Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  bebek arabası alırken nelere dikkat etmeli bebek arabası nasıl olmalı
  bebek arabası nasıl seçilir
  Bebeğiniz yavaş yavaş büyüyüp artık oturacak duruma geldiğinde bir bebek arabası almanız gerekir melekler :) Bir bebek mağazasına girdiğinizde yığınla bebek arabası modeli görür ve hangisini seçeceğinize karar veremezsiniz. Bu aşamada biz devreye girmek istiyoruz ve bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :tik:

  < Konu Resmi..>  Günümüzde bebek ürünlerinin neredeyse tamamında CE yada ISO9001 belgesi bulunmaktadır. Siz de seçiminize bu özelikle başlayabilirsiniz.
  Bebeğinizin güvenliği herşeyden önce gelir. Şık görünümünden ve fiyatından önce malzemesinin kayıtlı olmasına bakın. Metal aksamı bu aksamların birleşme yerleri ve kumaşı önemli.

  Bebeğin belinden ve omuzlarından gelen 5 noktalı emniyet kemerine sahip olmalı.

  Arabanın içi yumuşak ve dolgulu kumaşla döşenmiş olursa bebeğiniz daha çok rahat eder.

  Bebek arabasının hareketi sırasında sarsıntıyı en aza indirmek için tekerlekler çok küçük olmamalıdır.

  Bebek arabasının sırt dayama kısmı ayarlanabilir olmalıdır. Bebeğin uyuma oynama oturma gibi ihtiyaçlarını karşılarken 3-4 pozisyonda kullanılabilmelidir.

  Bebek arabasının çift yönlü kullanılabilmesi size kolaylık sağlar. Güneşli rüzgarlı havalarda bebeğin yönünü çevirmek yada çevresini görmesi için gidiş yönünü seçmek isteyebilirsiniz.

  Bebek arabası yağmurluğu ve ayak koruma örtüsü de bebeğinizin sağlığı ve sizin pratik kullanımınız için idealdir.

  Bebek arabasının rahat sürümü anne babalar için önemli. Kolay manevra yeteneğine sahip arabalar ve 360 derece dönebilen tekerlekler artık standart. Günümüzde çift yönlü bir çok arabada da 360 derece dönebilen tekerlekler mevcut.

  Tek ayakla yada elle ayarlanabilen frenler kullanım kolaylığı sağlarlar.

  Bebek arabasının mutlaka güneş için bir tentesi olmalıdır. Tentesinde bir penceresinin olması sık sık bebeğinizi kontrol etmenizde size yardımcı olacaktır.
  Bebek arabasının kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır. Bebeği terletmeyen kolaylıkla yanmayan su geçirmeyen kumaşlar bebek arabaları için idealdir.

  Ebeveyn itme kolunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Bu arabayı kullanan farklı kişilere kolaylık sağlar.

  Bebek arabasının önünde mutlaka koruyucu bir bar olmalıdır. Şekli ve kullanım şekli değişse de bu bar gereklidir.

  Bebek arabasının ayak destek yerinin olması gerekir. Çocuk büyüdükçe uzayan boyu nedeniyle bu desteği kullanma ihtiyacı artacaktır.
  Bebek arabasının altındaki sepetler bebeğinizin eşyaları için size gereklidir.

  Amortisörlü bebek arabaları kaldırımlardan inerken yada engebeli yollarda bebeğinizin daha az sarsılmasını sağlar.

  Kolay açılıp kapatılabilmesi gerekir. Özelikle tek başınıza bebeğinizle seyahat ederken kolay açılıp kapanan ve taşınan arabalar gerekir.
  Aldığınız bebek arabasının garanti belgesi ve süresi ayrıca servis hizmeti olması gerekir.

  Değişik modeller ve tercihleriniz

  Yaşam biçimine göre bebek arabanızı belirleyin. Evinizin yeri arabanızın bagajı merdiven çıkma zorunluluğunuz toplu taşıma araçlarını bebek arabasıyla kullanma gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar.

