1. tesadüf

  tesadüf Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.358
  Beğenilen Mesajlar:
  1.945
  Ödül Puanları:
  0

  Bebek odası dekorasyonu yapacak meleklerin dikkatine

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

  Bebek odası dekorasyonu Bebek odası dekore ederken bilinmesi gerekenler


  Hamile olan arkadaşlarımdan görüyorum ki insan doğmamışta olsa çocuğu için çok özeniyor. O kadar tatlı ciciler alıyorlar ki. Bir arkadaşım bebek battaniyesi örmüş, çok beğendim. en son bebek odasını dekore ediyorlardı. Sizde bu aşamaya geldiyseniz bu yazı size yol gösterecek meleklerim. İşte rengarenk bebek odaları için öneriler;


  [​IMG]


  Mobilya siparişi verilmeden önce anne odada vakit geçirmeli, günün değişik saatlerinde, odada ışık farklılıklarını gözlemlemelidir. Çünkü yerleşimde ışık faktörü, eşyaların konumu kadar önemlidir.

  buna ilave olarak karyola, annenin kapıdan baktığında bebeğini kolayca görebileceği biçimde, cereyan yapan ve izolasyonsuz evlerde pencereye bitişik duvarlardan uzağa konulmalıdır.

  Çok katlı evlerde bebek odası ayrımı nasıl yapılmalı?

  Çok katlı evlerde bebek odalarının ebeveyn katında olması, ebeveynin bebeğe müdahalesinde sürat ve kolaylık sağlaması bakımından önemlidir.

  buna ilave olarak anne- babanın bebekle geçireceği zamanın yoğunluğu göz önünde tutulursa, odaların eşdeğer katta bulunması onların rahatı açısından da uygundur.

  Birden çok çocuk paylaşacaksa oda nasıl planlanmalı?

  Çocuklar arasındaki yaş farkı elbet göz önünde bulundurulmalıdır. değişik yaşlar, değişik alaka alanları ve değişik gereksinimler demektir.

  Yaşları yakın olan çocuklarda, paylaşmayı ve ile zaman geçirmeyi öğrenecekleri, yaratıcılıklarını arttıracakları ortak oyun alanları yaratılmalıdır.

  Yuvarlak hatlar

  Bebek odasında olması gereken eşyalar nelerdir?

  Bebek odasında olması gereken esas eşyalar arasında; bebek karyolası, yatak, alt değiştirme ünitesi, dolap, tavan aydınlatması, gece kullanılmak üzere 1 abajur ya da gece lambası, bütün karanlık sağlayacak 1 perde, oyuncak kutuları ve rafları, emzirme koltuğu sayılabilir.

  Bebek yatak ve karyola seçimi nasıl yapılmalıdır?

  Bebek yatağında doğal malzemeler tercih edilmeli, yatağın bütün bölümlerinde yuvarlak hatlar kullanılmalıdır. Karyola butonları bebeğin ulaşamayacağı noktalara yerleştirilmeli, karyola yanlarındaki parmaklıklarda optimum ölçülere uyulmalıdır.

  Ve buna ilave olarak annenin rahatı açısından kademeli yataklar tercih edilmelidir. Yataklarda ise antibakteriyel ve ortopedik yataklar, yatağın nefes alma ve bakteri barındırmama özelliğinden dolayı yararlıdır.

  Renksiz ortam sıkıntıya sokabilir

  Aydınlatma elemanlarında nelere dikkat edilmeli?

  Bebekler daha çok uykuya gereksinim duyduklarından; direkt yüzüne vurmayan, loş aydınlatmalar kullanılması doğru olur. Bebeği kolay izleyebileceğiniz aydınlatmalar (abajur) pratik ve yararlıdır.

  Odada kullanılacak renklerde nelere dikkat edilmeli?

  Çocuk ve bebek odalarında renk düzeni epey önemlidir. çok renkli 1 ortam huzursuzluğa ve yorgunluğa niçin mümkün, dikkati dağıtabilir. Renksiz ortam ise çocuğa sıkıntı verebilir.

  Bunun sebebiyle mobilyalardan başlayarak, duvar kağıdı, boya ve aksesuvarlar dingin, uyumlu ve birbiri ile kontrast 1 biçimde ayarlanmalı ve uygulanmalıdır. bütün biri kendilerini tamamlamalı ve uyumlu olmalıdır.
   
Bebek odası dekorasyonu yapacak meleklerin dikkatine konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek Odası Dekorasyonu

  Bebek Odası Dekorasyonu

  Bebek Odası Dekorasyonu
 2. Salon dekorasyonu yapacak meleklere fikir olsun

  Salon dekorasyonu yapacak meleklere fikir olsun

  Salon dekorasyon örnekleri Dekoratif salon resimleri Evimin her köşesi gibi salonumda severek dekore etim ve çok içime sindi. Orta sehpa modellerini kullanmadım. Japon fon perde kullandım. Bu salon modelleri de en az benim salonum kadar hoş:)
 3. Rengarenk bebek odası dekorasyonu

  Rengarenk bebek odası dekorasyonu

  Bebek odası dekorasyon örnekleri Çocuk odası dekorasyonu Bebek odası dekore edecek meleklere fikir olması amacıyla renkli bebek odası dekorasyon örneklerini paylaşmak istiyoruz. Gül deseni ile yapılan duvar kağıdı uygulması da ortama değişik bir hava katmış.
 4. Sade bebek odası dekorasyonu

  Sade bebek odası dekorasyonu

  Bebek odası dekorasyonu Çocuk odası dekorasyonu Bebek odası dekorasyonu için hoş bir örnek olmuş. Pembe dekorasyonu ile daha çok kız çocuklarına hitap etse de erkek çocuklar için mavi renkli olanı düşünülebilir tabiki.
 5. Bebek odası dekoru yapılırken nelere dikkat etmeliyiz

  Bebek odası dekoru yapılırken nelere dikkat etmeliyiz

  Bebek odası dekorasyonları pek çok kişinin özen gösterdiği dekorasyon modellerindendir. Oda görünümlerinde estetik etki yakalamak isteyenler daha bebek ana rahmine düştüğü andan itibaren genel bir araştırma içine girerler. Bu oda görünümünde en etkili görünümleri yakalayabilmek adına büyük çaba harcamaktadırlar. Bebek odası dekorunu yaparken ilk dikkat etmeniz gereken husus odanın...

Sayfayı Paylaş