Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Bebek Nüfus Kayıt İşlemleri

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  bebek nüfus kaydı nasıl yapılır,bebek nüfus kaydı için ne yapmak gerekir,bebek doğum işlemleri kayıt,bebek nüfus cüzdanı resmi kayıt işleri hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>


  Dünyada yaşadığımız süre içerisinde pek çok farklı duygu yaşarız. Heyecanlanmak üzülmek sevinmek gibi çok fazla duygusal anımız olur. Ancak bu duyguların en üst noktada yaşandığı an ise anne ve baba olunan zamandır.
  Bir çocuğa sahip olma duygusu duyguların en önemlisidir. Bundan sonra hayatlarındaki değişim her şeyi daha net açıklayacaktır.
  Her anın bu küçücük olan insana göre ayarlandığı her işin onun sağlığı ve huzuru düşünülerek yapıldığı bir hayat sizleri bekliyor demektir. Bunun için bebeğini sizin için hayattaki her şeyden önemlidir.


  Bebeğiniz olduğunda onun için bazı resmi işlemler yapılmalıdır. İsminin ne olacağı ile başlayan serüven sizlerin çocuğu olduğunu gösteren nüfus cüzdanının alınması ile devam eder. Bu aşamada bazı ebeveynler ne yapacaklarını bilemeyebilirler.
  Yeni doğan bebeğinizi nüfusa kaydettirmek için ilk yapacağınız bebek nüfus kayıt işlemlerinin başında hastaneden doğum belgesini almak olmalıdır.
  Bu belge hastane tarafından bebeğiniz doğduğunda sizlere verilir. Daha sonrasında anne ya da babanın kendi nüfus cüzdanı ile ve evlilik cüzdanı ile nüfus müdürlüğüne başvurmaları gerekir.


  Burada bebek nüfus cüzdanı çıkartılır ve bu yeni doğan bebek evlilik cüzdanına da işlenir. Bu aşamaya kadar muhtarlığa gitmenize gerek yoktur. Bu işlemleri yapmak için gerekli süreniz ise sadece 30 gün ile sınırlıdır.
  30 günü aşan bir zaman sonrasında bebeğiniz için kayıt işlemleri yapmanız ceza ödemeniz anlamına gelmektedir. Her anne ve babanın 30 gün içerisinde bu işlemleri yaptırması gerekir.
  Bebeğinizin nüfus cüzdanını çıkarttıktan sonra yapmanız gereken bir işlem daha bulunmaktadır. Bu işlem nüfus cüzdanı ile muhtarlığa başvurup çocuğunuzu buraya kaydettirmektedir.
  İlerleyen zamanlarda çocuğunuzun evrak işlemlerinde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız bu işlemi mutlaka yaptırmalısınız. Bebeğiniz ile hayatınızın çok fazla değişeceği ortada. Ancak bu değişiklikler sonrasında resmi işlemlerinizi yaptırarak sonraki zamanlarda sorun yaşamaya engel olmalısınız.
  Çocuğunuzun nüfusa kayıt ettirilmesinden nüfus cüzdanının alınmasına muhtar tarafından kaydının yapılmasına kadar tüm işlemlerin halledilmesi sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.
  Resmi kayıt işlemlerinizi zamanında yaptırarak bu işlemlerin gecikmesi ile olaşacak cezaların önüne geçebilirsiniz.
   
Bebek Nüfus Kayıt İşlemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğum kayıt işlemleri ve nüfus kayıt işlemleri

  doğum kayıt işlemleri ve nüfus kayıt işlemleri

  yeni doğan bebeğin ssk kaydı yeni doğan ssk kayıt bebek kaydı nüfus kayıt bilgileri nüfusa kayıtlı en çok erkek ismi 1587 sayılı Nüfus Kanununun 74.maddesi uyarınca, Türk vatandaşlarının doğan çocuklarını 30 gün içerisinde Türkiye'de kayıtlı bulundukları nüfus müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir. Bu süre geçirildiği...
 2. bebeği nüfüsa kayıt ettirme işlemleri ve istenilen evraklar nelerdir

  bebeği nüfüsa kayıt ettirme işlemleri ve istenilen evraklar nelerdir

  Kızlar yeni doğmuş bebişimizi ( 2 günlük ) nüfusa kayıt ettireceğiz de acaba ne evrakları istiyorlar bilginiz var mı ?
 3. 2012 Açık İlköğretim 2. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri

  2012 Açık İlköğretim 2. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri

  Kızlar 2012 Açık İlköğretim 2. Dönem Yeni Kayıt İşlemleri hakkında bilgisi olan varmı
 4. 2012 Ygs Kayıt İşlemleri Süresi bitti mi?

  2012 Ygs Kayıt İşlemleri Süresi bitti mi?

  2012 Ygs Kayıt İşlemleri Süresi Uzatıldı 2012 Ygs Kayıt İşlemleri Son gün Merhaba arkadaşlarım ve YGS Kayıt işlemleri hakknıda merak eden, YGS Başvuruları bitti mi diyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz, YGS kayıt işlemleri, ygs başvuruları 13 Ocak 2012 son gündü..Ygs Kayıt İşlemleri Süresi Uzatıldı ve 15 Ocak 2012 günü saat 23.59"da sona erdi Melek'ler.
 5. Amniyosentez işleminde bebeğimi kaybedermiyim?

  Amniyosentez işleminde bebeğimi kaybedermiyim?

  amniyosentez nedir,amniyosentez yaptırmak risklimidir,amniyosentez yaptıranlar,amniyosentezin yan etkileri,amniyosentezin yararları,amniyosentez hakkında bilgiler Tecrübeli ellerde yapıldığında oldukça ağrısız ve bebek için riskleri azdır. Ama bu işlemi yaptırmaya karar veren ailelerin 200'de bir oranında bebeğin kaybedilme riskinin olduğunu bilmeleri gerekir. * Fetusun enfeksiyon...

Sayfayı Paylaş