Bebek olması için nasıl beslenmeliyim?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bebek olması için nasıl beslenmeliyim?
Bebek istiyorum ama bunun için en sağlıklı nasıl beslenmeliyim diye merak ediyorsanız sizlere bu konumuz da doğurganlığı arttıran beslenme önerilerini sunuyoruz.

Öncelikle hamilelik öncesi düzenli bir şekil de beslenmelisiniz. Bunun için doğurganlığınızı arttıracak ve hormonlarınızı düzenleyecek bir takım vitaminleri de mutlaka almalısınız. Peki nedir bu vitaminler hangi besinler de bulunur?

Beta Karoten: Önemli bir fitobesindir. Eğer hamile kaldıysanız ve erken düşük gibi bir tehlikeniz varsa beta karoten bunu engelleyecektir. Bunun yanın da hormonlarınızı düzenlemeye yardımcı olacaktır.

Beta karoten hangi besinlerde bulunur? Beta karoten havuç, balkabağı, ıspanak, brokoli, lahana, kavun, yeşillik, tatlı patates gibi besinler de bulunur.

B Vitaminleri: İçin de B vitamini bulunan besinler yumurtlamanıza yardımcı olur. B vitamini grupları özellikle B6 progestan düzeyini artırır.

Hangi besinler de bulunur? Tahıllı besinler. nohut, yapraklı yeşillikler, yumurta, kepekli tahıllar.

os-melhores-alimentos-para-comer-a-noite-e-manter-o-peso.JPG


Bromelain: Bromelain, vücutta proteini sindirir ve aynı zaman da bir döllenmiş yumurtanın implantasyonuna yardımcı olur. Doğru yumurtlama olduğun da yeterli miktarda alımı bu yüzden oldukça önemlidir.

Hangi besinler de bulunur? Sadece tropikal bir meyve olan ananas ta bulunmaktadır.

C Vitamini: C vitamini bağışıklık sistemini geliştirdiği gibi, progestan üretimini teşvik eder. Sperm sağlığını ve hareketliliğini arttırmaya önemli bir etkendir.

Hangi besinler de bulunur: Tüm narenciye ürünlerin de , mang, domates,çilek, kiraz, bezelye, patates ve karnabahar da bulunur.

Kolin: Bebeğin ve annenin beyin sağlığı için önemli bir suda çözünür besin özelliğini taşır. Sakat doğum riskini azaltmaktadır.
Kolin yumurta sarısı ve karnabahar sebzesin de bulunur.

D Vitamini: D vitamini yağda eriyen bir vitamin olma özelliğine sahiptir. Vücuttaki iltihabı azaltan d vitamini bunun yanın da genel doğurganlığı da iyileştirir.

D vitaminin en çok neler de bulunur: En fazla d vitamini güneş, uskumru, ve ton balığı, yağlı süt ürünlerin de ve avakoda da bulunur.

tup-bebek-yaptiranlar-nasil-beslenmeli-2.JPG


E Vitamini: Sperm sağlığını arttırır. İki cinsiyet için de çok faydalıdır. Avakado, buğday tohumu yağı, yapraklı yeşillikler, tatlı patates, badem, fındık, fıstık, kepekli tahıllar da bulunur.

Folik Asit: Folik asit bebeğin düzgün bir şekil de nöral tüp yoluna girmesini sağlar. Bebek isteyen kadınlara özellikle hamilelik öncesi folik asit tedavisi uygulanır.Fasulye, portakal suyu, yeşil yapraklı sebzeler de folik asit bulunur.

Demir: Gebelik dönemin de birçok anne adayı anemik rahatsızlığı yaşar. Hamile kalmadan önce demir takviyesi düşükse o zaman yumurtlama sorunları da yaşanabilir. Demirin bulunduğu besinler, et, yumurta, balık, domates, fasulye, pancar, brokoli, ıspanak, kabak, tam tahıllı gevreklerdir.

Selenyum: Erkekler de sperm hareketini arttırır ve kadınlar da ise ostrojen arttırma gibi etkisi vardır.

Selenyum, bezelye, fındık, yapraklı yeşillikler, kepekli tahıllar ve balıkta bulunur.

Çinko: Genel sperm kalitesini arttırır ve kadınların üreme sağlığı için de çok faydalıdır. İstiridye, balık, et, kümes hayvanları, yumurta, buğday tohumu ve kabak çekirdeğin de bulunur. 
Üst