masajı mesajları resimli Bebeğe masaj yapmak için en ideal zaman doyurulduktan 1 saat sonradır. Şayet bebeğinizin ateşi varsa ya da rahatsızsa masaj yapılmamalıdır. Yeni doğan bebeklere de masaj yapılabilir . Özellikle prematüre doğan bebekler üzerinde masajın olumlu etkisi araştırma sonuçları ile de kanıtlanmıştır. Masajın etkili olabilmesi için doğal yağların tercih edilmesi gerekir. Çünkü sadece doğal yağları en iyi şekilde ten emebilir. Bu yağlar arasında bebek için en ideal olanı badem yağıdır. Ancak bebeğin cildine zarar vermeyeceğinden emin olmak için önceden bebeğin tenine yağı damlatarak sonucu gördükten sonra yağı tüm vücuduna uygulamakta yarar vardır.

  < Konu Resmi..>

  Yeni doğan masajı için çok az malzeme gereklidir. Bebeğin hassas cildinin sürtünmeden tahriş olmasını engellemek için, yumuşak formüllü bir bebek yağı kullanılmalıdır. Yağ masaj yapan kişinin el hareketlerini yumuşatır ve masaj boyunca ellere gerektikçe sürülmelidir. Tahriş olmuş cilde yağ ya da losyon sürmeyiniz. Eğer döküntü olursa ürün kullanımını kesiniz.

  < Konu Resmi..>
  Bebeğinizin bacağını avuç içlerinizle dizinden bileğine doğru yuvarlayarak, hafif hafif ovuşturun. Ayrıca bebekler ayaklarına masaj yapılmasından çok hoşlanır. Topuktan başlayarak parmaklara doğru ayak tabanını ovun.


  < Konu Resmi..>  Bebeğinizin bacağını havaya kaldırın ve iki elinizle kavrayın. Burma hareketine benzer bir hareketle bileklerinizi kırarak ve ellerinizi bebeğin kalçasından bileğine doğru hareket ettirerek çevirin. Bu hareketi yaparken bacağı hafifçe sıkın. Aynı hareketi bilekten kalçaya doğru yineleyin.
  < Konu Resmi..>  İki elinizi, bebeğinizin göğsünün ortasına yerleştirin ve göğüs kafesine, koltuk altlarına doğru hafifçe bastırarak, sanki bir kitabın sayfalarını düzeltirmiş gibi masaj yapın. Ellerinizi göğsünden kaldırmadan bir daire çizerek yeniden göğsün ortasına dönün. Şimdi de bir elinizi göğsün ortasından çaprazlama olarak iki omuza doğru ileri geri kaydırın.


  < Konu Resmi..>


  Karına uygulanan masaj yalnızca bebeğinizin rahatlamasını sağlamakla kalmaz, sindirimine, gaz çıkarmasına ve kabızlığının iyileşmesine yardımcı olur. Karın masajı sırasında uygulanan hareketlerin tümü bebeğin göbeğinin sol altında biter. (Bebeği karşınıza aldığınızda sizin sağınız) Bu bölge bağırsakların besinleri dışkılamaya gönderdiği kısımdır. Karın masajının amacı her şeyi bu kısma yönlendirmektir.

  Kum çekme: 1.Ellerinizin yanlarını, kendinize doğru kum çeker gibi bebeğin karnından bacaklarına doğru hareket ettirin. 2.Bebeğinizin bacaklarını sol elinizle bileklerinden tutarak kaldırın. Sonra yalnızca sağ elinizi kullanarak kum çekme hareketini uygulayın. Bu karnın rahatlamasını ve sizin de masajı biraz daha uzun ve derinlemesine yapmanızı sağlar.


