Bebek odası dekoru yapılırken nelere dikkat etmeliyiz

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Bebek odası dekoru yapılırken nelere dikkat etmeliyiz
Bebek odası dekorasyonları pek çok kişinin özen gösterdiği dekorasyon modellerindendir. Oda görünümlerinde estetik etki yakalamak isteyenler daha bebek ana rahmine düştüğü andan itibaren genel bir araştırma içine girerler. Bu oda görünümünde en etkili görünümleri yakalayabilmek adına büyük çaba harcamaktadırlar. Bebek odası dekorunu yaparken ilk dikkat etmeniz gereken husus odanın olabildiğince aydınlık ve ferah olması gerektiği konusuna özen göstermeniz olacaktır.

bebek_odasi_perde_5.jpg


Bebek odası dekorasyonlarında odada ferahlık etkisini hissettirecek olan dekor ürünlerini tercih etmenizin büyük katkısı olabilecektir. Perde modelleri inceleme işleminizde bebeğin hayal dünyasına hitap edecek, onun ruhunu sıkmayacak, büyüdükçe zaman geçirmekten hoşlanabileceği figürlerin yer aldığı perde modelleri seçim işleminde bulunarak bebeğinizin huzur dolu zamanları bu oda ortamında geçirmesine rehber olabilirsiniz. Bebeğiniz için sarı, pembe, mavi gibi huzur veren renklerle dolu bir oda yapmak turuncu, yeşil ya da kırmızı gibi enerjik renklerden seçeceğiniz oyuncak ya da dekor tamamlayıcılar kullanmak sizlerin en iyi oda dekorunu elde edebilmenizi sağlayabilecek ipuçlarındandır.

hedef_abajur_cocuk_bebek_odasi_aydinlatma_02.jpg


Bebek odalarında ruhu besleyici görünen üst resimdeki aydınlatma modeli son derece ideal bir seçim olacaktır sizler için. Sevimli görünümü ile beğenilen etkileri gerçekleştirebilecek standartlardaki aydınlatma ünitesi ile oda görünümlerinizde bambaşka etkiler yakalayabilme olanağınız olabilir.

bebek-odasi-5.jpg


Bebek odasında en önemli dikkat edilmesi gereken hususlar arasında kendini gösteren organik nevresim tasarımları da en beğenilenler listesinde konumunu koruyanlardandır. Bebek nevresimi, havlusu, banyo terliği, yorganı gibi her ayrıntı göz önüne alınarak son senelerde her şeyin organik olması yönünde ilerleme kaydedilmeye çalışılmaktadır. Bebek odalarınızda dekoratif görünümü verebilecek sevimli ve yumuşak görünümü ile karşınıza çıkan bu ürünleri kullanmanız bebeğinizin sağlıklı bir odada uyku düzenine alışması açısından da önem arz edebilen faktörlerdendir.

bebek-odasi-dekorasyonlari-2.jpg


Bebek odası takımı alırken de ileriyi biraz düşünerek tercihlerde bulunmanız kaliteli seçimleriniz için doğru olacaktır. Ekonomiklik yönünden pek de beklentileri karşılamayan bebek odası takımları ilerleyen yaşp dönemlerinde dekoratif ürün olarak odaya uygun olanlardan yana yapacağınız seçimlerle daha etkili oda görünümleri yakalamanıza destek olabilecektir. Odalarınızda üstteki gibi bir takım aldıysanız oyun saatlerini değerlendirebilecek bir görünümü yakalamışsınız demektir. Aynı zamanda güvenlikli karyolanın parmaklıkları çıkıyorsa ilkokul dönemi yatağı kanepe şeklinde kullanmaya başlayarak da etkili bir dekoratiflik yakalama şansınız olabilecektir.

natura-bebek-odası1.jpg


Üst resimdeki şık tasarımda zevkinize hitap edebilen bir seçim olabilir sizler için. Bebeğiniz her şeyiniz ise göz önüne alacağınız hususları bir kere daha gözden geçirerek onun için en doğru görünüm ve kullanışlılığı sunabilen alternatiflerden faydalanmayı deneyebilirsiniz.
 
Üst