Etiketler:
 1. hatiss

  hatiss Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2010
  Mesajlar:
  542
  Beğenilen Mesajlar:
  86
  Ödül Puanları:
  0

  Bebek bekleyen anne adayları içtiğimiz sularada dikkat etmemiz gerekiyr buyrun buraya

  Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

  gebelikte sıvı tüketimi,içtiğimiz sular ve dikkat edilmesi gerekenler,, :bebem:
  Gebelik döneminin iyi geçirilmesi ve bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelebilmesi için anne adayının sağlıklı beslenmesi en önemli unsurlardandır. Beslenmenin yanında hamilelik sırasında alınan su da içinde bulunan doğal mineraller ve pH değeri bakımından oldukça önem taşır. Hamilelikte içilen doğal mineralli su ve pH kavramı hakkında bilgi veren Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bradley konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Bir bebeğin vücudunun yüzde 74’ü sudan oluşuyor. Gebeliğin 6. ayında ise bebeğin yüzde 90 ‘ı su. Yalnızca bu rakamlar bile bize hamilelikte suyun ne kadar önemli olduğunu açıklamaya yetiyor!

  Vücudun çok daha fazla suya ihtiyaç duyduğu zamanlar vardır. Bunlardan biri de hamilelik dönemidir. Yaz aylarında bu ihtiyaç daha da artabiliyor. Hamile bir kadının günlük su ihtiyacı 3 litredir. Bu miktarın bir kısmını süt, ayran, meyve suyu, bitki çaylarıyla da karşılayabilirsiniz. Ancak hamile bir kadın için en iyi içeceğin pH değeri yüksek doğal mineralli su olduğunu, suyun 0 kalori olduğunu unutmayın!

  SU BEBEĞİ VE ANNEYİ DAHA SAĞLIKLI BİR DOĞUMA HAZIRLAR
  Araştırmalara göre, anne susuz kalırsa, bebek de susuz kalıyor. Su, bebeği ve anneyi daha sağlıklı bir doğuma hazırlıyor. Susuzluk hamile bir kadında kasılmaları arttırıyor. Bu yüzden hamileliğin son 3 ayında su yetersiz kalırsa erken doğum riski olabilir. Hamilelikte su çok önemlidir.

  HAMİLELİKTE SUDAKİ MİNERALLERİN ÖNEMİ

  Hamilelikte kalsiyum ve magnezyum ihtiyacı da artar. Suyun kalsiyum ve magnezyum içermesi bu ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olur. Yeterli kalsiyum almazsanız, bebek ihtiyacı olan kalsiyumu sizin kemiklerinizden alacaktır. Bu da ileride kemik erimesi riskinizi arttırır. Bu yüzden özellikle kalsiyum seviyesi yüksek doğal mineralli suları tercih etmelisiniz.

  ALKALİ OLAN AMNİYOTİK SIVI BEBEKLER İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIR

  Hamilelik sırasında bebek anne karnında alkali bir ortamda yaşar. Hamileyken alkali oranı yüksek su içmenin yararları ise şöyledir:
  Bebek amniyotik sıvı denilen koruyucu bir sıvının içinde yüzer. Yani bebekler bazik bir suyun içinde büyürler. Amniyotik sıvının görevi bebeğe rahim içinde rahat bir ortam sağlamaktır. Bu sıvı bebek için hayati önem taşır; onu dış etkenlerden, enfeksiyonlardan korur. Amniyotik sıvı miktarı azsa bebeğin akciğerinin yetersiz gelişimi, hareketlerinde azalma, uzuvlarında şekil bozuklukları gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

  Anneyle bebeğin içinde yüzdüğü amniyotik sıvı arasında saatte 0,5 litrelik bir su alışverişi oluyor. Anne su tükettikçe bebeğin içinde yüzdüğü amniyotik sıvı artmaya başlıyor.
  PH SEVİYESİ YÜKSEK SULARI TERCİH EDİN!
  Vücut için yararlı olan doğal mineralli, bazik su içmektir. Bu hamileler için de geçerlidir. Aynen yediklerimiz gibi içtiklerimizin de vücudumuzun kimyası üzerinde etkisi vardır. Çoğumuzun en çok içtiği içecek su olduğuna göre su seçimine çok dikkat etmek gerekli. İnsan vücudu sürekli olarak pH dengesini sağlamaya çalışıyor. Çünkü vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir pH’a bağlı. Bazı sistemler (sindirim sistemi gibi) asidik de olsa daha çok alkalen bir yapıya sahiptir. Sağlıklı bir vücut asidik olmamalıdır. Doğru pH seviyesinde kalmalıdır. Vücuttaki her işlem kan pH’ının belli bir seviyede kalmasıyla doğru işler. Su seçerken pH’ı yüksek sular tercih edilmelidir. Sürekli asidik bir ortama maruz kalındığında hücrelerin toksik yükü yavaş yavaş artabiliyor, yapıları değişebiliyor. Doğru pH seviyesi sağlanamadığında hücrelerin gerekli besinleri alması, bunları enerjiye çevirmesi zorlaşır.
  BEBEKLERİN VE ÇOCUKLARIN GÜNLÜK SU İHTİYACI VE MİNERALLİ SU TÜKETİMİNİN ÖNEMİ

