Bebeginizin hareketlerini ne zaman hissettiniz?

Hamileliğin bu kadar güzel ve anlamlı bir duygu olduğunu gerçekten tahmin etmiyordum.:) Çevremde hamile bir bayan gördüğümde canı yanıyormuş gibi düşünür üzülürdüm; halbuki dünyanın en tatlı duygusuymuş haberim yokmuş. Doğumuma günler kaldı, bizim ufaklık sayesinde daha şimdiden uyuyamamaya başladım.

Oğlumun hareketlerini 5. ayın sonlarına doğru hissetmeye başladım. :)İlk hissettiğim an gözlerimin dolduğunu hatırlıyorum. İnanılmaz bir şey bu! Şu anda 9.ayın içerisindeyiz, ufaklık hareket değil resmen takla atıyor. :DÖylesine çok alıştım ki bebişin hareketlerine birkaç saat hareket etmese özlüyorum onu. Gündüz hareket halinde olduğum için her hareketini hissetmiyorum ama gece en küçük hareketi bile beni uykumdan uyandırmaya yetiyor. Uykusuz günler benim için başladı galiba :baby:

İlk defa anne olucaklar bebeğinin ne zaman hareket edeceğini merak eder. Hatta karnında ki gaz hareketlerini bebeğin hareketi olarak algılayabilir. Karnım seğiriyor, karnım atıyor sizce bebeğim hareketmi ediyor ? Bu sorularla sıklıkla karşılaşıyoruz. Öncelikle belirtelimki , bebeğin hareketleri 8-9 haftalarda başlasada siz bunu hissedemezsiniz.Gebeliğin 12- ve 22 . haftasın da bebeğinizin hareketlerini hissedebilirsiniz hanımlar..

Geri