Bebek sütü ve devam sütü arasında ne fark var

B

Berginzxc

Forum Okuru

Merhaba ,,
Benim bebeğim 8 aylık devam sütü kullanıyorum daha önce de 6 aylık olana kadar sütüm yeterli olmadığı için bebek sütüne yani mamaya başladım 6 aydan sonra devam sütüne başladım şimdi bana tuhaf gelen şey devam sütüyle bebek sütü arasında ne fark var bir fark var mı nedir arasında ki fark ben bir de kaşık mama da veriyorum öğlen ve sabahları ...

Merhaba Bergin

Annelerin bebek doğumuyla başlayan emzirme dönemin de eğer anne sütü yeterli değilse ya da hiç yoksa sağlık uzmanı ya da doktor tavsiyesiyle bebek sütü/mamasına başlanır . 6. ay sonuna kadar bu bebek sütüne devam edilir 6aydan sonra adı üstünde malum devam sütüne başlanır . Devam sütüyle bebek sütü arasında fark var mı diye sorman çok mantıklı tabiki ben bebek sütüne devam edeyim neden 6.aydan sonra devam sütüne geçiyoruz ara da ne fark var değil mi . Evet fark var tatlım çünkü bebeğin sindirim sistemi de bu süreç içerisin de gelişiyor gelişince de bebeğe ek mineral vitamin ya da proteinleri vermek gerekiyor bu da devam sütün de mevcut . mesela bebek 4 aylıkken sindirim sistemi enzimleri 7.aya göre farklıdır mesela 4. ay da bebeğe et suyu verirseniz bebeğin bağırsak florasını bozarsınız ve mazallah bir ömür boyu bebeğiniz bağırsak problemleri yaşabilir. İşte devam sürü bebeğin gelişi sürecine göre ilave edilen bebeğin gelişiminde ihtiyaç duyduğu vitamin - protein ve mineralleri içerir bunun için devam sütü bebek sütünden farklıdır.Bebeğinle sağlıklı günler dilerim

Geri