  Katlandığında desteksiz ayakta duran yada omuz askısı bulunan bebek arabaları ellerinizi kullanmakta rahatlık sağladığından tercih edilen modellerdir.

  Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu araba bazen de bir portbebeden oluşur. Yeni doğan bebeğinizin arabadan eve konforu bozulmadan taşınmasında kolaylık sağladıklarından tercih edilir. Oto koltuğu planlayan aileler bu modelleri tercih etmelidir.

  İkiz bebek arabaları yan yana ve önlü arkalı modellerden oluşmaktadır. Özelikle önlü arkalı oturma yerleri tandem modeli farklı yaşlardaki çocukları taşımak için idealdir.

  Üç tekerlekli bebek arabaları son yıllarda anne babaların en çok tercih ettikleri modeller içindedir. Yola üç noktadan daha güvenli tutundukları belirtmektedir.


   
Bebek Arabası Nasıl Seçilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek kıyafeti nasıl seçilir?

  Bebek kıyafeti nasıl seçilir?

  bebek kıyafetleri markaları küçük bebek kıyafetleri bedenleri kıyafet bedenleri kıyafet markaları Bebeğinizin giysilerini seçerken, kullanırken, saklarken ve yıkarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bebeklerinizin giysilerini seçerken dikkat edeceklerimiz, ne kadar giysi almamız gerektiği, giysileri nasıl temizleyeceğimiz gibi konular anne adayları için oldukça önemli...
 2. Bebek Arabası Nasıl Seçilir ?

  Bebek Arabası Nasıl Seçilir ?

  bebek arabası seçerken bebek arabası seçimi Havalar bir iyi bir kötü de gitse artık önümüz yaz melekler, güneşli havalara az kaldı. :) Eğer bebeğiniz de varsa artık size gün doğdu. Giydirirsiniz bebeğinize ördüğünüz en şirin hırka modelleri içinden birini, koyarsınız arabasına çıkar gezersiniz, güneşlenirsiniz. Eğer hala bir bebek arabası almadıysanız da üzülmeyin, vaktiniz varken iyice...
 3. Tüp bebek tedavisinde sağlıklı embiryolar nasıl seçilir?

  Tüp bebek tedavisinde sağlıklı embiryolar nasıl seçilir?

  Bu konu;embriyo nedir,tüp bebek tedavisinde embriyolar nasıl seçilir hakkında bilgiler vermektedir Tüp bebek tedavisinde embriyonun gelişimi, gün 0 (sıfır) denilen ve yumurta ile spermin birbiriyle birleştiği günden itibaren başlar. Bu döllenme yöntemi, klasik IVF’de yumurta ile spermin bir araya konulması şeklinde uygulanır. Tüp bebek tedavilerindeki en önemli aşamalardan biri de embriyo...
 4. Bebek Odası Nasıl Seçilir, Nasıl Düzenlenir?

  Bebek Odası Nasıl Seçilir, Nasıl Düzenlenir?

  bebek odası seçimi, bebek odası nasıl seçilir, bebek odası Sevgili melekler, varlığımızın anlamı evlatlarımızın doğumu, hayatımızın en önemli olaylarının başında gelir. Bu muhteşem varlıklar, bizi bir kez dah ahayata bağlar, bize güç ve kuvvet verir. Biz de tüm gayretimizle onlara elimizden gelenin en iyisini vermeye, onları iyi büyütmeye çalışırız. Bu noktada onların rahatını sağlamak için...
 5. Bebek Arabası Nasıl Yıkanır?

  Bebek Arabası Nasıl Yıkanır?

  Bebeğinizi kolay ve konforlu taşımanın yollarından biride bebek arabalarıdır.Bebeğinizi hava almaya gezmeye çıkarma gibi eylemlerde en sık bebek arabası kullanılır..Bebeğiniz kaç aylık olursa olsun eli kıyafetleri hep bebek arabası ile temas halindedir .Bu yüzden bebek arabalarının hijyeni önemlidir.Bebek arabalrını bebeğinizin mikrop kapmaması için temizlemeye özen göstermelisiniz.Peki...

Sayfayı Paylaş