Bebek emzirirken hamile kalınırsa nasıl anlaşılır ?

Z

zennubb2

Forum Okuru
Bebek emzirirken hamile kalınırsa nasıl anlaşılır ?

BEBEK EMZİRİRKEN HAMİLELİK BELİRTİLERİ NELERDİR ? Hamilemiyim ?

Bebek emzirirken hamile kalmak istemiyorum hamile kalınır mı kalanlar var mı daha önceden de soru sormuştum cevap vermişsiniz ama biraz geç gördüm acaba emzirirken hamile kaldı isem hamilelik belirtileri ilk bebeğimdeki gibi mi olacak ben daha emziriyorum net olarak yazmanız mümkün mü tşk?

Sorun değil hamile kalmanızı düşündüren şey nedir size acaba bu aşağıdan yazdıklarımızdan bazıları sizdeki belirtiler ile örtüşüyor mu hamilemiyim diye mi düşünüyorsunuz ?

Regl oldunuz mu bebeğiniz kaç aylık lütfen aşağıda yer alan belirtileri ve işaretleri dikkatlice inceleyin. Bu arada birinci hamileliğinizdeki gibi belirtiler olacaktır ekstra emziren anne eğer hamile kalmış ise şunlar ile karşı karşıya kalacaksınız. ( belirtiler için diyorum )

bebek emzirirken hamilelik belirtileri.jpg

BEBEK EMZİRİRKEN HAMİLELİK BELİRTİLERİ ŞUNLARDIR

• Emziren Anne Hamile Kalabilir

• Emziren bir anne yine hamile kalabilir bu hurafelere ve şehir efsanelerine lütfen ama lütfen kulak asmayın ve korunun. Hiç bir anne daha kucağındaki bebesi küçükken hamile kalmak istemeyecektir.

• Emzirirken Hamile kaldığımı nasıl anlarım ?

• Emziren bir anne iseniz sütünüzün kıvam ve tadında kesinlikle değişiklikler olacak hatta bebeğiniz bu değişikliklerden olumsuz etkilenecek, sütü içmek istemeyecektir. Bazı durumlarda sütün miktarlarında da azalma olur.

Emziren Annenin Adetinde gecikme olursa

En büyük hamilelik belirtierinden birisi tabiki ilk gebeliğinizde olduğu gibi adetinizin gecikmesidir. Kadınlarımızın büyük bir kısmı bebek emzirme döneminde adet görmeyebiliyor. Bunuda lütfen dikkate alın özellikle akıntıların artışı ile artık yumurtlama yapacağınızı yaptığınızı anlayabilirsiniz.

Emziren Anne Hamile kalmış İse

Özellikle halsizlik aşırı yorgunluk şikayetlerinin yanı sıra göğüs uçlarında aşırı hassasiyet durumu hatta emzirme zamanında da çok yoğun bir acı hissedersiniz bu hamile kaldığınızı işaret edebilir.

Emziriyorum hamile kalmak istemiyorum diyor iseniz kesinlikle korunmanızı dikkat etmenizi tavsiye ediyorum size. Bu konuyla alakalı sormak istediğiniz bir şey var ise çekinmeden yazabilirsiniz. Sevgiler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar yeniden sorunuzun başına hemen bilgi olması açısından önceki konumuzda eklediğimiz cevapları ekleyerek yine resim eklemesi yaptık. sütün tadının değişmesi bebeğinizin emmek istememesi, sütün yoğunluğunda artış akıntı durumunda artış memelerdeki uç hassasiyeti bunu gösteriyor da en son ne zaman adet oldunuz adet oldunuz mu ? Bebeğiniz kaç aylık yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım size.

Bebeğim daha 15 günlük yeni anneyim daha. Aslında yok daha kırkımız bile çıkmadığından dolayı eşimle yan yana gelmedik te merak ettim tedirginleştim bu bebek kucağımda iken bir kez daha hamile kalırmıyım diye düşünmeden edemedim bir de sorayım istedim bileyim ki ona göre davranayım daha yaralarım bile yeni hatta yeni yeni ayağa kalktım diyebilirim. İlginiz için çoooook teşekkür ediyorum sağolun.

HAMİLELİĞİN YÜZDE YÜZ İLK BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ha tamam o vakit :D:D daha halvet durumu söz konusu olmadığına göre böyle bir şüphe de duymanız yersiz tabiki öğrenin sorularınızı sorun gönderin ki sizlere doğru bilgileri anında ulaştıralım. Ama hamile kalma riskiniz var ve belirtileri de yukarıdan yazdım 40 ınız çıktığında artık bu yazdıklarımıza dikkat edersiniz olur mu :)

Ay çok teşekkür ediyorum tamam dikkat edeceğim ne bileyim sağda solda süt önüne geçer felan diyorlardı hatta annemde öyle dedi de ben yine de boş duruyorum sorayım dedim akıl akıldan üstündür tşk ediyorum.

Aklıma gelmişken sorayım bu 40 ı mevzusunda, yani o kadar bekler mi benim aşkkuşum beklemez mi bilmiyorum sanmıyorum bekleyeceğini de korunma için ne tavsiye ediyorsunuz zaten benimkisi geri çekileyim derken hamile kaldım spiral felan mı taktırsam ne yapsam ne diyorsunuz ?

Ya şimdi bir şekilde korunmanız gerekiyor ama öyle atadan dededen kalma saçma yöntemler kullanmayın. benim de buradan size şu şekilde korunun demem tam anlamı ile sizi korumayacaktır. Durumu kadın doğum uzmanı ile görüşüp onun bilgisi ve yönlendirmesi dahilinde yapar iseniz daha iyi olur kanaatindeyim. Sevgiler...

tamam o vakit aynen dediğiniz gibi yapayım doktorumla görüşeyim bebeğe de bakacaktık tavsiye üzerine bir doktorla da artık ona sorayım teşekkür ediyorum Allah razı olsun.

iNŞALLAH dediğiniz gibi olur da hamile olmam sanki bende de belirtiler var gibi of yaaa o kadar dedim korunalım diye yok süt öne geçermiş yok bilmem ne şimdi bu bebek küçük eğer hamile kaldı isem ne yapacağım bilmiyorum. Bu adam beni öldürecek yav...

Geri