  Unutmayın!
  Bebeğiniz zaman zaman yorgun olabilir ve masaj gibi bir uyarılma ona fazla gelebilir. Böyle durumlarda biraz dinlenmesini sağlayın ve onu biraz uyuttuktan sonra masaj yapın.
  Bebeğiniz 4-7 aylık dönemde emeklemeye başladığında daha hareketlidir ve bu dönemde masaja daha az gereksinim duyar.
  Meme emme ve diş çıkarma dönemlerinde bebeğinizin yüzüne masaj yaparak buradaki gerilimi azaltmalısınız.
  Siz bebeğinizin aynasısınız. Sizden gördüğü her şeyi size yansıtır, bu nedenle masaja başlamadan önce rahatlamış olmalısınız.
  Masaj asla mekanik bir rutin olmamalıdır. Bebeğiniz masaja olumlu karşılık vermiyor ve huzursuzlaşıyorsa masaj yapmamalısınız. Onu öpüp okşayarak, onunla konuşarak masaja katılmasını ve bundan zevk almasını sağlayabilirsiniz. Masaj her şeyin ötesinde size ve bebeğinize huzur veren eğlenceli bir etkinlik olmalıdır.   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.130
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113
 3. selenga

  selenga Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  12
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Herşey iyi güzel de eğer bebeğimizi o şekilde soyarsak çocuk hastalıktan daha kötü olacak masaj yapılacağım diye. Mantık hatası var.
   
bebeğinize bebek masajı uygulayın resimli bebek masajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek Masajı

  Bebek Masajı

  Bebek Masajı Anne ve babanın bebeklerini okşayıp kucaklaması, ,çten gelen doğal bir davranıştır. Masajın bebeğin sağlığı için yararlı olduğunu gösteren kanıtlar giderek artmaktadır. Dokunma duyusu bebek için dış dünya ile iletişimin temelidir. Dokunmak, bebeğe güven ve sıcaklık verir. Anne bebeğiyle ilk ilişkisini ona dokunarak kurar. Yaşamın erken döneminde bebekler görme ve işitmeden çok,...
 2. Bebek Masaj

  Bebek Masaj

  Masaj, bedenin tümünü ya da belirli bir kısmını rahatlatmak için yapılan “dokunma” sanatıdır… Masaj, pratik yaparak ve teorik bilgilerle giderek gelişir ve bebeğinizi daha iyi anlayıp, tanımanıza yardımcı olur. Anne karnında uzun süre sıvı bir ortamda kalan bebeklerin, yaşamlarının ilk aylarında yaşadıkları yeni ortama alışmaları için kaslarının esnemesi ve hareketlerinin koordine olması...
 3. bebek masajı faydalımıdır

  bebek masajı faydalımıdır

  Bebek masajı, bebeğinizle aranızdaki duygusal bağı güçlendirecek ve daha çok yakınlaşmanızı sağlayacak güçlü bir iletişim yoludur. Bebeğinize sabırla, sevgiyle ve şevkatle dokunmanız, onun gelişimine büyük katkıda bulunacaktır. Dokunarak veya konuşarak iletişim doğru kurulduğunda bebeğiniz sevildiğini,...
 4. Masaj bebekleri çevik yapıyor

  Masaj bebekleri çevik yapıyor

  erkek kadına masaj yapıyor kadınlara masaj yapma oyunları kadına yapma oyunu erkek adam yapıyor Masajın bebekler üzerinde olumlu etkilerinin yanı sıra, bebekle yakınlaşmada da güçlü bir iletişim yolu olduğu belirtiliyor. Uzmanlar, bebeklere yapılacak masajların bebeğin atikliği artırdığını, kilo almayı hızlandırıp, depresyonu azalttığını söylüyor. Masajın bebekle duygusal bağı güçlendiren...
 5. Bebeğinizin Bağışıklığını Masajla Güçlendirin!

  Bebeğinizin Bağışıklığını Masajla Güçlendirin!

  Meleklerim bebeklerimiz masum ,korumasız ve çok sevimliler değil mi?Onların sağlıklı olması için bizler elimizden gelen her şeyi yapıyor muyuz acaba?Bu makalede de sizlerin bebişlerinizi daha sağlıklı yapmanız için bilgiler olduğunu düşünüyorum. Bebeğinizin Bağışıklığını Masajla Güçlendirin! SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ÖRS: ''PREMATÜRE VE DÜŞÜK AĞIRLIKLIKTA DOĞAN...

Sayfayı Paylaş