bebekler için epilepsi belirtilerini sormak istiyorum

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
bebekler için epilepsi belirtilerini sormak istiyorum
Ailede epilepsi hastası var ve bu hastalık çok kötü. Bir arkadaşım epilepsinin genetik olduğunu söylüyor. Bilgim yok, acaba bebeklerde epilepsi varsa bekirtileri nasıl oluyor, lütfen yazın.. :(

En sık çocukluk çağında, özellikle de 0-1 yaş arasında ortaya çıkıyor. Çocukluk çağındaki epilepsi tüm vücutta kasılma/atma, çenenin kitlenmesi ve ağızdan köpük gelmesi gibi belirtilerle seyreden büyük nöbetlerle gerçekleşebileceği gibi; tanınması zor ve kısa süren küçük nöbetlerle de ortaya çıkabiliyor.

Bebeklerde epilepsi neden olur:

Bebeklerde epislepsi için kesin nedenler vermek mümkün olmamakla beraber beyni etki eden bir çok rahatsızlık epilepsiye sebep olabilmektedir. Bunlar şöyle sıralanabilir. Birinci anne karnında başlayan risk faktörlerini tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Doğumun zor geçmesi, travmatik durumlar, tümör, Alkol kullanımı, gebelik üzerinde olumsuz etkisi olan ilçalar.

Bunların yanında kalıtsal nedenler. Bebeklerde yüksek ateşin sebep olacağı beyinde doku bozuklukları epilepsi nöbetlerine neden olabilmektedir.

Genetik degil genetik olsaydi bendede olurdu.Ayrica epilepsi bi zamana kadar sonra kendi kendine yavasliyor ve geciyor..Rabbim vermis iste..Bu hastalikla ilgili cok arastirdim annem epilepsiydi cok sükür atlattik insallah sizde atlatirsiniz gecmis olsun..

Geri