Bebeğinizi Günde Kaç Kez Emzirmelisiniz?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bebeğinizi Günde Kaç Kez Emzirmelisiniz?
2 aylık bebek kaç saatte bir emer bebekler günde kaç kez emer 3 aylık bebek günde kere 4 kez 5
Annelerin en çok merak ettikleri konu bebeklerini ne kadar sıklıkla emzirmeleri gerektiğidir. Bebeğiniz ne zaman acıkırsa o zaman yemek isteyecektir. Bebek belli saatlerde değil, istedikçe ve acıktıkça emzirilmelidir. Anne bebeğinin memeyi aramasından onun ne zaman emmek istediğini çok rahat anlayabilir.

İlk günlerde bebek oldukça sık acıkır. İkinci aydan itibaren günde iki üç saatte bir acıkabilir. Mide hacmi gittikçe genişlediği için acıkma süresi de gittikçe artar. Yine de beslenme aralığının 3 saati aşmaması gerekir. Bu nedenle bebeği günde sekiz-on kez beslemek gerekir. Bebekler genellikle, mideleri boş olarak beş saatten fazla uyuyamazlar. Bu yüzden geceleri iki ya da üç kez beslemek zorunda kalabilirsiniz. Anne sütü daha kolay ve çabuk sindirildiği için anne sütüyle beslenen bebekler mama ile beslenen bebeklere göre daha sık acıkırlar.

Bebek tok olduğu halde gaz sancısı gibi başka nedenlerle ağlayabilir. Yanlışlıkla doymadığı düşünülerek ek besinlere başlamamak gerekir. Bebeğin doyup yeterli beslenmesinin tek göstergesi yeterli kilo almasıdır. Kilo almıyorsa anne sütü yetersiz geliyor olabilir.
 
Geri
Üst