Etiketler:
 1. GREY

  GREY Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  796
  Beğenilen Mesajlar:
  349
  Ödül Puanları:
  63

  Bebeklerde çıkan sivilceler

  Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

  Bebeklerde görülen sivilceler, doğumdan sonra çıkan sivilceler, bebek sivilceleri hakkında detaylı bilgi alalım.


  [​IMG]  Doğumdan 1-2 hafta içinde ve bebeğin hemen hemen bütün vücuduna yayılan sivilceleri nasıl temizleyeceğimizi ve arındıracağımızı öğrenelim melekler.


  Bebeklerde sivilce neden olur?

  Öncelikle şu bilinmelidir ki, bebeklerde sivilcenin nedeni asla kir değildir. Bebeklerde sivilcenin nedeni deri altında yağ tabakasının oluşmasıdır. Yağtabakasını oluşturan etken ise anne karnında iken annenin hormanal durumundan etkilenmesidir.

  Anne adayları tabiki bu sivilcelerden korkarlar ama korkulacak bir durum yoktur. Çünkü doğumdan hemen sonra görülen sivilceler genelde 5 aydan sonra tamamen geçer.

  Bebeklerde sivilce tedavisi

  Bebeklerde sivilce için ciddi bir tedavi gerekmez. Normalde yağ bezlerinin aşırı salgı yapması geçecek ve zamanla sivilceler kaybolacaktır. Bu süre çoğunlukla bir kaç hafta içinde gerçekleşir. Ancak bazı durumlarda sivilcelerin 3-4 aya kadar devam etttiği görülebilmektedir.

  Yapılması gereken bebeğin cildinin her gün temiz ve ıslak bir bezle hafifçe silmektir. Eğer altı ayı geçen bir süre sivilceler kaybolmaz ise bir doktordan yardım alınabilir. Ayrıca sivilcelerin etafı pullu, cerahat birikmiş durumda ve sert ise sivilce zannettiğiniz kızarıklık aslında sivilce olmayabilir böyle bir durumda yine doktorunuza başvurunuz.

   
Bebeklerde çıkan sivilceler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sivilceler....

  Sivilceler....

  Sivilce ve ergenlik sivilcesi de denilen ”Akne” adlı hastalık, yaşamsal önemi olmamakla birlikte estetik açıdan önemli sorunlar yaratmakta, hatta psikolojik bozukluklara da neden olmaktadır. Konu hakkında öncelikle bilinmesi gereken, Akne’nin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu ve pek çok tedavi olanağımızın olduğudur. ”Sivilce iyileşmez” önyargısı hastayı umutsuzluğa, hekimi başarısızlığa...
 2. Mülakatta çıkan sorular

  Mülakatta çıkan sorular

  ingilizce mülakat soru cevap ingilizce mülakat soru ve cevapları soruları ve cevapları gelir uzmanlığı soruları uzmanlık mülakatı İş görüşmesine giderken herşeye karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor özelliklede mulakat sorularına.Çünkü mülakat sorularının nasıl ve ne şekilde geleceğini bilemezsiniz ama sizin için gerekli olan bazı tüyoları vermek istiyorum. Gönderdiğiniz CV kabul edildi,...
 3. sivilceler

  sivilceler

  merhaba benım genelde sıvilceler anlımdan çıkıyo ve herkesı rahatsız ettiği gibi benıde rahatsiz ediyo kesin sonuç veren bir maske önerebilir misinizzzzz acaba :)
 4. Sırtta Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir ?

  Sırtta Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir ?

  Bu konu; sırtta çıkan sivilceler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zaman zaman hepimizin sırtında sivilceler çıkabilir. Yağlı bir cilde sahip olmamız ya da tükettiğimiz yağlı gıdalara kabahat buluruz. Ancak sırtta çıkan sivilcelerin sebepleri bunlarla sınırlı değil. Bakın uzmanların açıklamalarından yola çıkarak hazırladığımız makalede ne gibi bilgiler veriliyor.....
 5. Bebeklerde sivilcelenme nasıl geçer?

  Bebeklerde sivilcelenme nasıl geçer?

  Bebeklerde görülen akne birkaç hafta ile birkaç ay boyunca devam edebilir ve sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Çoğu çocuk hekimlerine göre bu durum doğaldır ve herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Bebeğin yüzü güzel bir şekilde yıkandığı ve temiz tutulduğu sürece kendiliğinden geçecektir. Ancak şiddetli durumlar için tıbbi tedaviler önerilecektir. Bebek sivilceleri genelde çok küçük...

Sayfayı Paylaş