Bebekler için somon balığı çorbası nasıl yapılır?

İ

İkraveannesi

Forum Okuru
Bebekler için somon balığı çorbası nasıl yapılır?

Bebekler için somon balığı çorbası melek kadınlar kulübü bebekler için somon balığı çorbası nasıl yapılır forum'da.​

Bebeğim için balık çorbası yapmak istiyorum hanımlar bilenler varsa tarif verecek olan varsa bebekler için somon balığı çorbası tarifi var mı? Bebeğim 9 aylık balık pisirdigim zaman zaten veriyorum da çorba nasıl yapılır bilmiyorum. Burada tecrübeli annelere sesleniyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar
Balık bebekler için ve herkes için aslında çok önemli bir besin kaynağıdır. İçinde bulunan OMEGA 3 yanında çok önemli vitaminler içerir. Yani beyin için ve sağlığımız için önem arz eder. 7-8 aydan sonra artık bebeklere balık verilebilir. Somon balığı lezzeti ile de dikkat çeken çok tercih edilen bir balıktır. Bebekler için somon balığı çorbası tarifi istersiniz de biz vermez miyiz?

"Bebekler için somon balığı çorbası tarifi"​

• 1 parça somun balığı
  • 1 patates
  • 1 havuç
  • 1 adet arpacık soğan
  • 1 yemek kaşığı pirinç
  • Defne yaprağı, dereotu
Once somon defne yaprağı ile suda haşlanır. Kılçık var mı yok mu kontrol ettikten sonra balıkların haşlama suyuna havuc ve patatesler küçük küçük doğranır suyun içine atılır. Pirinç de aynı suyun içine eklenir. Onlar başlanırken diğer yandan balık didiklenir yine kılçık var mı yok mu yine kontrolden geçirilir sonuçta bebek yiyecek Allah korusun boğazına takilmasin. Dereotunu da ekleyip balıkları da ekleyip patates havuçlar yumuşadı ise kapatiyoruz altını.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "bebeklere balık ne zaman yedirilmeli" konumuza da göz atarak balık konusunda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Geri