Bebek araba koltuğu modelleri

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Bebek araba koltuğu modelleri
Yaz geldi. Bir çok Aile tatile gitmek için hazırlıklara başladı. Özellikle araba yolculuğu yapacak olan Aileler çocukları için güvenlik önlemlerini almayı unutmamalıdır. Bu makale bebek sahibi olan ebevenler için araba koltuğu modelleri ile ilgili bilgiler vermektedir.


Bebek araba koltuğu bebeklerin güvenliğini sağlamakla birlikte konforlu bir yolculuk sağlar. Yolculuğunuz ister uzun ister kısa olsun bebek sahibiyseniz araba koltuğunuz mutlaka olmalı. Araba koltuğu alırken bebeğinizin boyu kilosu göz önünde bulundurulmalı ve güvenlik kriterlerine uygun uymalıdır. Bebek araba koltuğunu aldığınız yerden ve kullanma kılavuzundan mutlaka doğru yerleştirme önerilerini dikkate alın. Yapılan araştırmalar bebek araba koltuklarının doğru yerleştirilmediği konusun da veriler vermektedirbebek koltuğu alırken ayrıca Avrupa standartlarına uygun olup olmadığına dikkat edin.Bebek araba koltuğunda mutlaka beş noktadan emniyet kemeri,boyun korumalığı olmakla birlikte koltukta kullanılan kumaşında terletmemesi gerekir.


Bebekle güvenli yolculuk..

Yolculuk uzun sürüyorsa bebek ile araba kullanmak stresli olabilir. Dikkatli planlama, olası kaza riskini ekarte etmekle birlikte konforlu bir yolculuğu garanti eder. Bebekli Ebevenyler için güvenlik öncelik olmalıdır. Bebeğinizin yaşı ve büyüklüğü için tasarlanmış bir araba koltuğu satın almak kesinlikle çok önemlidir. Araba koltukları aracınızın arka koltuğuna ve mümkünse orta koltukta takılmalıdır. Koltuğu doğru şekilde taktığınızdan emin olmak için kullanım kılavuzundaki yönergeleri iki kez kontrol edin. Daima bebeğinizin güvenli, uygun ekipmana sahip olduğundan emin olun.


Bebeğinizin koltuğunu arka koltuğa yerleştirin.Daha sonra güneş ışığından korunması için bir kaç önlem alın. Bebeğinizin araba koltuğunun çevresinde, bebeğin ona ulaşıp ulaşamayacağı konusunda keskin nesneler olmadığından emin olun. Aniden frenler, keskin bir şekilde dönerseniz veya kaza geçirirseniz, bu cisimler tehlikeli olabilir. Bebeğinizin erişebileceği herhangi bir metal nesneyi güneşin altında ısıtabilir ve bebeğinizi yakabilirler. Yola çıkmadan önce bebeğinizi araba koltuğuna alıştırın. Araba hareket halindeyken asla bebeğinizi beslemeyi düşünmeyin. Bu bebeğinizin boğulmasına yol açabilir.Araç hareket halindeyken bebeğinizi araba koltuğundan çıkarmayın.

UYARI !

Önemli bir mesafe yolculuğu yapmayı planlıyorsanız, arabanızı mutlaka yola çıkmadan önce servise götürün.Yolda arabanız arızalanabilir .Arabanızı servise götürmek yolda beklenmedik arızaları ekarte edicektir.


bebek araba koltuğu 1.jpg


bebek araba koltuğu  2.jpg


bebek araba koltuğu  3.jpg


bebek araba koltuğu  4.jpg


bebek araba koltuğu  5.jpg


bebek araba koltuğu  6.jpg


bebek araba koltuğu  7.jpg


bebek araba koltuğu  8.jpg


bebek araba koltuğu 9.jpg
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
melekannesi
melekannesi
ms_enemy
Cevaplar
0
Görüntüleme
886
ms_enemy
ms_enemy
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
983
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Üst