  Bebeklerin su ihtiyacı erişkinlerden çok daha yüksektir, 3 katı kadardır! İlk 6 ayda bebeğin su ihtiyacı anne sütüyle karşılanır. 6 aydan sonra buna su da eklenir. Bebek büyüdükçe bedenin su yüzdesi azalır. 2 yaşın altındaki çocuklar sıcaktan erişkinlere göre çok daha fazla etkilenirler. Özellikle yaz aylarında ishal-kusma ile kendini gösteren mide bağırsak hastalıklarına çok fazla rastlanır. Bu hastalığın en önemli nedeni aşırı sıcağın etkisiyle çocuklarda su kaybının fazla olmasıdır. Çocuklar günde en az 6-8 bardak su içmelidir. Bu miktar gün boyunca düzenli olarak alınmalı, 3-4 bardağı okulda içilmelidir. Yaz aylarında aşırı sıcak, egsersiz, ishal gibi durumlarda bu miktar arttırılmalıdır. pH değeri yüksek, doğal mineralli su tüketmeleri, çok daha yararlı olacaktır.
   
Bebek bekleyen anne adayları içtiğimiz sularada dikkat etmemiz gerekiyr buyrun buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TÜP BEBEK anneleri ve anne adayları buraya lütfen!!!

  TÜP BEBEK anneleri ve anne adayları buraya lütfen!!!

  tüp bebek anneleri tüp bebekle anne olanlar Düşüdüm de aramız da bir çok tüp bebek annesi, anne adayı ve tüp bebek olarak dünya ya gelmiş meleklerimiz var.Peki varsınız varız da neden haberimiz yok neden anlatmıyoruz.Hadi meleklerim durmayın öyle yazın paylaşın.Tüp bebek mucize birşey bence bu mucizeyi yaşayanlar yada yaşamak üzere olanlar buyrun gelin paylaşın paylaşalım:)Nasıl tedavi...
 2. Anne Adayları İçtiğiniz Suya Dikkat!

  Anne Adayları İçtiğiniz Suya Dikkat!

  Bebeğinizin varlığını hissettiğiniz andan itibaren onun sağlığını düşünmeye başlarsınız.İyi bir anne olarak onu koruyup kollamanın bir yolu da bol su içmek. Anne Adayları İçtiğiniz Suya Dikkat! Yaz Döneminde Hamilelik ve Hamilelik Sırasında İçilen Suyun Önemi “Bir bebeğin yüzde % 74’ü sudan oluşuyor. Hamileliğin 6. ayında ise bebeğin % 90 ‘ı su. Yalnızca bu rakamlar bile bize...
 3. Bebek Bekleyen Anneler

  Bebek Bekleyen Anneler

  Benimde bebeğim olsun diye çırpınıp turuyorum denemediğimiz şey gitmediğimiz doktor da kalmadı kızlar. 2 yıllık evliyiz sizce benim umutsuzluğa kapılmam için erken mi = Ne olur bana bir akıl verin nolur ?
 4. Bebek bekleyen anne adayları dikkat!

  Bebek bekleyen anne adayları dikkat!

  Diyabet hastası annelerin bebeklerinde doğum anomalisi riskinin 4 kat fazla olduğu bildirildi. İngiltere'nin Newscastle Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya 401 binden fazla gebe kadın katıldı. "Diabetologia" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, şeker hastası olmayan gebelerin bebeklerinde doğuştan kalp hastalıkları ve spina bifida gibi doğum bozuklukları riski her bin doğumda 19...
 5. Anne Adayları Gebesiniz ve Bebeğinizin Cinsiyetini Bilmiyorsanız Buyrun buraya...

  Anne Adayları Gebesiniz ve Bebeğinizin Cinsiyetini Bilmiyorsanız Buyrun buraya...

  Sevgili melek anne adayları bebeğim kızmı erkekmi diye merak edenler hadi belirtilerden yola çıkarak tahminlerde bulunalım... Eğer: erken hamilelikte mide bulantısı hissetmediyseniz, bebeğinizin kalp atışı dakikada 140 atıştan daha azsa, ön tarafınızdan daha fazla kilo aldıysanız, beliniz basket topu gibi görünüyorsa, aerolarınız çok kararırsa, daha düşük taşıyorsanız, tuzlu ve ekşi...

Sayfayı Paylaş