Bebek odası dekorasyonun da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bebek odası dekorasyonun da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar
bebek odası dekorasyonu, bebek odası modelleri, en güzel bebek odası modelleri, bebek odası dekorasyonu ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

En heyecanlı ve tatlı bir hazırlık dönemi olan bebekler için son zamanlar da oda dekorasyonu büyük önem taşıyarak en ince ayrıntısına kadar düşünülüp kız ve erkek bebekler için farklı oda dekorasyon örnekleri uygulanıyor.

Sizler için bu konumuz da adım adım bebek odası dekorasyonu ile ilgili bilmeniz gereken bilgileri paylaşıyoruz.

bebek odaları.JPG


Bebeğiniz için mobilya seçerken mutlaka kanserojen madde içermeyen mobilya seçeneklerini ilk plan da tutmalısınız. Bebek odası denince ilk akla gelen detayların başın da elbette ki beşik ve bebek karyola modelleri geliyor. Onun en güvenli ve konforlu bir şekil de yatağın da uyumasını sağlamanız için dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan bazıları şunlar; Beşiği mutlaka onun ayaklandığın da düşmeyecek şekil de yüksek ayarlanır modellerden tercih etmelisiniz. Bunun yanın da etrafın da ona zarar vermeyecek güvenli bir köşeye yerleştirerek onu koruma altına almalısınız.

Bazı beşik ve bebek karyola modellerinin yan tarafın da bulunan korkuluklaın onun kafasının girip sıkışabileceğini unutmayarak bu kısımların tekstil ürünleri ile yan korumalık modelleri ile kapatmalı yada bebeğinizin kafasının girmeyeceği türden modeller almanız onun güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

bebek odası dekorasyonu.JPG
bebek odası modelleri.JPG


Şifoniyer ve elbise dolapları da bebek odasının olmazsa olmazları arasın da yer alıyor. Bildiğiniz üzere bebek kıyafetleri minik küçük parçalardan oluştuğu için bazen aradığınızı bulamaz ve bu konuda bir takım sıkıntılar yaşarsınız. Onun küçük kıyafetlerini düzenli ve hijyenik bir ortam da yerleştirmenizi sağlamanıza faydalı olacak çekmeceler ve raf sistemleri sayesin de bu karışıklığı önleyecek ve aradığınız kıyafetleri istediğiniz zaman kolaylıkla bulabileceksiniz.

Bebek odası dekorasyonunu uygularken dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri de aydınlatma ürünleridir. Bebeğinizin rahat bir uyku uyuması için aydınlatma ürünleri bebeğinizin yatağına çok dik bir şekil de gelmemelidir. Bunun için aydınlatma ürünlerini yandan seçmeli yada abajur modellerini tercih etmelisiniz.

bebek odası.JPG
erkek bebek odası.JPG


Bebek odası halıcı seçerken mutlaka toz tutmayan ve toz kaldırmayan modeller seçmelisiniz. Özellikle bebeklerin emekleme dönemin de bağışıklık sistemleri tam gelişmediği için yerde ki halıdan mikrop kapabilir ve alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu nedenle bebek odası halı seçimi onun sağlığı açısından büyük önem taşıyan detaylardan biri olarak yer almaktadır.

Bebek odası dekorasyonu için dekor ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine göre seçeceğiniz dekor ürünleri ile bebeğinizin odası çok daha sevimli, şirin ve şık görünecektir. Dekor ürünleri dekorasyonu tamamlayan önemli bir ayrıntıdır bunu unutmamanızı tavsiye ederiz;)

Bebek odası seçimin de dikkat etmeniz diğer hususlar, öncelikle ebeveyn odasına yakın bir oda olmalıdır. Bebeğinizi sık sık kontrol edeceğiniz için sizin odasına yakın bir oda seçmeniz gerekmektedir. Bebek odası mutlaka havadar, ışık alan, pencereli ve sessiz bir oda olmalıdır.

Bebek odası renk seçenekleri konusun da uzmanlar mavi ve yeşil tonların sakinleştirici etkisi olduğunu vurgulayarak bu tonları bebek odası dekorasyonun da tercih etmenizi öneriyorlar. Bebeğinizin ayaklanma dönemin de onun güvenliği için mutlaka köşe koruyucu, priz kapatıcı ürünleri tercih ederek güvenliği üst noktaya çıkarmanızı öneririz.
 
Geri
Üst