Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Bebek Nasıl Tutulur?

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  bebek, nasıl tutulur, tutuş şekilleri, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  [​IMG]  Sevgili melekler,
  Genelde özellikle babalar ve acemi anneler bebeklerini nasıl tutacaklarını bilemezler ve korkarlar.Aslında bebekler sanıldığı kadar kırılgan değillerdir.Sadece ilk haftalarda dikkat edilmesi gereken boynu ve başıdır.

  BEBEĞİNİZİ YATAKTAN NASIL ALMALISINIZ :
  Başını ve boynunu destekleyerek alın.

  Yatar pozisyonda kaldırın :
  Bir elinizi başını desteklemek için boynunun altına koyun. Diğer elinizle sırtından tutarak kaldırın.

  Direkt yukarı kaldırın :
  Başını ve boynunu bir elinizle desteklerken diğer elinizle omuz ve göğsünden tutarak yukarı kaldırın.

  Önce sırt üstü pozisyondan yüzüstü pozisyona getirin :
  2 kolunun altından tutarak yüzüstü yatar konuma getirin. Daha sonra bir elinizle 2 bacağının arasından karnını tutun, diğer elinizle göğsünden tutarak yatay pozisyonda yukarı kaldırın.
  NASIL YATIRMALISINIZ :
  Başını desteklediğinizden emin olun. Eğer başı hızla arkaya düşerse, bebeğiniz düşüyormuş hissine kapılabilir.

  KOL ASKISI :
  Askılar, eğer serbest ellere ihtiyacınız varsa oldukça kullanışlıdır. Bebeğiniz çevresini izleyebilir.Hafif sallanma hareketi duygusal yapısını canlandırır ve size çok yakın olduğu için kendini güvende hisseder. Fakat çok sıkılmadığından ve başı ile boynunun iyice desteklendiğinden emin olun.

  BEBEĞİNİZ NASIL TAŞINMAYI SEVER :
  Mümkün olduğu kadar vücudunuza yakın olup cilt temasını hissetmek isteyecektir. Bu şekilde kendisini mutlu ve güvende hisseder.

  KUCAKLAMAK :
  Kucaklarken, kolunuzun kanca gibi olan şekli bebek için iyi bir pozisyondur. Kafası kolunuzun üst tarafında, vücudunun diğer kısımlarından biraz yukarıda dinlenip destek alma şansı bulur. Diğer kolunuzla yatar pozisyonda tuttuğunuzda, bu hamilelikte anne karnında bulunduğu konuma çok benzer. Bundan dolayı kendisini rahat ve güvende hisseder. Bu pozisyon ayrıca göz teması sağlar. Bu şekilde sizi konuşurken ya da gülerken izleyebilir.

  Omzunuzun üstünden bakabilmesi:
  Bu pozisyonda bebeğinizin başı omzunuzun hemen üzerine gelecek şekilde taşırsınız. Bu şekilde o da çevresinde olup biten her şeyi görebilir. Bir kolunuzla poposunun altından tutarken diğer elinizle de sırtı ve boynundan tutarak güvenli bir şekilde taşımalısınız. Başını kontrol edebilmeye başladıktan sonra isterseniz tek kolunuzla da taşıyabilirsiniz.
   
Bebek Nasıl Tutulur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tüp Bebekte oruç tutulur mu ?

  Tüp Bebekte oruç tutulur mu ?

  Merhaba melekler mekanının güzel üyeleri misafirleri şimdi biz tüp bebek yapmaya karar verdik ve bu tedavi sürecinde oruç tutulur mu onu merak ediyoruz. Allah razı olsun.
 2. Orucun Kazası Nasıl Tutulur biliyor musunuz

  Orucun Kazası Nasıl Tutulur biliyor musunuz

  Biz kadınlar regl günlerinde oruç tutamıyoruz ve ayrıca her hangi bir sebepten ötürü oruç tutmadığımız günlerin kazasını nasıl yaparız yani Orucun Kazası Nasıl Tutulur ?
 3. hasar testpit tutanağı nasıl tutulur biri anlatsın

  hasar testpit tutanağı nasıl tutulur biri anlatsın

  Geçen gün arkadaşım arabasını çarpmış ama polis gelmeden aracı kenara çekmiş falan, halbuki hiçbişeye ellememek gerekiyormuş, bayan olunca bilemiyorsun işte. Neyse benim merak ettiğim bu gibi durumlarda hasar tespit tutanağı tutuluyormuş nasıl oluyor o ? Başımıza gelmeden öğrenelim..
 4. ÜCRETSİZ AVUKAT NASIL TUTULUR?

  ÜCRETSİZ AVUKAT NASIL TUTULUR?

  adli yardım nedir,barodan ücretsiz avukat nasıl tutulur,barodan avukat nasıl tutulur,barodan ücretsiz avukat nasıl talep edilir,ücretsiz avukat tutma hakkında bilgiler, Adli yardım kendisinin ve ailesinin geçimini sağlayamayacak durumda olan kişilerin ve vakıfların ihtiyaç duydukları zamanlarda devletin onlara ücretsiz adli destek sağlamasıdır. Kişiler ve vakıflar herhangi bir davanın veya...
 5. Bebek nasıl düşürülür?

  Bebek nasıl düşürülür?

  bebek düşürme yöntemleri,bebek düşürmek için ne yapmalı,evde bebek düşürmenin yolları,bebek düşürmek için ne yapmalıyım,bebek düşürme hakkında bilgiler Eğer hamilelik süresi 12 haftayı geçmişse, haplarla düşük, kadının tek başına asla uygulamaması gereken bir yöntemdir. Misoprosol, rahim kasılmalarına sebebiyet verir. Buna bağlı olarak rahim, hamileliği sonlandırır. Ağrılı kramplar, normal...

Sayfayı Paylaş